Východní Sardinie na kole

Snadné výlety na kole s koupáním

Proběhnuté zájezdy

C552
od 16.8.2019
do 25.8.2019
Poslední volná místa
10 dní
15 900 Kč

Nejkrásnější a nejvíce atraktivní část Sardinie je její východní pobřeží. Skvělé národní parky, pro cyklistu příjemné pohoří, skály s bílými plážemi dostupné jen motorovým člunem. Projedeme a prohlédneme si tuto část na kole s podporou autobusu. Program je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. První a poslední den zájezdu si užijeme také dvě krásné etapy v severní části ostrova.

Sardinie se nachází ve Středozemním moři, hned pod známější Korsikou. Na ostrov se dostaneme trajektem z Italské pevniny z města Livorno. Po Sardinii se budeme pohybovat převážně na kole, v některých dnech s podporou autobusu, který naši etapu zkrátí nebo zpříjemní. Denní dávka se pohybuje kolem 40-60 km. Převýšení zde není tak velké jako např. na Korsice. Většinu cyklistických tras lze zkrátit a nebo zcela vynechat a nahradit jen krátkou projížďkou na sousední pláže a tím si ze zájezdu vytvořit příjemný pobytový zájezd s podporou kola. Zájezd je proto velmi vhodný také pro rodiny s dětmi jednotlivce nebo páry, kteří se cyklistice tolik nevěnují. Na zájezd můžete jet i zcela bez kola a užít si krásný pobytový týden u moře (bez kola sleva 1.000 Kč)
Bydlíme v dobře vybaveném kempu ve vybavených stanech s podsadou nebo za příplatek v mobilních domech se dvěma oddělenými ložnicemi. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena). Dostanete chutnou a zdravou polopenzi z naší polní kuchyně.

Program

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (23:15-7:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 2000 Kč/kajuta pro 4 osoby.
2. den: Příjezd do přístavu Olbia nebo Golfo Aranci. Přejezd autobusem na Smaragdové pobřeží. A:Přejezd s autobusem do cíle dnešní etapy, koupání a relaxace po cestě. Možnost krátké vyjížďky po poloostrově Baja Sardinia s krásnými žulovými skálami (10 km) nebo do města Poltu Quatu s krásným zálivem.
B: Etapa kolem Smaragdového pobřeží. Sardéňským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia s krásnou písečnou pláží. Zde nás bude čekat autobus, který nás zaveze na východní pobřeží nedaleko Arbataxu. Ubytování v kempu, večeře.
3. den: Snídaně. Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.
A: Ze sedla Arcu Correboi sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (65 km sjezd 600 m).
B: Z Villagrande přes Talana nebo komplikovanější sjezd k moři kolem přehrady Riu Sa Teula (+30 km). Večeře.
4. den: Snídaně.
A: po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri (40 km, 200 m převýšení).B: navíc etapa ve vnitrozemí do Tortoli a dále k přehradě Lago Santa Lucia (+20 km).
5. den: Snídaně. Odpočinkový den na pláži. Pro zájemce plavba na motorových člunech (za příplatek) podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala Luna, Cala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.
6. den: Přejezd autobusem do městečka
A: Sjezd ze sedla Genna Silana (1017 m) přes Baunei a dále úžasný sjezd k moři do Santa Maria Navarrese. Po pobřeží s koupáním dojezd do kempu (40 km, sjezd 1000 m)
B: navíc krátký sjezd a výjezd na kole vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei na opačnou stranu sedla a zpět do sedla. Dále stejně jako A. (+40 km, +600 m stoupání). Večeře.
7. den A: odpočinkový den u pláže s prohlídkou městečka St. Maria Navarese. Případně delší etapa na pláž Cala di Petra Longa (sjezd a opět výjezd do kopce) (40 km) B: Horská etapa přes St. Maria Navarese do Baunei na krásnou vyhlídkovou terasu nad městem a dále do městečka Urzulei. Sjezd zemědělským krajem zpět do údolí k moři. (80 km).
8. den A: podél pobřeží kolem pláží Lido Ori, Foxi Lioni až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (50km, 500 m). B: Navíc zajížďka do vnitrozemí s prohlídkou horských vesnic Bari Sardo, Loceri, event. Lanusei. Odtud krásný sjezd až do kempu. Večeře.
9. den: Snídaně, brzy ráno přejezd autobusem na Sever Sardinie do přístavu Palau. Trajektem s koly na ostrov La Maddalena. A: Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau, přesun do Golfo Aranci, nočním trajektem do Livorna.
10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování a nocování: 7x v kempu na východě ostrova nedaleko města Arbatax. Nocujeme ve vlastních stanech nebo za příplatek ve stanových domech nebo dražších mobilních domech. Všechny varianty jsou umístěny v přírodě v krásném borovicovém lese přímo na dlouhé písečné pláži. Stanový i běžný mobilní dům je koncipovaný pro 4 osoby, případně pro 5 osob, kdy jedna osoba je dítě (menší lůžko na patro). Plocha asi 19 m2. Jsou zde dvě oddělené ložnice vždy pro dvě osoby. Společná kuchyňka a jídelna. V každém domku je vlastní WC a sprchový kout. Venku je malá terasa s posezením a přístřeším. V kempu je možné využívat další služby. Nedaleko je obchůdek, bar a restaurace.
Pokud budete ubytovaní ve vlastním stanu, budete používat nedaleké společné sociální zařízení v kempu s perfektní hygienou.

Stravování: Dostanete polopenzi. První jídlo je večeře 2. den programu. Poslední jídlo je snídaně 9. den programu. Během pobytu bude možné dokupovat drobné zásoby na dojídání a svačinky. Kousek od kempu je restaurace.
V ceně je zahrnuta 7x snídaně a 7x večeře.

Doprava

Cestujeme pohodlným autobusem s WC, klimatizací, barem a TV/videem. Cestou si pustíme zajímavé filmy.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno
Přeprava kol: profesionální cyklovlek na 40 kol.

Důležité informace

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo s hladkými pláštěmi, silniční kolo nebo crossové kolo.
Povrch je převážně asfaltový. V některých případech můžeme projíždět kratší úseky po nezpevněných cestách.

Cena

Základní cena ve stanovém domku: 15 900 Kč
Ve vlastním stanu: 15 000 Kč
V mobilním domku: 17 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
 • trajekt na Sardinii a zpět
 • trajekt na ostrov La Madallena a zpět
 • 7x ubytování v kempu
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně
 • tvorbu fotoknihy ze zájezdu pro zájemce
 • práci průvodce a organizátora zájezdu
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • nepovinná kajuta na trajektu (cca 2000 Kč/kajuta a jeden směr plavby)
 • fakultativní výlet lodí nebo na člunu (40 EUR)
 • vstupy do různých objektů a památek
 • náklady na tisk fotoknihy (dle počtu kusů cca 300 Kč)
 • vše ostatní, co jsme neuvedli v "cena zahrnuje"

Příplatky:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.8.2019 - 25.8.2019
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemKempPolopenzeAutobus
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Dušan Pytlíček
Dušan Pytlíček

Na kole už jsem zažil hodně výjezdů v horách i nížinách a mnohdy jsem unaven snil o skoku do moře. U moře už jsem se také "válel" vícekrát a chyběl mi pohyb. Ale kombinace, kdy po dojezdu cyklo etapy mohu hupsnout rovnou do moře je úžasný nápad. Díky za něj.

Vyražte s námi za dobrodružstvím