Kréta - turistika a koupání

Gurmánské putování po stezkách jihozápadní Kréty

Vyberte si termín

T951
od 15.10.2024
do 22.10.2024
STOP - vyprodáno
8 dní
23 900 Kč

Máš rád pěší turistiku, teplo, sluníčko, moře a dobré jídlo? Byl jsi v Řecku u moře a chtěl bys kromě hotelového komplexu a turistických pláží vidět více z jeho pestré přírody? Pokud ano, pojeď s námi objevovat přírodní krásy a kuchyni Kréty! V tomto mimosezónním termínu není takové horko na pěší túry, ale moře na jižním pobřeží má na koupání teplotu příjemnou. Další výhodou termínu mimo hlavní letní sezónu je návštěva ostrova bez hord turistů, na stezkách i plážích býváme skoro sami. Na tomto zájezdu klademe důraz i na poznávání místní kuchyně.

27-vyhled-na-vesnicku-agia-roumeli-z-pevnosti Kréta je největším řeckým ostrovem. Jeho povrch je převážně hornatý a nejvyšší vrcholy pohoří Lefká Ori a Psiloritis přesahují výšku 2 000 metrů. Díky tomu je krajina ostrova velmi pestrá a pro pěšího turistu velmi atraktivní. Po několika průzkumných návštěvách Kréty s batohem na zádech jsme pro vás připravili originální a velmi intenzivní program v hornaté a málo obydlené jihozápadní části ostrova. Charakterem odlišné túry nádhernými přírodními scenériemi jsme zkombinovali do uceleného 6-ti denního treku. Projdeme si ohromující hluboké soutěsky Agia Irini, Samariá a Arádhena, kde v tuto dobu krásně kvetou růžové oleandry. Budeme putovat po kozích stezkách podél divokého pobřeží Libyjského moře, kde různobarevné skály kontrastují s lákavě modrou hladinou moře. Přespávat budeme v malých vesničkách, kam nevede ani silnice a jsou přístupné jen pěšky nebo lodí z moře. Každý den počítáme i s vykoupáním v moři a večer se vždy odměníme některou ze specialit řecké či krétské kuchyně v místní taverně. Průvodce je milovníkem řecké kuchyně. Každý den Vás doprovodí do osvědčené taverny a dá Vám tip, co zde ochutnat. Abychom si nezkazili dojem z krásné přírody, jezdíme tento zájezd v malých skupinách 8-16 lidí.

Program

36-spolecne-foto1.den: V ranních hodinách odjezd z Brna mikrobusem CK na letiště ve Vídni. Let Vídeň – Chania, ubytování přímo v historickém centru Chanie. Odpoledne individuální prohlídka města nebo první koupání v moři. Pro zájemce společná ochutnávková večeře v taverně na břehu moře.
2.den: Ranní přejezd autobusem do městečka Paleochóra. První etapa podél divokého jižního pobřeží do Soúgie. Během túry koupání v průzračné vodě na oblázkových plážích Anidri a Lisos. Ubytování na 2 noci v pěkné vesničce Soúgia na břehu Libyjského moře.
3.den: Lehčí túra nalehko (bez batohu) soutěskou Agia Irini. Odpoledne odpočinek a koupání v Soúgii, noc na stejném místě.
4.den: Ráno výjezd autobusem na náhorní plošinu Omalós. Sestup největší krétskou soutěskou Samariá ve stejnojmenném NP zpět k pobřeží Libyjského moře. Překrásným horským údolím ve stínu borovic a cypřišů postupně sejdeme mezi vysoké úzce sevřené skalní stěny soutěsky, které nás dovedou až k moři. Vykoupání, večeře a nocleh ve vesničce Agia Roumeli.
5.den: Pokračování treku po malebném jižním pobřeží ke kostelíku Agios Pavlos. Koupání na divoké pláži s jemným tmavým pískem, možnost občerstvení ve stylové taverně. Dále půjdeme doprovázeni cinkáním zvonců polodivokých koz stezkou ve svahu nad mořem až do zátoky Mármara. Zde se opět osvěžíme v moři. Pro zájemce je zde možnost zajímavého proplavání blízké mořské jeskyně. V podvečer se krátce přeplavíme lodičkou do malebné vesničky Loutró, kde se ubytujeme na 2 noci.
6.den: Náročnější okružní túra nalehko (16 km, +700 m). Dopoledne prostoupíme divokou soutěskou Arádhena až k horské vesnici Anópole, kde se občerstvíme třeba pravým řeckým salátem s vynikajícím místním sýrem Mizithra, který tu vyrábí sama paní domácí. Po odpolední kávičce vyjdeme na vyhlídku ke kapli Agia Kateríni, odkud se nám naskytne nádherný letecký pohled na jižní pobřeží se zátokou Loutró. Zpět k našemu ubytování sejdeme v mnohých serpentýnách a už se nebudeme moci dočkat, až skočíme do tyrkysové vody. Po večerní koupeli se necháme zlákat vůní masa z místních grilů (kromě kuřecího a vepřového jedinečná možnost vyzkoušet jehněčí nebo kozí na grilu, mají samozřejmě i ryby).
7.den: Poslední krátká pobřežní túra. Ráno vyrazíme dál podél jižního pobřeží a kolem kaple Agios Stavros dojdeme až k pěkné pláži mezi skalami, koupání. Odtud je to už jen kousek do vesnice Chora Sfakion, odkud nás odveze autobus zpět do Chanie. Volno v Chanii na poslední koupání a nákupy suvenýrů.
8.den: Dopoledne zpáteční let Chania - Vídeň. Odpoledne transfer mikrobusem CK zpět do Brna.

Nocleh a strava

30-snidane-s-vyhledem-na-moreUbytování:
Během zájezdu budeme ubytováni v komfortních pokojích s vlastní koupelnou nebo apartmánech pro 2-4 osoby. Vybíráme stylové a kvalitní ubytování v malých rodinných řeckých penzionech či tavernách na nejlepších místech přímo u moře namísto neosobních hotelových komplexů. Pokoje jsou většinou vybaveny i ledničkou a varnou konvicí, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně. V každém pokoji budeš mít k dispozici i ručníky a sprchové gely či mýdlo. Jednotlivce, kteří mohou být na pokoji s jiným účastníkem zájezdu stejného pohlaví, doplníme bez příplatku. Pokud by někdo měl zájem o soukromí, je možné zajistit jednolůžkový pokoj za příplatek 6 000 Kč/osobu.

Stravování:
Snídaně a jídlo během dne na túrách individuálně (každý den je možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech). Ráno si vždy lze i zajít na kávu či celou snídani do nějaké blízké kavárny či bistra, některé dny bude možnost dát si v taverně i oběd během túry. Večer počítáme s ochutnáváním řeckých specialit v místních tavernách (cena hlavního jídla 9-15 €).

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem/minibusem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Na Krétě se budeme přesunovat moderními klimatizovanými linkovými autobusy nebo taxíky. Díky tomu můžeme putovat stále dál a nemusíme se vracet do výchozího bodu túry a ty nemusíš trávit mnoho hodin ježděním v pronajatých autech po ostrově sem a tam.

V rámci letenky můžeš přepravovat dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg (menší turistický batoh 30-45 l). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek.

Důležité informace

34-podel-pobrezi-do-likosuNáročnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze. Délka túr je 13-16 km, převýšení 100-700 m, trasa vede po nezpevněných kamenitých stezkách. Také počítej, že půjdeme s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech (s výjimkou 3. a 6. dne). Pokud si budeš chtít odpočinout a udělat si odpočinkový den u moře, lze kteroukoliv etapu vynechat a přesunout se do cílového místa pravidelným trajektem (na vlastní náklady). Večer se tak se skupinou vždy setkáš.

Vybavení
Vhodný turistický batoh 30-45l a pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Kromě toho ti stačí kraťasy, několik triček, mikina na večer, plavky a ručník.

Počasí
Teplo a sluníčko. Předpověď počasí na Krétě najdeš zde.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdeš zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdeš zde.

Cena

Základní cena: 23 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 7x ubytování v hotýlku či penzionu (komfortní 2-4lůžkové pokoje s vlastní koupelnou nebo apartmány). Za příplatek lze zajistit i jednolůžkový pokoj.
 • letenku Vídeň – Chania – Vídeň s nízkonákladovou let. společností
 • příplatek za větší kabinové zavazadlo do 10 kg
 • transfer z nástupních míst na letiště ve Vídni a zpět
 • veškerou dopravu po ostrově dle programu místními linkovými autobusy
 • 1x přejezd lodičkou Marmara - Loutró
 • služby průvodce a organizátora
 • materiály a mapky
 • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

  Cena nezahrnuje:

 • stravování
 • vstupné do soutěsek Agia Irini (2€) a Samária (5€)
 • komplexní pojištění na cesty - Union Turista A
 • zajištění konkrétních míst v letadle (4-15 EUR/jedna cesta - podle umístění v letadle)

Příplatky:

 • pokoj pro 1 osobu: + 6 000 Kč/osoba
 • příplatek za odbavené zavazadlo 20 kg (pro realizaci zájezdu není nutné)
 • přesné umístění sedadel v letadle (na dotaz)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.10.2024 - 22.10.2024
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Řecko
HotelPenzionStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 23 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím