Maroko - výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Prodloužený víkend v Africe

Vyberte si termín

T922
od 16.11.2024
do 21.11.2024
6 dní
17 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T921
od 8.5.2024
do 13.5.2024
Svátek v zájezdu
6 dní
17 900 Kč

Zážitky nabitých pět dní. Poznáš berberské vesnice Vysokého Atlasu, vystoupíš na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal (4167 m) a na závěr dovolené Tě čekají exotické trhy a nezapomenutelná atmosféra Marrakeše, palmy, slunce, teplo, velbloudi, opice, krotitelé hadů a polykači ohně. Tady poznáš to pravé Maroko.

Jebel Toubkal - MarokoV termínech, které jsme pro výstup vybrali, bývá v Marrakeši teplo kolem 30 C. Naproti tomu v horách, ve Vysokém Atlase bude příjemně a bývá již méně sněhu. Samotný výstup není technicky nijak náročný, ale očekávej kamenitý a skalnatý vysokohorský terén. Výstup organizujeme základní trasou přes vesnici Imlil a s ubytováním na horské chatě pod vrcholem ve výšce 3200 m. Na trase nás doprovází, vedle našeho, také povinný marocký průvodce. Do Maroka se dopravíme letadlem, mezi městy nás dopraví místní minibus. Po návratu z Atlasu nás čeká ještě plno zážitků i odpočinek v exotické Marrakeši. Popis treku najdeš také zde.

Program

Jebel Toubkal - MarokoPo příletu do Maroka se ihned přesouváme do Vysokého Atlasu. Máme krátkou aklimatizační přestávku v horské vesnici Imlil, abychom bezpečně vystoupali na horskou chatu pod vrcholem (3200 m). Dále nás čeká samotný výstup na vrchol Jebel Toubkal (4167 m) a sestup zpět na chatu. Díky tomu není výstup tak náročný a převýšení tak velké. Po důkladném odpočinku sestoupíme zpět do údolí a přesuneme se do Marrakeše, kde strávíme večer plný zážitků na náměstí Jemaa El Fna a v přilehlé Medině s typickými krámky s kůží a kořením.
Poslední dopoledne budeme věnovat hlavním památkám a vyhřívání se na sluníčku. Odlétáme většinou v odpoledních hodinách. Detailní program najdeš zde.

Nocleh a strava

Maroko - Jebel ToubkalCena zájezdu zahrnuje ubytování v horském Imlilu se snídaní, na horské chatě Refuge du Toubkal s polopenzí, v Marrakeši bydlíme v hotýlku. Zde se budeme stravovat v jedné z mnoha domorodých restaurací, nebo přímo ve stáncích s jídlem na ulici. Ochutnáš některou z místních specialit (špízy, Tažín, grilované maso, saláty, apod.). Strava je v Maroku velmi chutná, zdravá a levná. V Marrakeši umíme dokonce sehnat lahvové pivo, na které si zajdeme do jedné příjemné restaurace s posezením na střeše s výhledem na tržiště.

Doprava

V ceně je zahrnutá letecká doprava z Vídně do Marrakeše, s jedním palubním zavazadlem. Jedná se o let s mezipřistáním. Na zpáteční cestě nás čeká možná i delší pauza s prohlídkou některého Evropského města. Letové řády budeme vybírat podle počtu přihlášených účastníků. Do Vídně Tě zavezeme dodávkou pro 8 klientů z Brna a dalších nástupních míst, nebo se můžeš na letiště dopravit svým autem. Po Maroku se budeme pohybovat místním minibusem (v ceně). Další informace o dopravě a letecké přepravě najdeš zde.

Cena

Základní cena 17.900,- Kč za letenku (v omezené ceně), ubytování, stravu, transfery a práci průvodců. Další informace k cenám, příplatkům a slevám najdeš zde.

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.11.2024 - 21.11.2024
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Maroko
HotelHorská chataPolopenzeMinibusLetecky
Cena 17 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím