Kurz via ferrata Solná komora

Kurz pohybu na zajištěných cestách pro začátečníky i mírně pokročilé

Vyberte si termín

F212
od 2.8.2024
do 4.8.2024
Prázdninový termín
3 dny
5 900 Kč
F213
od 30.8.2024
do 1.9.2024
Prázdninový termín
3 dny
5 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F211
od 31.5.2024
do 2.6.2024
3 dny
5 900 Kč

Láká tě pohled na přírodní krásy z ptačí perspektivy? Chceš se s jistotou vydat vzdušnými stezkami do úžasného světa skal a horských vrcholů? Zajištěné cesty v působivém prostředí Solné komory jsou to pravé pro první seznámení se s via ferratami. Nadpozemsky nádherná jezera Mondsee a Gosausee, letecké výhledy z Dračí stěny a pohádkový Dachstein nadohled.

IMG_3523Ať už jsi zkušený horal, nebo toužíš poprvé vyzkoušet výstupy po skalních cestách, s námi si výlet užiješ naplno. Pod odborným dohledem se naučíš používat nezbytné vybavení, které Ti půjčíme a zjistíš, jak se na ferratách bezpečně pohybovat a jistit. Údolí Solné komory je ideální místo pro seznámení s via ferratami a zárověň si je naplno užiješ v krásných horách a skalách. Všem účastníkům věnujeme profesionální péči. Po úspěšném absolvování tohoto kurzu budeš připraven se samostatně vydat vstříc vertikálním zážitkům.

Program

IMG_3523V ranních hodinnách přejedeme do Rakouska ke cvičné ferratě poblíž Hallstatu. Uděláme si potřebné školení a získáš informace k pohybu na ferratách. Následně si vše vyzkoušíme. Po lezení přejedeme do kempu, kde se ubytujeme, můžeme se jít vykoupat nebo projít do městečka. Druhý den strávíme ve skalách u Bad Goisern, večer je možnost grilování, posezení u ohně. V neděli se přesuneme k Dračí stěně, kde si užiješ jednu z nejhezčích rakouských via ferrat Drachenwand.
Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_3523 Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Dvě noci strávíme v krásném a vybaveném kempu v městečku Hallstatt. Individuálně lze domluvit ubytování v místním penzionu (za příplatek).

Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. V místě ubytování je obchod a spousta restaurací. V kempu je k dispozici kuchyňka, lednička, teplá voda, Wi-Fi. Pro dokreslenÍ kempové atmosféry můžeme večer udělat grilování nebo opékání.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 5 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování v kempu ve vlastním stanu
  • služby průvodce
  • zapůjčení vybavení (horolezecká přilba, pádová brzda, sedací a hrudní úvazek včetně provazovací smyčky)
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B
  • ubytování v penzionu (pokud máš o ubytování v penzionu zájem, napiš to do poznámky v přihlášce)

Vlastní doprava se slevou 500 Kč.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
2.8.2024 - 4.8.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionPod stanemStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 5 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Alena, Lucka, Vendy a Jana. Foto: Alena Hrubá.
Alena, Lucka, Vendy a Jana

Náš průvodce Patrik je profesionál, jeho znalosti o zajištěných cestách a pohybu na nich jsou dokonalé, jako bonus je skvělým společníkem, který přizpůsobí celkový program každému účastníkovi zájezdu :) Byl to úžasný zážitek, který neměl chybu.

Kurz via ferrata Solná komora
Tomáš Zich

Pro všechny z nás to byla vlastně první zkušenost s ferratami obecně a Váš instruktor byl skvělý. Bylo vidět, že ví, o čem mluví, vše nám vždycky srozumitelně vysvětlil a když bylo třeba, neváhal jakkoli pomoct. Celkově byl program skvěle vymyšlený. Nebyla žádná hluchá místa a zároveň to nebylo tak napráskané, abychom večer jen lehli a usnuli vyčerpáním :-) Jídlo dobře připravené a velice chutné – nelze nic vytknout :-) Celkově akci nemůžeme nic vytknout a věřím, že se na Frčíme obrátíme i v budoucnu.

marketa_hegerova
Markéta Hegerová

bylo to úžasné :), super zážitek. Instruktoři byli skvělí a vůbec, sešli jsme se skvělá parta. Nelituji, že jsem jela takto na poslední chvíli, i když byly pro mě přípravy trochu hektičtější. Chci Vám poděkovat za rychlé vyřízení věcí, včetně pojištění, to mi časově hodně pomohlo. Určitě Vaší cestovku ještě využiji, zaujala mě spousta dalších zájezdů :).

Vyražte s námi za dobrodružstvím