Výstup na Dachstein

Klasický výstup na vrchol po Halštatském ledovci

Vyberte si termín

F259
od 22.9.2022
do 25.9.2022
4 dny
5 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F254
od 16.6.2022
do 19.6.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
4 dny
5 900 Kč
F256
od 21.7.2022
do 24.7.2022
Prázdninový termín
4 dny
5 900 Kč

Úchvatný vápencový masív Dachstein se svým malebným okolím a nejoblíbenější rakouskou „třítisícovkou“ Hoher Dachstein nabízí nezapomenutelné zážitky. Vrchol magicky vévodí severním Alpám a když vítr dokonale rozfouká mraky, dohlédnete z něj až na Šumavu. Kouzelné městečko Hallstatt na břehu ledovcového jezera, divoce romantické údolí Echertnal, oblast Solné komory s celým pohořím Dachstein a jeho ledovci právem patří ke Světovému dědictví UNESCO. Seznamte se s nenáročnou ledovcovou turistikou a světem via ferrat v této nádherné oblasti a užijte si s námi výstup na Dachstein.

20200112_103734 (1)Láká vás výstup na Dachstein, vyzkoušet si pohyb na jednom laně po ledových pláních ? Při výstupu na nejvyšší horu Štýrska a Horního Rakouska, úžasný Hoher Dachstein, vás naučíme základům ledovcové turistiky, kdy se společně budeme bezpečně pohybovat po snadném ledovci Hallsttäter Gletscher.

Na své si přijdou i milovníci zajištěných cest – vystoupáme nejstarším alpským klettersteigem až na vrchol Dachsteinu a krátkou via ferratu můžou zájemci vyzkoušet nedaleko horské chaty v místě ubytování.

Výstup na vrchol budeme absolvovat nalehko, musíme však mít všichni povinné ferratové a ledovcové vybavení. Vybavení na zajištěné cesty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Obě noci strávíme v horské chatě Simony Hütte, která nám nabídne i chutné snídaně a večeře. Jídlo přes den si každý zajistí sám dle svého z vlastních zásob. První den vystoupáme po horské stezce k chatě, druhý den nás čeká ledovcová túra a via ferrata na Dachstein, poslední den sestup zpět do Hallstattu. Vydejte se s námi za vašimi životními zážitky do nádherné oblasti pohoří Dachstein, světa ledovců a bělostných vápencových stěn! Pro více informací o programu klikni na tento odkaz.

Nocleh a strava

Dachstein - výstup po ledovci (Marek Šanca)V ceně zájezdu je zahrnuté ubytování. Obě noci strávíme na horské chatě Simonny Hutte. Budeme usínat ve společné noclehárně na matracích s teplými dekami k dispozici. Více informací o ubytování najdeš zde

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Na chatě doporučujeme využít tamní nabídky velmi dobré kuchyně. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

V ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Více informací o dopravě a nástupních místech najdeš v tomto odkazu

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena zahrnuje: 5 900 Kč

  • dopravu
  • ubytování
  • informační materiály
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění UNION SPORT B

Cena nezahrnuje:

  • zapůjčení vybavení na ledovec a via ferratu

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.9.2022 - 25.9.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataStrava z vlastních zásobMinibus
Cena 5 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím