Jak rezervovat zájezd

Rezervace a objednávka - Platba - Zapůjčení vybavení - Doprava - Cestovní pojištění - Závěrečné informace

REZERVACE A OBJEDNÁVKA

Místo na zájezdu si můžete rezervovat vyplněním přihlášky v našem internetovém katalogu zájezdů u vybraného zájezdu kliknutím na tlačítko
SIPKA-REZERVOVAT


Zájezd lze rezervovat i telefonicky nebo e-mailem, vše naleznete v sekci Kontakt.

Co se bude dít dál ?

 • Pracovník naší cestovní kanceláře co nejdříve zaeviduje Vaši rezervaci do rezervačního systému. Pokud bude potřebovat další doplňující informace, bude Vás kontaktovat. Proto je velmi důležité vyplnit správně své údaje - telefon a e-mail.
 • Vyhotovíme Vám návrh smlouvy o zájezdu, který Vám zašleme e-mailem. Prosím zkontrolujte si veškeré údaje.
 • Vy smlouvu potvrdíte svým podpisem, naskenujete ji nebo vyfotíte mobilem a zašlete zpět k nám do CK nejlépe e-mailem. Prosím neposílejte nám smlouvy doporučeně.
 • Při sepsání smlouvy zaplatíte rezervační zálohu, případně zálohu na zájezd nebo celou částku (je-li do odjezdu méně než 90 či 30 dní).
 • Podpisem smlouvy a nebo úhradou zálohy či celé ceny zájezdu se stává cestovní smlouva platně uzavřenou.
 • Nedílnou součástí smlouvy o zájezdu jsou všeobecné obchodní podmínky.
 • Nezletilým smlouvu podepisuje jejich zákonný zástupce.

PLATBA

Rezervační záloha ve výši min. 50 % ceny zájezdu, je splatná do 7 dní od obdržení smlouvy o zájezdu klientem a potvrzuje vznik smlouvy. Doplatek zájezdu do 100 % celkové ceny je splatný do 30 dní před odjezdem. V případě, že nevrátíte podepsanou smlouvu o zájezdu a nezaplatíte rezervační zálohu, nebo doplatek zájezdu do 7 dní od termínu, bude vaše rezervace zrušena.

Platby je třeba uhradit tak, aby byly v předepsaném termínu připsány na náš účet. Pokud nebude platba uhrazena nejpozději 30 dní před odjezdem, ztrácíte nárok na místo na zájezdu a můžeme vás v případě nouze o místa nahradit dalšími zájemci. Nezaplacení doplatku však nenahrazuje informaci o tom, že se zájezdu nezúčastníte. To jste povinni učinit písemně, nejlépe emailem. Doručení e-mailu doporučujeme telefonicky ověřit.

Platit můžete

 • bankovním převodem - je uvedeno na cestovní smlouvě
 • v hotovosti na některé naši pobočce v Kroměříži
 • poukázkami na služby Sodexo, Ticket Benefit aj. v naší kanceláři
 • poštovní poukázkou typu A
 • platební kartou

Informace k platbě jsou uvedeny ve smlouvě o zájezdu, kterou od nás obdržíte. Po dohodě, která zahrnuje i aktuální kurz, lze platit také v EUR. Čísla účtů naleznete také v sekci kontakt zcela dole.

Nezapomeňte vždy uvést správný variabilní symbol - číslo smlouvy. Bez těchto údajů nemůžeme vaše platby správně identifikovat.


ZAPŮJČENÍ VYBAVENÍ

Na naše zájezdy je možné zapůjčit povinné vybavení, což se dozvíte z popisu zájezdu. V přihlášce zvolíte, že chcete vybavení zapůjčit. Půjčovné vám bude připočteno k ceně zájezdu a počítá se za každý den využití vybavení. Půjčujeme kvalitní a moderní vybavení, které je na našich zájezdech neustále v péči našich průvodců.

Vybavení na zajištěné cesty

Fotka Popis Kč/den
Horolezecká přilbaPádová brzda (tlumič pádu, jistící set)Sedací úvazekHrudní úvazek Kompletní vybavení na zajištěné cesty (přilba, pádová brzda, sedací a hrudní úvazek včetně provazovací smyčky) 200 Kč
turistický cepínturistické mačkykarabiny Kompletní vybavení pro výstup na ledovec (cepín, mačky, HMS karabina) 200 Kč

Podrobné informace o vybavení na zajištěné cesty si můžete přečíst v článku Vybavení na zajištěné cesty (via ferrata, klettersteig)

DOPRAVA

Na každou akci se snažíme optimalizovat dopravu, abychom využili co nejlépe dopravní prostředek a mohli tak zachovat příznivou cenu a také abychom zbytečně nezatěžovali životní prostředí. Každý program je omezen kapacitně především pro váš komfort a dále s ohledem na program a provozované aktivity, dané místo a samozřejmě bezpečnost. Mnohé naše programy proto chytře sdílejí dopravní prostředek a jsou postaveny tak, aby se navzájem téměř neovlivňovaly. Komfort a flexibilita malé skupiny je tímto zachována i při použití větších dopravních prostředků jako je například autobus, ve kterém společně cestuje několik na sobě nezávislých skupinek.
Odjezdová místa najdete ZDE.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně některých zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani připojištění léčebných výloh. Cestovat do zahraničí bez tohoto pojištění představuje velké finanční riziko. Vyžadujeme, aby jste na naše zájezdy jezdili pojištění, s přihlédnutím k povaze akce. V rámci příplatků vždy nabízíme výhodné komplexní připojištění Union Turista nebo Union Sport. Výhodné celoroční pojištění pro cestovatele Alpenverein naleznete též v naší nabídce.

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE PŘED ZÁJEZDEM

E-mail s podrobnými informacemi o zájezdu obdržíte nejpozději týden před odjezdem. Pokud uvedený e-mail neobdržíte do 5 dní před odjezdem, zkontrolujte složku hromadná pošta nebo SPAM ve vaší emailové schránce. V případě, že email neobjevíte, dejte nám vědět.