Výstup na Triglav - víkend Slovinsko

Výstup na nejvyšší horu Julských Alp (2864 m n.m)

Vyberte si termín

F322
od 9.8.2024
do 11.8.2024
Prázdninový termín
3 dny
6 900 Kč
F323
od 30.8.2024
do 1.9.2024
Prázdninový termín
3 dny
6 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

F321
od 5.7.2024
do 7.7.2024
STOP - vyprodáno
3 dny
6 900 Kč

V jednom víkendu via ferrata nad řekou pro seznámení s výbavou, krásný vodopád Peričnik a hlavně výstup na nejvyšší horu Slovinska - Triglav. Cestou na vrchol si užijeme dechberoucí výhledy na jednu z největších skalních stěn v Evropě, dolů naopak sestoupíme snadno pestrým modřínovým údolím.

vystup-na-triglav-raketaTriglav (2864 m n.m.) je nejvyšší vrchol Julských Alp a také celého Slovinska. Je podstatně vyšší než ostatní vrcholy a proto je výstup na Triglav opravdová výzva, kterou však zvládne každý průměrný turista. Krása celého regionu Julských Alp je unikátní a to byl také důvod pro zapsání Triglavského Národního Parku na seznam přírodních památek UNESCO. Na víkend do Slovinska jezdíme v malé skupince dodávkou nebo malým minibusem. Výstup je usnadnění rozložen na dva dny se dvěma noclehy na dvou horských chatách v oblasti.

Program

Výstup na Triglav Vyrážíme v pátek ráno, abychom v pátečním odpoledni stihli ještě snadnou ferratu nad řekou nebo návštěvu vodopádu Peričnik. První nocleh máme v údolí na chatě Šlamerjev. V sobotu ráno vystoupímeTomišenkovou cestou na chatu Triglavski dom pod samotným vrcholem. Podle předpovědi počasí dosáhneme vrcholu Triglav (2864 m n.m.) v sobotu večer nebo až v neděli ráno. Během nedělního dopoledne sestoupíme do údolí Krma, případně cestou Cez Prag zpět k autu, které zde logisticky pro skupinu přesuneme. Domů se vrátíme v neděli v nočních hodinách.
Podrobně rozepsaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_6401 Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. První noc spíme v horské chatě Šlamerjev dom (1015 m.n.m). Druhou noc máme zajištěnou v krásné horské chatě Triglavski dom na Kredarici (2515 m), který se nachází na hřebeni přímo pod vrcholem Triglav. V obou případech se jedná o hromadné noclehárny s patrovými lůžky na horských chatách.
První den se stravujeme z vlastních zásob z domu, druhý den si užijeme skvělé jídlo připravené na chatě (není v ceně, každý si vybere na co má zrovna chuť). Chceš-li se stravovat na chatách, počítej s cenou 8,5 EUR za snídani nebo 22 EUR za polopenzi první noc a 12 EUR za snídani a 27 EUR za polopenzi na druhé chatě.
Fotky a více informací k ubytování najdeš zde.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla. Zkušený řidič může získat slevu za pomoc při řízení. Díky menší skupince si výstup na Triglav opravdu užiješ.
Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Obtížnost - přestože výstup není technicky náročný, vystupujeme zajištěnou cestou (ferratou). Povinná výbava je nutná. Výstup je však náročný zejména délkou a převýšením a doporučujeme ho jen turistům. Člověk bez základní fyzické kondice bude mít problémy. Obtížnost může být zvýšena horším počasím. Za bouřky na vrchol nelze vystoupit a zvolíme náhradní program.

Povinná výbava - nutnou výbavou pro výstup je sedací úvazek, prsní úvazek, smyce, ferratová brzda a přilba. Celý set je možné zapůjčit v naší půjčovně za 200 Kč/den.

Cena

6900,- Kč za dopravu, ubytování, služby průvodce a cestovní kanceláře, pojištění proti úpadku.
Další informace k cenám, příplatkům a slevám najdeš zde.

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.8.2024 - 11.8.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Slovinsko
Horská chataPolopenzeStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Výstup na Triglav
Martin Pátík

V celku bych to zařadil mezi zdařilé zájezdy, bezpochyby plný zážitků. Organizace zájezdu byla dobře naplánovaná a instruktoři na svém místě, kteří se o nás po celou dobu dobře starali, mohu jen s radostí doporučit.

Výstup na Triglav
Zájezdový dotazník

Zájezd byl dobře zorganizovaný. Doprava na jedničku. Hlavní průvodce Tomáš je člověk na správném místě, vždy vše s ochotou vysvětlil, když bylo potřeba pomohl jak po fyzické tak i po psychické stránce. Moc se mi tento zájezd líbil a mohu ho jen doporučit. Hlavní průvodce zvládal vše velmi dobře. Byl velmi ochotný a dokázal potřeby a síly jednotlivých účastníků slušně odhadnout a podle toho se jim věnoval. Já jsem celý výšlap zvládl bez zásadních problémů a celý víkend jsem si skvěle užil.

Irena Šafářová
Irena Šafářová

Dobrý den, zájezd na Slovinsko - Triglav mohu jen doporučit.Vše bylo zajištěno dobře a i počasí nám vyšlo na jedničku. Náš průvodce Tomáš Grasser byl super. Pro většinu z nás to byla první zkušenost s ferratami, když bylo potřeba vše s ochotou vysvětlil a pomohl jak po fyzické tak i po psychické stránce. Je to člověk na správném místě. Celkově nemohu nic vytknout, moc se mi tento zájezd líbil. Bude-li příležitost, ráda s vámi zase pofrčím 😉

Adéla Valčíková Triglav

Dobrý den, opožděně bych chtěla poděkovat za Vaši ochotu při sjednání zájezdu, velmi si toho vážím. Víkend na Triglavu byl dechberoucí, nejenom díky úchvatné přírodě a novým zkušenostem především z ferrat, ale také díky skvělé organizaci zájezdu, ochotnému a zkušenému průvodci, úžasné skupině. Nezapomenutelný víkend plný zážitků, nových zkušeností, smíchu a mírné dřiny. Děkuji! :)

Vyražte s námi za dobrodružstvím