Maroko - výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Prodloužený víkend v Africe

Vyberte si termín

T922
od 9.11.2023
do 14.11.2023
6 dní
16 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T921
od 6.5.2023
do 11.5.2023
6 dní
16 900 Kč

Zážitky nabitých pět dní. Poznáš berberské vesnice Vysokého Atlasu, vystoupíš na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal (4167 m) a na závěr dovolené Tě čekají exotické trhy a nezapomenutelná atmosféra Marrakeše, palmy, slunce, teplo, velbloudi, opice, krotitelé hadů a polykači ohně. Tady poznáš to pravé Maroko.

Jebel Toubkal - MarokoV termínech, které jsme pro výstup vybrali, bývá v Marrakeši teplo kolem 30 C. Naproti tomu v horách, ve Vysokém Atlase bude příjemně a bývá již méně sněhu. Samotný výstup není technicky nijak náročný, ale očekávejte kamenitý a skalnatý vysokohorský terén. Výstup organizujeme základní trasou přes vesnici Imlil a s ubytováním na horské chatě pod vrcholem ve výšce 3200 m. Na trase nás doprovází povinný marocký průvodce. Do Maroka se dopravíme letadlem, mezi městy nás dopraví místní minibus. Po návratu z Atlasu nás čeká ještě plno zážitků i odpočinek v exotické Marrakeši. Popis treku najdeš také zde.

Program

Jebel Toubkal - MarokoPo příletu do Maroka se ihned přesouváme do Vysokého Atlasu. Máme krátkou aklimatizační přestávku v horské vesnici Imlil, abychom bezpečně vystoupali na horskou chatu pod vrcholem (3200 m). Dále nás čeká samotný výstup na vrchol Jebel Toubkal (4167 m) a sestup zpět na chatu. Díky tomu není výstup tak náročný a převýšení tak velké. Po důkladném odpočinku sestoupíme zpět do údolí a přesuneme se do Marrakeše, kde strávíme večer plný zážitků na náměstí Jemaa El Fna a v přilehlé Medině s typickými krámky s kůží a kořením.
Poslední dopoledne budeme věnovat hlavním památkám a vyhřívání se na sluníčku. Odlétáme v odpoledních hodinách. Detailní program najdeš zde.

Nocleh a strava

Maroko - Jebel ToubkalCena zájezdu zahrnuje ubytování v horském Imlilu a na horské chatě Refuge du Toubkal s polopenzí, v Marrakeši bydlíme v hotýlku bez jídla. Zde se budeme stravovat v jedné z mnoha domorodých restaurací, nebo přímo ve stáncích s jídlem na ulici. Ochutnáš některou z místních specialit (špízy, Tažín, grilované maso, saláty, apod.). Strava je v Maroku velmi chutná, zdravá a levná. V Marrakeši umíme dokonce sehnat lahvové pivo, na které si zajdeme do jedné příjemné restaurace s posezením na střeše s výhledem na tržiště.

Doprava

V ceně je zahrnutá letecká doprava z Vídně do Marrakeše, včetně dvou palubních zavazadel. Jedná se o let s mezipřistáním. Na zpáteční cestě nás čeká delší pauza s prohlídkou některého Evropského města. Do Vídně Tě zavezeme dodávkou pro 8 klientů z Brna a dalších nástupních míst, nebo se můžeš na letiště dopravit svépomocí. Po Maroku se budeme pohybovat místním minibusem (v ceně). Další informace o dopravě a letecké přepravě najdeš zde.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce

Cena

Základní cena 16.900,- Kč za letenku (v omezené ceně), ubytování, stravu, transfery a práci průvodců. Další informace k cenám, příplatkům a slevám najdeš zde.

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
9.11.2023 - 14.11.2023
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Maroko
HotelHorská chataPolopenzeMinibusLetecky
Cena 16 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím