Východní Sardinie na kole

Snadné výlety na kole s koupáním

Vyberte si termín

C552
od 5.8.2020
do 14.8.2020
Prázdninový termín
10 dní
15 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C552
od 16.8.2019
do 25.8.2019
Poslední volná místa
10 dní
15 900 Kč

Nejkrásnější a nejvíce atraktivní část Sardinie je její východní pobřeží. Skvělé národní parky, pro cyklistu příjemné pohoří, skály s bílými plážemi dostupné jen motorovým člunem. Projedeme a prohlédneme si tuto část na kole s podporou autobusu. Program je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. První a poslední den zájezdu si užijeme také dvě krásné etapy v severní části ostrova.

Sardinie se nachází ve Středozemním moři, hned pod známější Korsikou. Na ostrov se dostaneme trajektem z Italské pevniny z města Livorno. Po Sardinii se budeme pohybovat převážně na kole, v některých dnech s podporou autobusu, který naši etapu zkrátí nebo zpříjemní. Denní dávka se pohybuje kolem 40-60 km. Převýšení zde není tak velké jako např. na Korsice. Většinu cyklistických tras lze zkrátit a nebo zcela vynechat a nahradit jen krátkou projížďkou na sousední pláže a tím si ze zájezdu vytvořit příjemný pobytový zájezd s podporou kola. Zájezd je proto velmi vhodný také pro rodiny s dětmi jednotlivce nebo páry, kteří se cyklistice tolik nevěnují. Na zájezd můžete jet i zcela bez kola a užít si krásný pobytový týden u moře (bez kola sleva 1.000 Kč)
Bydlíme v dobře vybaveném kempu ve vybavených stanech s podsadou nebo za příplatek v mobilních domech se dvěma oddělenými ložnicemi. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena). Dostanete chutnou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně.

Program

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 2000 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Příjezd do přístavu Olbia nebo Golfo Aranci. Přejezd autobusem na Smaragdové pobřeží. A:Přejezd s autobusem do cíle dnešní etapy, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Baja Sardinia s krásnými žulovými skálami (10 km) nebo do města Poltu Quatu s krásným zálivem.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia s krásnou písečnou pláží. Zde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na východní pobřeží nedaleko Arbataxu. Ubytování v kempu, večeře.
3. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře.
4. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).B: navíc etapa ve vnitrozemí do Tortoli a dále k přehradě Lago Santa Lucia (+20 km).
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech (za příplatek) podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
6. den: Přejezd autobusem do městečka
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: navíc krátký sjezd a výjezd na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei na opačnou stranu sedla a zpět do sedla. Dále stejně jako A. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře.
7. den A: odpočinkový den u pláže s prohlídkou městečka St. Maria Navarese. Případně delší etapa na pláž Cala di Petra Longa (sjezd a opět výjezd do kopce) (40 km) B: Horská etapa přes St. Maria Navarese do Baunei na krásnou vyhlídkovou terasu nad městem a dále do městečka Urzulei. Sjezd zemědělským krajem zpět do údolí k moři. (80 km).
8. den A: podél pobřeží kolem pláží Lido Ori, Foxi Lioni až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (50km, 500 m). B: Navíc zajížďka do vnitrozemí s prohlídkou horských vesnic Bari Sardo, Loceri, event. Lanusei. Odtud krásný sjezd až do kempu. Večeře.
9. den: Snídaně, brzy ráno přejezd autobusem na Sever Sardinie do přístavu Palau. Trajektem s koly na ostrov La Maddalena. A: Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau, přesun do Golfo Aranci, nočním trajektem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování: 7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování: Dostanete polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře.

Doprava

Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem. Cestou si pustíme zajímavé filmy.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno
Přeprava kol: profesionální cyklovlek na 40 kol.

Důležité informace

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo s hladkými pláštěmi, silniční kolo nebo crossové kolo.
Povrch je převážně asfaltový. V některých případech můžeme projíždět kratší úseky po nezpevněných cestách.

Cena

Základní cena ve stanovém domku: 15 900 Kč
Ve vlastním stanu: 15 000 Kč
V mobilním domku: 17 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování v kempu
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně
 • tvorbu fotoknihy ze zájezdu pro zájemce
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • nepovinná kajuta na trajektu (cca 2000 Kč/kajuta a jeden směr plavby)
 • fakultativní výlet lodí nebo na člunu (40 EUR)
 • vstupy do různých objektů a památek
 • náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 300 Kč)
 • vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"

Příplatky:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.8.2020 - 14.8.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemKempPolopenzeAutobus
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Dušan Pytlíček
Dušan Pytlíček

Na kole už jsem zažil hodně výjezdů v horách i nížinách a mnohdy jsem unaven snil o skoku do moře. U moře už jsem se také "válel" vícekrát a chyběl mi pohyb. Ale kombinace, kdy po dojezdu cyklo etapy mohu hupsnout rovnou do moře je úžasný nápad. Díky za něj.

Vyražte s námi za dobrodružstvím