Východní Sardinie na kole

Snadné výlety na kole s koupáním

Vyberte si termín

C552
od 18.8.2021
do 27.8.2021
Prázdninový termín
10 dní
15 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C552
od 16.8.2019
do 25.8.2019
Poslední volná místa
10 dní
15 900 Kč

Spojili jsme nejkrásnější místa Sardinie na severu a východě ostrova do zájezdu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Užijete si snadný a nebo náročnější cyklistický program s odpočinkem a koupáním. Den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží s koupáním na karibských plážích si zamilujete.

vyhlidka-la-madalenaSardinie je pro cyklistiku jako stvořená. Ideální pro kombinaci cykloturistiky a koupání v moři. Zkušený průvodce Vás doprovodí cestičkami s minimálním provozem. Na zájezd můžete jet i zcela bez kola a užít si krásný pobytový týden u moře (sleva 1.000 Kč)
Bydlíme v mobilních domcích se dvěma oddělenými ložnicemi. Každý pár má své soukromí. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena). Připravíme Vám chutnou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně. Dvakrát budeme večeřet v místní restauraci.

Proč na Sardinii právě s námi ?

 • program je za několik posledních let opravdu vyladěný k dokonalosti
 • nový a zcela bezpečný cyklovlek pro Vaše kola
 • dvakrát si užijete místní speciality v restauraci
 • celodenní výlet na motorových člunech nikdo jiný nemá
 • užijete si etapy i na severu i na východě ostrova
 • srpnový prázdninový termín jezdí jen naše cestovní kancelář

Program

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 2000 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Příjezd do přístavu Olbia nebo Golfo Aranci. Přejezd autobusem na Smaragdové pobřeží. A:Přejezd s autobusem do cíle dnešní etapy, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Baja Sardinia s krásnými žulovými skálami (10 km) nebo do města Poltu Quatu s krásným zálivem.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia s krásnou písečnou pláží. Zde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na východní pobřeží nedaleko Arbataxu. Ubytování v kempu, večeře.
3. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře.
4. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).B: navíc etapa ve vnitrozemí do Tortoli a dále k přehradě Lago Santa Lucia (+20 km).
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech (za příplatek) podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
6. den: Přejezd autobusem do městečka
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: navíc krátký sjezd a výjezd na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei na opačnou stranu sedla a zpět do sedla. Dále stejně jako A. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře.
7. den A: odpočinkový den u pláže s prohlídkou městečka St. Maria Navarese. Případně delší etapa na pláž Cala di Petra Longa (sjezd a opět výjezd do kopce) (40 km) B: Horská etapa přes St. Maria Navarese do Baunei na krásnou vyhlídkovou terasu nad městem a dále do městečka Urzulei. Sjezd zemědělským krajem zpět do údolí k moři. (80 km).
8. den A: podél pobřeží kolem pláží Lido Ori, Foxi Lioni až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (50km, 500 m). B: Navíc zajížďka do vnitrozemí s prohlídkou horských vesnic Bari Sardo, Loceri, event. Lanusei. Odtud krásný sjezd až do kempu. Večeře.
9. den: Snídaně, brzy ráno přejezd autobusem na Sever Sardinie do přístavu Palau. Trajektem s koly na ostrov La Maddalena. A: Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau, přesun do Golfo Aranci, nočním trajektem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování:
7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování:
Připravíme Vám polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře.

Na Sardinii jezdíme také v červnu a v září. Program a stravování je na těchto termínech odlišné. Podrobnosti najete ZDE.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd většinou realizujeme autobusem s kapacitou 49 míst. V případě menšího zájmu můžeme využít minibus. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 18 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Trajekt
Na cestě tam i zpět cestujeme nočním trajektem. Můžete si objednat kajutu. Ceny se rychle mění a rádi Vám je sdělíme na vyžádání. Existují kajuty pro 4 osoby nebo pro 2 osoby v různých cenových kategoriích. Cestovat je možné také v pohodlném křesle, jehož cena je nižší a také se musí předem rezervovat. Obě varianty si rezervujte co nejdříve, bude to levnější než těsně před zájezdem.
Většina našich klientů tráví noc na palubě lodi, na chodbách, schodech či v restauracích lodi. Na zemi jsou pohodlné koberce, kde se dá rozložit karimatka a spacák. Tímto způsobem cestuje na lodi velké množství pasažérů z různých zemí světa a je to zcela běžné a dovolené.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte doplatek do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Povrch většiny cyklostezek je asfaltový. Výjimečně použijeme nezpevněnou cestu. Vhodný typ kole je tak krosové, silniční nebo horské s hladkým pláštěm. Program zahrnuje dvě varianty obtížnosti. Díky tomu zájezd zvládnou i děti nebo horší cyklisté. Jistému převýšení se ale nevyhneme, proto je zájezd ohodnocen číslem 2.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistikou přilbu, která ale není povinná. Za zhoršené viditelnosti je cyklista povinen mít reflexní vestu. Budete potřebovat samozřejmě dobře připravené kolo s příslušenstvím (nářadí, pumpa, náhradní duše) a kolo nejlépe po servise. Uživíte cyklistický batůžek nebo brašnu na kolo. Doporučujeme cyklistické oblečení, sluneční brýle. O dalším Vás budeme informovat v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
I v srpnu je na Sardinii příjemně. Etapy vedou často v horách, kde je menší horko. Podél pláží využíváme osvěžení v moři. Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Podmínky pro vstup na území Itálie a Sardinie najdete zde.. Sardinie má velmi často výjimku v rámci jinak obecných restriktivních opatření Itálie.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena ve stanovém domku: 15 900 Kč
Ve vlastním stanu: 15 000 Kč
V mobilním domku: 17 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování v kempu
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně
 • tvorbu fotoknihy ze zájezdu pro zájemce
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • nepovinná kajuta na trajektu
 • fakultativní výlet lodí nebo na člunu (40 EUR)
 • vstupy do různých objektů a památek
 • náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 500 Kč)
 • vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"

Příplatky:

 • 1 osoba v ložnici stanového domu +5 000 Kč
 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.8.2021 - 27.8.2021
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemKempPolopenzeAutobus
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Dušan Pytlíček
Dušan Pytlíček

Na kole už jsem zažil hodně výjezdů v horách i nížinách a mnohdy jsem unaven snil o skoku do moře. U moře už jsem se také "válel" vícekrát a chyběl mi pohyb. Ale kombinace, kdy po dojezdu cyklo etapy mohu hupsnout rovnou do moře je úžasný nápad. Díky za něj.

Vyražte s námi za dobrodružstvím