Turistika Východní Sardinie

Nejkrásnější cíle národních parků Sardinie

Vyberte si termín

T552
od 31.7.2024
do 9.8.2024
Prázdninový termín
10 dní
23 900 Kč

Nenáročná turistika na nejkrásnější místa Východní Sardinie v národních parcích Golfo di Orosei a pohoři Supramonte či Genargentu. Vystoupíme na nejvyšší horu Sardinie a budeme mít dostatek prostoru na koupání na krásných plážích s bílým pískem.

turistika Cala lunaSardinie, přestože je méně hornatá, než Korsika, nabízí úžasné možnosti turistiky. Nejlepší je to na východě ostrova, kde také strávíme celý týden chozením po národních parcích Golfo di Orosei,Supramonte a Pohoří Gennargentu - zde se nachází nejvyšší vrchol Sardinie Punta La Marmora (1834 m).

Proč se vypravit na Sardnii zrovna s námi ?

 • jedinečný program na východě ostrova nikdo jiný nemá
 • výlet na motorových člunech na karibské pláže s bílým pískem Vás uchvátí
 • perfektní ubytování v prodyšných stanových domech většinu lidí mile překvapí
 • kombinace turistiky a koupání na krásných plážích, to je přesně ta nej dovolená
 • po návratu se pochlubíte krásnou obrazovou fotoknihou ze zájezdu

Program

Cala LunaBěhem osmi dní v oblasti východní Sardinie poznáš nejkrásnější místa ostrova. Vystoupíš na nejvyšší horu Sardinie Punta La Marmora, prohlídneš si úžasné skály národního parku Golfo di Orosei a to nejen z pevniny, ale také za pomocí motorového člunu, navštívíš malebné přístavy Arbatax s porfyrovnou rudou skálou nebo Santa Maria Navarese s janovskou věží. Moc pěkná je také turistika v okolí vrcholu Perda Liana - stolové hory jako z nevadské pouště. Užiješ si pravěké nuragy, spoustu koupání i odpočinkový den na pláži. Detailně rozepsaný program hledej zde.
Ubytování a strava na zájezdu je společná se zájezdem Východní Sardinie na kole.

Nocleh a strava

Ubytování:
Je zajištěno v kempu v mobilních domech na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocleh je také možný ve vlastních stanech se slevou. Kemp se nachází v pěší dostupnosti od krásné písečné pláže. V mobilním domě pro jsou dvě oddělené ložnice vždy pro 2 osoby. Plocha asi 19 m2. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace. Pokud budeš spát ve vlastním stanu, budeš využívat čisté společné sociální zařízení kempu.

Stravování:
V ceně je zahrnuta 7x naše polopenze. První jídlo je večeře 2. den programu, poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace na pláži.

Doprava

Turistika na SardiniiV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme většinou autobusem s kapacitou kolem 50 míst, protože ve stejném termínu na Sardinii cestují také cyklisté. Po Sardinii se však budeme přesouvat již oddělené v malé dodávce pro 8 klientů. Autobus je vybaven WC, klimatizací, barem a TV-videem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Náročnost:
Porfyrová skála v Arbataxu. foto Josef KřetinskýTuristický program zvládne každý trénovaný turista. Na trase nejsou žádá exponovaná místa. Pohybujeme se ve skalnatém prostředí, je nutná určitá šikovnost v chůzi po kamenných balvanech a skalách. Některé sestupy jsou náročné na kolena. Jedná se o celodenní túry. Na řadě z nich počítej s krátkým, ale prudkým převýšením. Zejména proto hodnotíme zájezd náročností č. 3.

Vybavení:
Nezbytně nutné jsou dobré turistické boty, ideálně se zpevněnou špičkou do kamení a skal. Bude se ti hodit turistický batůžek na dobrou svačinu a věci na převlečení. Na většině etap není možnost občerstvení. Nezbytně nutná je pokrývka hlavy, dobrý opalovací krém a dostatek tekutin.

Počasí:
V horách může být i v letních měsících větrno a chladno, zejména přijdou-li mraky. U moře bývá naopak velmi teplo. Lokální informace o počasí najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 23.900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem tam a zpět
 • doprava po ostrově malou dodávkou,
 • trajekt na Sardinii a zpět,
 • 7x ubytování v kempu v mobilním domě,
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně,
 • práci průvodce a organizátora zájezdu,
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje:

 • nepovinná kajuta na trajektu na cestu tam i zpět (3 300 Kč/os.)
 • vstupné do soutěsky (6 EUR) a do jeskyně Espagnoli (10 EUR)
 • fakultativní výlet na motorových člunech (40 EUR)
 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Příplatky a slevy:

 • ubytování ve vlastním stanu: -2000 Kč/osobu
 • vlastní stravování: -1500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
31.7.2024 - 9.8.2024
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobusDodávkaMinibus
Cena 23 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím