1. 12. 2020

Polopenze na zájezdech

Na mnohých zájezdech naší cestovní kanceláře se setkáte s jídlem, které pro Vás připravujeme. Na menších zájezdech, kde cestujeme mikrobusem, většinou vaří průvodce. Na větších zájezdech s autobusovou dopravou je na zájezdu přítomen kuchař, nebo kuchařka. Zájezdy míváme se snídaní nebo s polopenzí. Typ stravy vždy najdete v popisu konkrétního zájezdu v sekci Ubytování a strava.

Na mnohých zájezdech naší cestovní kanceláře se setkáte s jídlem, které pro Vás připravujeme. Na menších zájezdech, kde cestujeme mikrobusem, většinou vaří průvodce. Na větších zájezdech s autobusovou dopravou je na zájezdu přítomen kuchař, nebo kuchařka. Zájezdy míváme se snídaní nebo s polopenzí. Typ stravy vždy najdete v popisu konkrétního zájezdu v sekci Ubytování a strava. U zájezdů s vlastním vařením pro Vás máme tipy na zdravé svačiny na hory.

Snídaně

zdravy-koutekPotrpíme si na dobrou a vydatnou snídani. Klientům připravujeme velké množství čaje nebo jiných tekutin. K dispozici je horká voda na kávu, kterou vozíme rozpustnou nebo klasickou mletou. V naší nabídce je také mléko a Granko pro výrobu kakaa. Nechybí citrón a samozřejmě cukr a med.
K snídani vždy podáváme jedno hlavní jídlo. Tímto jídlem mohou být párky, smažené vajíčka, volské oko, palačinky, chleba zapečený ve vajíčku, toasty a další - většinou vařená jídla. Připravujeme celou řadu pomazánek. Mezi nejoblíbenější patří řepová, česneková, vajíčková, paštiková či sýrová. Pomazánky Vám připravujeme přímo na pečivo, které ještě dozdobíme zeleninou, takže si každý může vzít již hotové jídlo bez jakékoliv další přípravy.
Mimo tyto hlavní jídla servírujeme ještě menší množství různých "koutků". Každý den tak najdete na snídaňovém stole zdravý koutek (bílý jogurt, mix müsli, ovoce), sladký koutek (vánočka, makovec, pečivo, med, jam), dorážecí koutek (plátkový sýr, šunka, salám, zelenina). V těchto koutcích není množství potravin určeno tak, aby se jím plně nasytili všichni účastníci zájezdu. Jejich cílem je dojídání se po hlavním jídle. V našich koutcích často ochutnáte místní speciality, jako sýry, marmelády, jogurty nebo uzeniny.
Jídla je na snídani dostatek. U větších zájezdů je samozřejmě problém s doplňováním stolu. Hladová skupinka se často seběhne tak rychle, že nestačíme nosit na stůl. Průběžně ale jídlo doděláváme a dostane se vždy na každého.
POZOR ! Snídaně není určená k výrobě svačin. Svačinky na cyklistickou etapu nebo túru si připravujete z vlastních zásob. Pokud nám nějaké jídlo na snídaní zbývá, vyhlašujeme vždy možnost tyto potraviny využít.

Večeře

vepro-knedlo-zeloVečeříme po návratu z túry nebo cyklistické etapy. Příprava jídla může ještě chvíli trvat a to v závislosti na povětrnostních podmínkách a zázemí, které máme na zájezdu k dispozici. Vaříme v polní kuchyni, věřte, že to není to jako u nás doma, nebo v průmyslové kuchyni Vaší případné restaurace. Jídlo je ale chutné a je ho dostatek.
Polévky vyrábíme často formou vývaru. Pokud je z připraveného polotovaru, vždy ji dochutíme a vymazlíme tak, že nepoznáte její sáčkovou historii. Nejoblíbenější jsou kuřecí a hovězí vývary, ale také naše česnekačka, hrášková nebo čočková polévka. Klienti milují naše gulášovky a frankfurtské polévky.
Druhé jídlo vždy závisí na povaze zájezdu, množství klientů a zeměpisné šířce, ve které se nacházíme. Jiná jídla připravujeme v Norsku a jiná na Sardinii. Ve většině jídel je dobré maso, průmyslově zavařené v hygienických podmínkách renomované firmy z Hodonína. Používáme vepřové maso, kuřecí maso, hovězí a nebo krůtí maso. Z příloh ochutnáte rýži, brambory i těstoviny. Vznikají tak pochoutky jako Krutá Čína, Giusepovy spaghetti, Překvapivá tortilla, klasické Vepřo - knedlo - zelo nebo Zapečený vepřový plátek s rajčetem na Provencálském koření a mnoho další delikates. Jídla často doplňujeme saláty, případně melounem či jinou, místní specialitkou (kaktusové plody, fíky, datle, olivy, apod.).
Na některých zájezdech se můžete setkat s grilováním. Grilujeme čerstvé maso, ryby, zeleninu nebo sýry. Jako přílohu používáme pečivo, zeleninu a různé omáčky. Grilujeme nejčastěji na otevřeném ohni a naší oblíbené trojnožce.

Jídlo připravujeme s láskou

snidaneSnažíme se, aby bylo vytvářeno v duchu zdravé výživy. Nezahušťujeme moukou, používáme minimum tuku, v jídlech používáme hodně zeleniny. Při jeho přípravě nám můžete dobrovolně pomoci. V kuchyni je totiž vždy největší legrace a vybraná společnost průvodců a kuchařů. Je to také skvělé místo k vzájemnému poznávání se mezi klienty. Naše kuchyň je také výukové středisko. Naučíte se krájet, míchat, přinášet a odnášet různé potraviny, nebo odpadky. Využijeme siláky na přípravu stolů, lavic, nebo k usazení a naražení sudu točeného piva a užitečné jsou samozřejmě také hostesky k nalévání dobrého bílého nebo červeného vína.

Mňam. Už se na Vás těšíme !

josef-kretinsky
Autor:
Josef Křetinský