Turistika na Mallorce

Treking pohořím Serra de Tramuntana nejen pro gurmány

Vyberte si termín

T712
od 10.9.2022
do 16.9.2022
7 dní
13 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T711
od 8.5.2022
do 14.5.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
7 dní
13 900 Kč

Během 4-denní túry projdeme po dálkové trase GR 221 „Ruta de pedra en sec“ větší část pohoří Serra de Tramuntana, zařazeného na seznam přírodních památek UNESCO. Budeme procházet horská údolí i malebné kamenné vesničky obklopené sady citrusových plodů, olivovníků a mandloní. Listnaté lesy v nižších polohách budou střídat holé horské hřbety s dalekými výhledy. Kromě turistického programu bude čas i na vykoupání a pohodu v přístavních městečkách, důraz klademe i na poznávání španělské gastronomie.

Turistika na Mallorce s FRČÍMEOstrov Mallorca je součástí španělského Baleárského souostroví. Jeho povrch je převážně plochý, ale podél celého severozápadního pobřeží se táhne pohoří Serra de Tramuntana, jehož nejvyšší vrcholy přesahují hranici 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem je Puig Major s výškou 1.436 metrů. Pohoří Serra de Tramuntana je pro pěší turistiku velmi atraktivní a pohodlně dostupné díky husté síti turistických cest. Hlavní turistickou trasou je udržovaná dálková „Cesta suchých kamenů“ s označením GR 221, která prochází pohořím po celé jeho délce. Po této cestě budeme putovat 4 dny v nadmořských výškách od 0 do 1200 m. Velká část trasy vede příjemně zastíněna listnatými lesy, kde budeme provázeni ovečkami a polodivokými kozami. Každý den budeme procházet některou z horských vesniček, kde si dopřejeme čerstvý pomerančový džus, kávičku, vínko nebo nějakou španělskou pochoutku. Na závěr si užijeme koupání a výlet nalehko na poloostrově Formentor.

Program

1. den: V dopoledních hodinách transfer z Brna na letiště ve Vídni, přímý let Vídeň – Palma de Mallorca. Po příletu ubytování v hostelu v Palmě, večerní volno na prohlídku historického centra. Společná večeře s ochutnávkou různých druhů španělských tapas.
2. den: Ráno přejedeme busem do horského městečka Valdemossa, kterému dominuje kartuziánský klášter, kde pobýval Frederic Chopin se svou přítelkyní. Po krátké prohlídce městečka odtud vyrazíme na 1. etapu túry. Přejdeme hřeben do starobylé vesničky Deià, kde se ubytujeme v refugi. (13 km, převýšení 700 m) mapka a výškový profil
3. den: Vyhlídková etapa podél divokého mořského pobřeží do přístavního městečka Port de Sóller, odpoledne odpočinek na pláži a v kavárnách na promenádě. Nocleh v krásně položené refugi u nedalekého majáku na mysu Cap Gros, pozorování západu slunce u skleničky vína. (15 km, převýšení 700 m), mapka a výškový profil
4. den: Snídaně na promenádě v Port de Sóller a přejezd historickou tramvají „Oranžový expres“ do starobylého města Sóller. Po staré kamenné cestě vystoupáme do sedla Coll de l´Ofre, přejdeme podél vysoce položené přehrady Cúber a přes hřeben po horské stezce dojdeme do stylové refugi, kde strávíme noc uprostřed hor. (18 km, převýšení 1300 m), mapka a výškový profil
5. den: Ve 4. etapě budeme obdivovat horské scenérie při pozvolném výstupu do vysokého sedla Coll des Prat, nejvyššího bodu naší cesty. Sestup k horskému klášteru Santuari de Lluc s možností prohlídky. Busem přesun do městečka Pollenca, kde se ubytujeme v refugi na 2 noci. Večer procházka po křížové cestě na Calvari, historické centrum a skvělá paella na hlavním náměstí Placa Major. (14 km, převýšení 900 m), mapka a výškový profil
6. den: Výlet do přístavního městečka Port de Pollenca a na hornatý poloostrov Formentor. Průvodce vám zde nabídne několik variant programu dle zájmu: od krásného koupání až po několik různě dlouhých turistických tras (nalehko bez batohu). Noc v refugi v Pollenca.
7. den: Ráno přejezd zpět do Palmy de Mallorca, krátké volno na poslední vykoupání nebo nákupy. Odpolední odlet do Vídně. Transfer zpět do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
1x v hostalu v Palma de Mallorca, 5x v horských chatách (refugi) během túry na velmi pěkných místech v pohoří Serra de Tramuntana. Ubytování je ve vícelůžkových pokojích v turistickém standardu (obdobně jako v alpských horských chatách), všechny chaty jsou velmi hezké a čisté.

Stravování:
Španělská a mallorcanská kuchyně je velmi zajímavá a její poznávání je určitě zajímavým aspektem našeho programu. Na snídaně budeme chodit do útulných cafeterií, během večeří budete mít možnost ochutnat celou řadu specialit. Průvodce vás vezme do osvědčených, vyzkoušených a cenově dostupných místních restaurací a bister, doporučí co vyzkoušet, takže na své si určitě přijdou i gurmáni. V refugích na treku je také možné zakoupit si snídani (5,50€) a večeři (jednotné menu skládající se z hlavního chodu, desertu a skleničky vody a vína za 9,50€). Druhou možností je samozřejmě stravování z vlastních zdrojů, které si buď přivezete z domova či nakoupíte na místě. Během dne na túrách stravování individuálně, každý den bude možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Příletové letiště je Palma de Mallorca. Přesný letový řád Vám bude sdělen 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu.

Na odletové letiště organizujeme svoz našim mikrobusem pro 8 klientů. Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku svozových míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava na odletové letiště je možná.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o váze 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm (menší turistický batoh). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek. Zajištění konkrétních míst v letadle je také za příplatek 4-15 EUR/jedna cesta (pro realizaci cesty není nutné - místo v letadle Vám bude přiděleno náhodně).

Důležité informace

Náročnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech. Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze.

Vybavení
Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Túra vede po horských stezkách, většinou dobrých, ale kamenitých cestách. Dále doporučujeme na túry oblečení na převlečení, plavky a ručník a svačina a pití na daný den.

Počasí
najdete zde..

Podmínky pro příjezd do Řecka najdete zde.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 13900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 6x ubytování v hostelu nebo na horské chatě
 • letenku Vídeň – Palma de Mallorca – Vídeň s nízkonákladovou leteckou společností
 • transfery z Brna na letiště a zpět
 • dopravu linkovými autobusy po ostrově dle programu
 • jízdenku na historickou tramvaj v Port de Sóller
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA
 • příplatek za zavazadlo 20 kg (pro realizaci zájezdu není nutné): + 1 300 Kč
 • zajištění konkrétních míst v letadla (4-15 EUR/jedna cesta)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
10.9.2022 - 16.9.2022
Délka pobytu:
7 dní
Destinace:
Španělsko
PenzionHorská chataStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 13 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím