Jak rezervovat zájezd

Rezervace a objednávka - Platba - Slevy - Zapůjčení vybavení - Doprava - Cestovní pojištění - Závěrečné informace

REZERVACE A OBJEDNÁVKA

Místo na zájezdu si můžete rezervovat vyplněním přihlášky v našem internetovém katalogu zájezdů u vybraného zájezdu kliknutím na tlačítko
SIPKA-REZERVOVAT


Zájezd lze rezervovat i telefonicky nebo e-mailem, vše naleznete v sekci Kontakt.

Co se bude dít dál ?

 • Pracovník naší cestovní kanceláře co nejdříve zaeviduje Vaši rezervaci do rezervačního systému. Pokud bude potřebovat další doplňující informace, bude Vás kontaktovat. Proto je velmi důležité vyplnit správně své údaje - telefon a e-mail.
 • Vyhotovíme Vám návrh cestovní smlouvy, který Vám zašleme e-mailem. Prosím zkontrolujte si veškeré údaje.
 • Vy smlouvu potvrdíte svým podpisem, naskenujete ji nebo vyfotíte mobilem a zašlete zpět k nám do CK nejlépe e-mailem.
 • Zaplatíte uvedenou zálohu, případně celou částku (je-li do odjezdu méně než 30 dní).
 • Podpisem smlouvy a nebo úhradou zálohy či celé ceny zájezdu se stává cestovní smlouva platně uzavřenou.
 • Nedílnou součástí smlouvy o zájezdu jsou všeobecné smluvní podmínky.
 • Nezletilým smlouvu podepisuje jejich zákonný zástupce.

PLATBA

Záloha ve výši 50 % je splatná ihned po obdržení smlouvy, doplatek 30 dnů před začátkem zájezdu (v případě, že do odjezdu zbývá méně než 30 dnů, je celá částka splatná ihned). V případě, že nevrátíte podepsanou smlouvu o zájezdu a nezaplatíte zálohu do 5 pracovních dnů od obdržení námi zaslané smlouvy, bude vaše rezervace zrušena.

Doplatek je třeba uhradit tak, aby CK FRČÍME obdržela úhradu nejpozději 30 dnů před odjezdem. Pokud od vás nebudeme mít plnou cenu uhrazenu 30 dní před odjezdem, ztrácíte nárok na místo na zájezdu a můžeme vás v případě nouze o místa nahradit dalšími zájemci. Nezaplacení doplatku však nenahrazuje informaci, že se zájezdu nezúčastníte. To jste povinni učinit písemně, nejlépe emailem. Doručení e-mailu doporučujeme telefonicky ověřit.

Platit můžete

 • bankovním převodem - je uvedeno na cestovní smlouvě
 • v hotovosti na některé naši pobočce v Kroměříži
 • poukázkami na služby Sodexo, Ticket Benefit aj. v naší kanceláři
 • poštovní poukázkou typu A

Informace k platbě jsou uvedeny ve smlouvě o zájezdu, kterou od nás obdržíte. Po dohodě, která zahrnuje i aktuální kurz, lze platit v Eurech. Čísla účtů naleznete také v sekci kontakt zcela dole.

Nezapomeňte vždy uvést správný variabilní symbol - číslo smlouvy. Bez těchto údajů nemůžeme vaše platby správně identifikovat.

SLEVY

U aktivních zájezdů s délkou pobytu minimálně 3 dny jsme schopni Vám nabídnout tyto druhy slev:

1. "Studentská, ISIC" (do 26 let) - 5 %
2. Za včasný nákup - individuálně podle zájezdů
3. Různé druhy získaných poukazů
4. Mimořádná sleva - po vzájemné dohodě

Další varianty slev (na skipasy, necvičící osoby, apod.) jsou vždy slevy uvedeny u každého zájezdu. Slevy nelze sčítat. Maximální výše uvedených slev je 500,- Kč.


ZAPŮJČENÍ VYBAVENÍ

Na naše zájezdy je možné zapůjčit povinné vybavení, což se dozvíte z popisu zájezdu. V přihlášce zvolíte, že chcete vybavení zapůjčit. Půjčovné vám bude připočteno k ceně zájezdu a počítá se za každý den využití vybavení. Půjčujeme kvalitní a moderní vybavení, které je na našich zájezdech neustále v péči našich průvodců.

Vybavení na zajištěné cesty

Fotka Popis Kč/den
Horolezecká přilbaPádová brzda (tlumič pádu, jistící set)Sedací úvazekHrudní úvazek Kompletní vybavení na zajištěné cesty (přilba, pádová brzda, sedací a hrudní úvazek včetně provazovací smyčky) 200 Kč

Podrobné informace o vybavení na zajištěné cesty si můžete přečíst v článku Vybavení na zajištěné cesty (via ferrata, klettersteig)

DOPRAVA

Na každou akci se snažíme optimalizovat dopravu, abychom využili co nejlépe dopravní prostředek a mohli tak zachovat příznivou cenu a také abychom zbytečně nezatěžovali životní prostředí. Každý program je omezen kapacitně především pro váš komfort a dále s ohledem na program a provozované aktivity, dané místo a samozřejmě bezpečnost. Mnohé naše programy proto chytře sdílejí dopravní prostředek a jsou postaveny tak, aby se navzájem téměř neovlivňovaly. Komfort a flexibilita malé skupiny je tímto zachována i při použití větších dopravních prostředků jako je například autobus, ve kterém společně cestuje několik na sobě nezávislých skupinek.
Odjezdová místa najdete ZDE.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V ceně zájezdů není zahrnuto cestovní pojištění ani připojištění léčebných výloh. Cestovat do zahraničí bez tohoto pojištění představuje velké finanční riziko. Doporučujeme si potřebné pojištění, s přihlédnutím k povaze akce, zajistit. V rámci příplatků vždy nabízíme výhodné komplexní připojištění Union Turista nebo Union Sport. Výhodné celoroční pojištění pro cestovatele Alpenverein naleznete též v naší nabídce.

ZÁVĚREČNÉ INFORMACE PŘED ZÁJEZDEM

E-mail s podrobnými informacemi o zájezdu obdržíte nejpozději týden před odjezdem. Pokud uvedený e-mail neobdržíte do 5 dní před odjezdem, zkontrolujte složku hromadná pošta nebo SPAM ve vaší emailové schránce. V případě, že email neobjevíte, dejte nám vědět.