Paříž a Versailles na kole

Poznávání památek a krás Paříže ze sedla kola

Vyberte si termín

C673
od 1.10.2024
do 6.10.2024
Odjezd také z Prahy
6 dní
11 900 Kč

Projeď si nejkrásnější město světa na kole. Víš o tom, že je protkaná sítí cyklostezek? Že se můžeš dostat bezpečně, mimo provoz, ke všem důležitým památkám? S průvodcem projedeš nejkrásnější místa Paříže. U každé zajímavosti se zastavíme, pohlídáme Ti kolo a ty si můžeš v klidu prohlédnout všechny zajímavosti. Stihneš a uvidíš toho mnohem více, než pěšky.

P5010560Paříž je asi nejkrásnější město, které znám. Má svou atmosféru, fascinuje svou velikostí. Přesto je velmi logicky uspořádaná a hlavně je plná úžasných cyklostezek mimo provoz. Díky tomu projedeme během čtyřech dní hlavní památky obou břehů řeky Seiny a podíváme se také do Versailles. Bydlíme v mobilních domcích v krásném, zeleném kempu na břehu řeky, v dojezdové vzdálenosti k Eiffelově věži na kole.
Proč zrovna tento zájezd s naší cestovní kanceláří ?

  • pokud víme, Paříž a Versailles na kole nikdo jiný nedělá,
  • máme to vychytané, už víme přesně kudy kam a kdy, abychom si Paříž opravdu užili
  • noční Montmartre, Moulin Rouge, Sacré Coeur i výhled na noční Paříž
  • Eiffelova věž v programu, s hlídáním kol !
  • výlet do Versailles na kole také stojí za to
  • v našem kempu ani nepoznáš, že jsi ve městě s několika milióny obyvatel

Program

P5010560 V našem programu nechybí žádná důležitá památka Paříže. Na kole postupně objedeme památky na severu od řeky Seiny a druhý den všechny důležité památky na jih od řeky Seiny. Nemineš prohlídku La Tour Eiffel (průvodce pohlídá kola) ani třeba sochy Svobody na Labutím ostrově i v Lucemburských zahradách. Milujeme večerní promenádu po Montmartru, kde to fakt žije. Poslední den projedeme Paříží a navštívíme zámek a zahrady ve Versailles. Moc prima je to také ve Vincenském nebo v Buloňském lesíku, kde ani nepoznáš, že jsi v tak velkém městě.
Detailně rozepsaný program den, po dni najdeš zde.

Nocleh a strava

P5010560Ubytování
máme zajištěno v krásném a klidném kempu *** přímo na břehu řeky. Bydlíme v mobilních domech pro 4 nebo 6 osob. Každá dvojice má svou oddělenou ložnici pro 2 osoby. Mobilní domy jsou vybaveny kuchyňským koutem, nádobím pro nenáročné vaření, sprchou a WC. Každý domek má vlastní posezení na terase.
Se slevou 1000,- Kč na osobu je možné bydlet ve vlastním stanu. V kempu je k dispozici velmi komfortní sociální zařízení, WiFi na recepci kempu, obchůdek se základními potravinami. Celkem zde strávíme 3 noci.
Kemp je v dostupné vzdálenosti do centra Paříže na kole.

Stravování
Zájezd je koncipován bez stravy. Vaříme si ve vybavených kuchyňkách našeho mobilního domu. Potraviny si zakoupíme v obchodním domě cestou do Paříže. V kempu je k dispozici malý obchod na dokupování pečiva. Večeříme vždy v některé z restaurací v Paříži, případně si připravíme něco dobrého sami. Užíváme si nejen Paříž, ale také ochutnávky francouzských vín a sýrů v pohodlí terasy mobilních domů.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme nejčastěji minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha, Plzeň). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovleken. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

P5010560Obtížnost:
Zájezd není fyzicky náročný. Náročnost je dána větším počtem křižovatek, semaforů a prohlídkových míst. Kolo je na tomto zájezdu více přesouvací a zážitkový prostředek než sportovní výkon. Povrch všech etap je asfaltový - bude ti stačit krosové nebo silniční či městské kolo. Zájezd zvládneš i na horském kole s hladkými plášti. Z těchto důvodů hodnotíme obtížnost zájezdu číslem 2.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistickou přilbu, která ve Francii není povinná. Děti do 12 let cyklistickou přilbu mít musí. Doporučujeme vhodné kolo, nejlépe po servise. Po Paříži jezdíme v cyklistickém oblečení. Bude se Vám hodit cyklistický batůžek nebo brašny na kolo.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdeš zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 11900 Kč
(v termínu C672 12900 Kč)

Informace o tom, co cena zahrnuje a co nikoliv najdeš zde.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
1.10.2024 - 6.10.2024
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
ApartmányPod stanemStrava z vlastních zásobAutobusDodávka
Cena 11 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

marketa_vrata
Markéta a Vraťa Paříž

Paříž na kole byl skvělý zážitek, navštívili jsme všechny krásné památky - vždy s Pepínovým super výkladem. Je to perfektní nápad, jak poznat něco nového. S Frčíme.cz určitě ještě někam vyrazíme!!! Markéta a Vráťa

maruska_zednickova
Maruška Z.

Návštěva Paříže pro mě byla splněným snem a uskutečnění tohoto snu na kole naprosto překonalo mé očekávání! Určitě se uvidíme i na dalších zájezdech. Za mě super." S pozdravem Maruška Z.

Pepino
Josef Křetinský

Paříž miluji a ze sedla kola je to ještě větší pecka. Každému doporučuji.

Vyražte s námi za dobrodružstvím