Mallorca GR 221 turistika

Přechod pohoří Serra de Tramuntana s gurmánskými zážitky

Vyberte si termín

T712
od 15.9.2024
do 21.9.2024
7 dní
17 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T711
od 5.5.2024
do 11.5.2024
STOP - vyprodáno
7 dní
17 900 Kč

Jedná se o treking po dálkové trase GR 221 „Ruta de pedra en sec“ větší část pohoří Serra de Tramuntana, zařazeného na seznam přírodních památek UNESCO. Budeme přecházet horská údolí i malebné kamenné vesničky s jedné horské chaty do druhé. Listnaté lesy v nižších polohách budou střídat holé horské hřbety s dalekými výhledy. Kromě turistiky bude čas na koupání a pohodu v přístavních městečkách, i na poznávání španělské gastronomie.

Turistika na Mallorce s FRČÍME Ostrov Mallorca je součástí Baleárských ostrovů. Na severozápadě se táhne pohoří Serra de Tramuntana. Nejvyšším vrcholem je Puig Major (1.436 metrů). Pohoří Serra de Tramuntana je pro turistiku atraktivní a pohodlně dostupné. Hlavní turistickou trasou je „Cesta suchých kamenů“ s označením GR 221. Velká část trasy je příjemně stíněna listnatými lesy, kde nás budou provázet ovečky a kozy. Každý den budeme procházet některou z horských vesniček. Na závěr si užijeme koupání a výlet nalehko na poloostrově Formentor. Jedná se o středně náročný treking s přechodem hor z jedné horské chaty na druhou.

Program

Turistika na Mallorce s FRČÍME Během téměř týdenního pobytu na Mallorce navštívíme horské městečko Valldemossa a vesničku Deià. Přejdeme podél mořského pobřeží do přístavního městečka Port de Sóller a přejedeme do Sóller. Vystoupáme do sedla Coll de l´Ofre a přejdeme podél přehrady Cúber. Čekají nás horské scenérie při výstupu do sedla Coll des Prat, naštívíme městečko Pollenca a vydáme se i do přístavního městečka Port de Pollenca a na hornatý poloostrov Formentor.
Podrobný program zájezdu najdeš zde.

Nocleh a strava

Turistika na Mallorce s FRČÍME Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Ubytováni budeme 1x v hostelu v Palma de Mallorca a dále pak 5x v horských chatách typu refugi ve vícelůžkových pokojích (palandy - postele nad sebou).

Stravování: V ceně je zahrnuto 2x večeře a 2x snídaně v horských chatách během treku. Formy diet nahlas v poznámce rezervačního formuláře. Ostatní dny můžeš snídat v útulných cafeteriích a na večeři vyzkoušet řadu místních specialit, případně je možné se stravovat z vlastních zásob. Příležitost k nákupu bude.
Více informací k ubytování a stravování najdeš zde.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem pro 8 klientů. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla. Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Zavazadlo
V rámci letenky máš nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o váze 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm (menší turistický batoh). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek 4-15 EUR/jedna cesta (pro realizaci cesty není nutné - místo v letadle ti bude přiděleno náhodně).

Náročnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech. Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze.

Vybavení
Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Túra vede po horských stezkách, většinou dobrých, ale kamenitých cestách. Dále doporučujeme na túry oblečení na převlečení, plavky a ručník, svačinu a pití na daný den.

Počasí
předpověď počasí pro Mallorcu najdeš zde

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 17 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 6x ubytování v hostelu nebo na horské chatě
 • 2x snídaně a 2x večeře v refugiích na trase
 • letenku Vídeň – Palma de Mallorca – Vídeň s nízkonákladovou leteckou společností
 • transfery z Brna na letiště a zpět
 • dopravu linkovými autobusy po ostrově dle programu
 • jízdenku na historickou tramvaj v Port de Sóller
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování mimo dvou dní s polopenzí
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA
 • příplatek za zavazadlo 20 kg (pro realizaci zájezdu není nutné)
 • zajištění konkrétních míst v letadla (4-15 EUR/jedna cesta)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.9.2024 - 21.9.2024
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Španělsko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 17 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Chládková - Mallorca
Iveta Chládková

Mallorca - krásný ostrov, kde vedou turistické trasy přes vrcholy, zelená údolí, kolem pobřeží......a díky FRČÍME s.r.o. jsem si mohla některé trasy prošlápnout, zapotit se, pokochat se, ale hlavně zažít a vidět. Program byl skvěle připravený, průvodci vždy s přátelským přístupem, strava super, noclehy pro turisty jako stvořené, čisté. Počasí jako bonus slunečné. Co dodat? Paráda

Vyražte s námi za dobrodružstvím