Východní Sardinie na kole

Snadné výlety na kole s koupáním

Vyberte si termín

C552
od 10.8.2022
do 19.8.2022
Poslední volná místa
10 dní
17 900 Kč

Spojili jsme nejkrásnější místa Sardinie na severu a východě ostrova do zájezdu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Užijete si snadný a nebo náročnější cyklistický program s odpočinkem a koupáním. Den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží s koupáním na karibských plážích si zamilujete.

vyhlidka-la-madalenaSardinie je pro cyklistiku jako stvořená. Ideální pro kombinaci cykloturistiky a koupání v moři. Zkušený průvodce Vás doprovodí cestičkami s minimálním provozem. Na zájezd můžete jet i zcela bez kola a užít si krásný pobytový týden u moře (sleva 1.000 Kč)
Bydlíme v mobilních domcích se dvěma oddělenými ložnicemi. Každý pár má své soukromí. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena). Připravíme Vám chutnou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně. Dvakrát budeme večeřet v místní restauraci.

Proč na Sardinii právě s námi ?

 • program je za několik posledních let opravdu vyladěný k dokonalosti
 • nový a zcela bezpečný cyklovlek pro Vaše kola
 • dvakrát si užijete místní speciality v restauraci
 • celodenní výlet na motorových člunech nikdo jiný nemá
 • užijete si etapy i na severu i na východě ostrova
 • srpnový prázdninový termín jezdí jen naše cestovní kancelář

Program

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 2000 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Příjezd do přístavu Olbia nebo Golfo Aranci. Přejezd autobusem na Smaragdové pobřeží. A:Přejezd s autobusem do cíle dnešní etapy, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Baja Sardinia s krásnými žulovými skálami (10 km) nebo do města Poltu Quatu s krásným zálivem.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia s krásnou písečnou pláží. Zde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na východní pobřeží nedaleko Arbataxu. Ubytování v kempu, večeře.
3. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře.
4. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).B: navíc etapa ve vnitrozemí do Tortoli a dále k přehradě Lago Santa Lucia (+20 km).
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech (za příplatek) podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
6. den: Přejezd autobusem do městečka
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: navíc krátký sjezd a výjezd na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei na opačnou stranu sedla a zpět do sedla. Dále stejně jako A. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře.
7. den A: odpočinkový den u pláže s prohlídkou městečka St. Maria Navarese. Případně delší etapa na pláž Cala di Petra Longa (sjezd a opět výjezd do kopce) (40 km) B: Horská etapa přes St. Maria Navarese do Baunei na krásnou vyhlídkovou terasu nad městem a dále do městečka Urzulei. Sjezd zemědělským krajem zpět do údolí k moři. (80 km).
8. den A: podél pobřeží kolem pláží Lido Ori, Foxi Lioni až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (50km, 500 m). B: Navíc zajížďka do vnitrozemí s prohlídkou horských vesnic Bari Sardo, Loceri, event. Lanusei. Odtud krásný sjezd až do kempu. Večeře.
9. den: Snídaně, brzy ráno přejezd autobusem na Sever Sardinie do přístavu Palau. Trajektem s koly na ostrov La Maddalena. A: Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau, přesun do Golfo Aranci, nočním trajektem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování:
7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování:
Připravíme Vám polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře.

Na Sardinii jezdíme také v červnu a v září. Program a stravování je na těchto termínech odlišné. Podrobnosti najete ZDE.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd většinou realizujeme autobusem s kapacitou 49 míst. V případě menšího zájmu můžeme využít minibus. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 18 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Trajekt
Na cestě tam i zpět cestujeme nočním trajektem. Můžete si objednat kajutu. Ceny se rychle mění a rádi Vám je sdělíme na vyžádání. Existují kajuty pro 4 osoby nebo pro 2 osoby v různých cenových kategoriích. Cestovat je možné také v pohodlném křesle, jehož cena je nižší a také se musí předem rezervovat. Obě varianty si rezervujte co nejdříve, bude to levnější než těsně před zájezdem.
Většina našich klientů tráví noc na palubě lodi, na chodbách, schodech či v restauracích lodi. Na zemi jsou pohodlné koberce, kde se dá rozložit karimatka a spacák. Tímto způsobem cestuje na lodi velké množství pasažérů z různých zemí světa a je to zcela běžné a dovolené.

Důležité informace

Náročnost:
Povrch většiny cyklostezek je asfaltový. Výjimečně použijeme nezpevněnou cestu. Vhodný typ kole je tak krosové, silniční nebo horské s hladkým pláštěm. Program zahrnuje dvě varianty obtížnosti. Díky tomu zájezd zvládnou i děti nebo horší cyklisté. Jistému převýšení se ale nevyhneme, proto je zájezd ohodnocen číslem 2.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistikou přilbu, která ale není povinná. Za zhoršené viditelnosti je cyklista povinen mít reflexní vestu. Budete potřebovat samozřejmě dobře připravené kolo s příslušenstvím (nářadí, pumpa, náhradní duše) a kolo nejlépe po servise. Uživíte cyklistický batůžek nebo brašnu na kolo. Doporučujeme cyklistické oblečení, sluneční brýle. O dalším Vás budeme informovat v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
I v srpnu je na Sardinii příjemně. Etapy vedou často v horách, kde je menší horko. Podél pláží využíváme osvěžení v moři. Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Podmínky pro vstup na území Itálie a Sardinie najdete zde.. Sardinie má velmi často výjimku v rámci jinak obecných restriktivních opatření Itálie.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena ve stanovém domku: 15 900 Kč
Ve vlastním stanu: 15 000 Kč
V mobilním domku: 17 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování v kempu
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně
 • tvorbu fotoknihy ze zájezdu pro zájemce
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • nepovinná kajuta na trajektu
 • fakultativní výlet lodí nebo na člunu (40 EUR)
 • vstupy do různých objektů a památek
 • náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 500 Kč)
 • vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"

Příplatky:

 • 1 osoba v ložnici stanového domu +5 000 Kč
 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
10.8.2022 - 19.8.2022
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemKempPolopenzeAutobus
Cena 17 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Dušan Pytlíček
Dušan Pytlíček

Na kole už jsem zažil hodně výjezdů v horách i nížinách a mnohdy jsem unaven snil o skoku do moře. U moře už jsem se také "válel" vícekrát a chyběl mi pohyb. Ale kombinace, kdy po dojezdu cyklo etapy mohu hupsnout rovnou do moře je úžasný nápad. Díky za něj.

Vyražte s námi za dobrodružstvím