Turistika na Mallorce

Treking pohořím Serra de Tramuntana nejen pro gurmány

Vyberte si termín

T713
od 9.5.2021
do 15.5.2021
7 dní
10 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T711
od 12.5.2019
do 18.5.2019
7 dní
9 700 Kč
T712
od 22.9.2019
do 28.9.2019
7 dní
9 900 Kč
T712
od 13.9.2020
do 19.9.2020
STOP - vyprodáno
7 dní
10 900 Kč

Během 4-denní túry projdeme po dálkové trase GR 221 „Ruta de pedra en sec“ větší část pohoří Serra de Tramuntana, zařazeného na seznam přírodních památek UNESCO. Budeme procházet horská údolí i malebné kamenné vesničky obklopené sady citrusových plodů, olivovníků a mandloní. Listnaté lesy v nižších polohách budou střídat holé horské hřbety s dalekými výhledy. Kromě turistického programu bude čas i na vykoupání a pohodu v přístavních městečkách, důraz klademe i na poznávání španělské gastronomie.

Ostrov Mallorca je součástí španělského Baleárského souostroví. Jeho povrch je převážně plochý, ale podél celého severozápadního pobřeží se táhne pohoří Serra de Tramuntana, jehož nejvyšší vrcholy přesahují hranici 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem je Puig Major s výškou 1.436 metrů. Pohoří Serra de Tramuntana je pro pěší turistiku velmi atraktivní a pohodlně dostupné díky husté síti turistických cest. Hlavní turistickou trasou je udržovaná dálková „Cesta suchých kamenů“ s označením GR 221, která prochází pohořím po celé jeho délce. Po této cestě budeme putovat 4 dny v nadmořských výškách od 0 do 1200 m. Velká část trasy vede příjemně zastíněna listnatými lesy, kde budeme provázeni ovečkami a polodivokými kozami. Každý den budeme procházet některou z horských vesniček, kde si dopřejeme čerstvý pomerančový džus, kávičku, vínko nebo nějakou španělskou pochoutku. Na závěr si užijeme koupání a výlet nalehko na poloostrově Formentor.

Program

1. den: V dopoledních hodinách transfer z Brna na letiště ve Vídni, přímý let Vídeň – Palma de Mallorca. Po příletu ubytování v hostelu v Palmě, večerní volno na prohlídku historického centra. Společná večeře s ochutnávkou různých druhů španělských tapas.
2. den: Ráno přejedeme busem do horského městečka Valdemossa, kterému dominuje kartuziánský klášter, kde pobýval Frederic Chopin se svou přítelkyní. Po krátké prohlídce městečka odtud vyrazíme na 1. etapu túry. Přejdeme hřeben do starobylé vesničky Deià, kde se ubytujeme v refugi. (13 km, převýšení 700 m) mapka a výškový profil
3. den: Vyhlídková etapa podél divokého mořského pobřeží do přístavního městečka Port de Sóller, odpoledne odpočinek na pláži a v kavárnách na promenádě. Nocleh v krásně položené refugi u nedalekého majáku na mysu Cap Gros, pozorování západu slunce u skleničky vína. (12 km, převýšení 500 m), mapka a výškový profil
4. den: Snídaně na promenádě v Port de Sóller a přejezd historickou tramvají „Oranžový expres“ do starobylého města Sóller. Po staré kamenné cestě vystoupáme do sedla Coll de l´Ofre, přejdeme podél vysoce položené přehrady Cúber a přes hřeben po horské stezce dojdeme do stylové refugi, kde strávíme noc uprostřed hor. (22 km, převýšení 1300 m), mapka a výškový profil
5. den: Ve 4. etapě budeme obdivovat horské scenérie při pozvolném výstupu do vysokého sedla Coll des Prat, nejvyššího bodu naší cesty. Sestup k horskému klášteru Santuari de Lluc s možností prohlídky. Busem přesun do městečka Pollenca, kde se ubytujeme v refugi na 2 noci. Večer procházka po křížové cestě na Calvari, historické centrum a skvělá paella na hlavním náměstí Placa Major. (14 km, převýšení 900 m), mapka a výškový profil
6. den: Výlet do přístavního městečka Port de Pollenca a na hornatý poloostrov Formentor. Průvodce vám zde nabídne několik variant programu dle zájmu. Krásné koupání a několika různě dlouhých turistických tras (nalehko bez batohu). Noc v refugi v Pollenca.
7. den: Ráno přejezd zpět do Palmy de Mallorca, krátké volno na poslední vykoupání nebo nákupy. Odpolední odlet do Vídně. Transfer zpět do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
1x v hostalu v Palma de Mallorca, 5x v horských chatách (refugi) během túry na velmi pěkných místech v pohoří Serra de Tramuntana. Ubytování je ve více lůžkových pokojích v turistickém standardu (obdobně jako v alpských horských chatách), všechny chaty jsou velmi hezké a čisté.

Stravování:
Španělská a mallorcanská kuchyně je velmi zajímavá a její poznávání je určitě zajímavým aspektem našeho programu. Na snídaně budeme chodit do útulných cafeterií, během večeří budete mít možnost ochutnat celou řadu specialit. Průvodce vás vezme do osvědčených, vyzkoušených a cenově dostupných místních restaurací a bister, doporučí co vyzkoušet, takže na své si určitě přijdou i gurmáni. V refugích na treku je také možné zakoupit si snídani (5,50€) a večeři (jednotné menu skládající se z hlavního chodu, desertu a skleničky vody a vína za 9,50€). Druhou možností je samozřejmě stravování z vlastních zdrojů, které si buď přivezete z domova či nakoupíte na místě. Během dne na túrách stravování individuálně, každý den bude možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech.

Doprava

Letecky s nízkonákladovými aerolinkami z Vídně do Palma de Mallorca a zpět. Cena je limitovaná a v případě pozdějšího přihlášení se může cena zájezdu zvýšit o rozdíl mezi aktuální cenou a cenou stanovenou v zájezdu. Přihlaste se co nejdříve. Transfer z Brna na letiště ve Vídni a zpět mikrobusem CK, přesuny po Mallorce místními linkovými autobusy. Na trase Port de Sóller – Sóller historickou tramvají.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o váze 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm (menší turistický batoh). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek 4-15 EUR/jedna cesta (pro realizaci cesty není nutné - místo v letadle Vám bude přiděleno náhodně).

Důležité informace

Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech (oblečení na převlečení, plavky a ručník, hygienické potřeby, svačina a pití na daný den). Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Túra vede po horských stezkách, většinou dobrých, ale kamenitých cestách.

Cena

Základní cena: 10900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • 6x ubytování v hostalu či horské chatě
 • letenku Vídeň – Palma de Mallorca – Vídeň s nízkonákladovou leteckou společností
 • transfery z Brna na letiště a zpět
 • dopravu linkovými autobusy po ostrově dle programu
 • jízdenku na historickou tramvaj v Port de Sóller
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA
 • příplatek za zavazadlo 20 kg (pro realizaci zájezdu není nutné): +1300 Kč
 • zajištění konkrétních míst v letadla (4-15 EUR/jedna cesta)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.5.2021 - 15.5.2021
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Španělsko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím