Zugspitze

Po ferratách na nejvyšší horu Německa

Vyberte si termín

F252
od 23.9.2022
do 25.9.2022
3 dny
4 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

F251
od 7.7.2022
do 10.7.2022
Poslední volná místa
4 dny
4 500 Kč

Divoce romantické pohoří Wetterstein na hranicích německého Bavorska a rakouského Tyrolska skrývá ve svém nitru nejvyšší horu Německa - Zugspitze (2962 m). Pojďte si užít dva báječné dny v horách, jejichž cílem je zdolat tuto krásnou horu. Užijeme si také nádhernou soutěsku Höllental a kouzelný zámek Neuschweinstein, jako stvořený pro pohádku z produkce Walt Disney.

Zugspitze ferraty (Pavel Mrhálek) Absolvujeme ferraty o nižší obtížnosti A až C a jako lahůdka nás čeká i nenáročný krátký přechod po ledovci. Zájezd je tvořen pro zkušenější turisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti, netrpí-li však závratěmi. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických instruktorů, kteří vás naučí jak se správně a bezpečně po zajištěných cestách a po ledovci pohybovat. Vybavení na ferraty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto zájezdu je 15 let.

Program

1. den: V brzkých ranních hodinách vyrazíme z nástupních míst přes Prahu do Německa na parkoviště v obci Hammersbach (760 m). Sbalíme si věci a vystoupáme turistickou cestou do soutěsky Höllental, kde můžeme projít nádhernou soutěskou s mnoha tunely, vodopády a výhledy na divokou řeku Hammersbach až do uzavřeného údolí, kterým podél říčky dojdeme až k chatě Höllentalanger Hütte (1381), do místa našeho dnešního ubytování. Délka túry: 5 h (stoupání 771 m, klesání 120 m). Mapka a převýšení.

2. den: od chaty dojdeme ke středně obtížné ferratě Höllental-Klettersteig (C), označovanou jako nejkrásnější ferrata na Zugspitze. Pod hřebeny masívů Riffelköpfe a Riffelwand Spitze vystoupáme k malému ledovci Höllentalferner, po němž absolvujeme krátký snadný přechod. Finální stoupání ferratou (B/C) k oblíbenému vrcholu Zugspitze (2962 m) s možností občerstvení v chatě Münchener Haus. Až se pokocháme výhledy na Alpy, sjedeme lanovkou do údolí do obce Ehrwald, kde máme zajištěno ubytování. Délka túry: 8 h (stoupání 1600 m, klesání 100 m). Mapka a převýšení.. Velmi schopní a vytrvalí turisté mohou z vrcholu do obce Ehrwald sestoupit ferratou a chodníkem pod lanovkou (+3 hod, převýšení 2000 m).

3. den: Vyhlídkovým vláčkem přejedeme do obce Grainau a pěšky se dostaneme snadno na parkoviště k autu v obci Hammersbach. Přejezd Německa a návrat do ČR ve večerních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování: První noc strávíme v chatě Höllentalanger Hütte. Druhou noc v turistickém hostelu v obci Ehrwald. Budeme usínat ve společných noclehárnách na matracích. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, nebo lehký letní spací pytel. Počítejte s možností patrových lůžek. Z důvodů opatření Covid-19 nejsou zatím deky na chatě k dispozici.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách, kde se polopenze pohybuje kolem 26 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600 Kč

Důležité informace

Obtížnost:
Absolvujeme lehčí ferraty o obtížnosti A až C. Zájezd je koncipován pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 9 h chůze v horském prostředí. Nejvyšší převýšení 1600 m absolvujeme při výstupu na Zugspitze, ostatní dny už bude převýšení nižší a existují zde možnosti využít lanovky. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty a pohyb po ledovci – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné.

Povinné vybavení:
Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty, turistický cepín, turistické mačky, HMS karabina na uvázání na lano na ledovci. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně (mimo HMS karabiny). Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Lana k navázání na ledovci zajistíme my. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení:
Na 2,5 dne přechodu v pohoří Wetterstein si poneseme všechny věci s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při přechodu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky:
Budeme se pohybovat ve výškách 700 až téměř 3000 m ve vysokohorském prostředí. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Na vrcholu Zugspitze může být okolo 0 C. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také nově pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu,
  • informační materiály,
  • průvodce a jeho výdaje,
  • pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje:

  • 2 noclehy (20 euro/noc pro členy Alpenvereinu, pro nečleny 38 euro/noc),
  • poplatek za lanovku z Zugspitze cca 36 euro,
  • vláček okolo Zugspitze (cca 5 EUR),
  • pojištění Union B SPORT
  • vstupné do soutěsky 5 EUR/osobu
  • stravu,


Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.9.2022 - 25.9.2022
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 4 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím