Paříž a Versailles na kole

Poznávání památek a krás Paříže ze sedla kola

Proběhnuté zájezdy

C671
od 4.4.2023
do 9.4.2023
6 dní
10 900 Kč
C672
od 22.8.2023
do 27.8.2023
Poslední volná místa
6 dní
11 900 Kč
C673
od 3.10.2023
do 8.10.2023
Poslední volná místa
6 dní
10 900 Kč

Paříž netradičním způsobem - na kole! Víš, že Paříž je protkaná sítí cyklostezek ? Že se můžeš dostat bezpečně, mimo provoz, ke všem důležitým památkám ? S průvodcem projedeš nejkrásnější místa Paříže. U každé zajímavosti se zastavíme, pohlídáme si kola, prohlédneme si památky. Díky rychlému přesunu na kole stihneš vidět mnohem více zajímavostí než pěšky.

P5010560Paříž je asi nejkrásnější město, které znám. Má svou atmosféru, fascinuje svou velikostí. Přesto je velmi logicky uspořádaná a hlavně je plná úžasných cyklistických stezek. Díky tomu projedeme během čtyřech dní hlavní památky obou břehů řeky Seiny a podíváme se také do Versailles. Bydlíme v mobilních domcích v krásném, zeleném kempu na břehu řeky Seiny, jen asi půl hodiny od Eiffelovy věže.
Proč zrovna tento zájezd s naší cestovní kanceláří ?

 • ojedinělá nabídka na našem trhu. Těžko najdeš srovnatelný zájezd
 • máme to vychytané, už víme přesně kudy kam a kdy, abychom si Paříž opravdu užili
 • noční Montmartre, Moulin Rouge, Sacré Coeur i výhled na noční Paříž
 • Eiffelova věž v programu
 • výlet do Versailles na kole stojí za to
 • v našem kempu ani nepoznáš, že jsi ve městě s deseti miliony obyvatel
 • navštívíme na kole také čtvrť mrakodrapů La Défense. Je to zážitek.

Program

P5010560první den - odjezd ve večerních hodinách z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže a Brna přes Prahu nočním přejezdem Německa a Francie.
druhý den - odpolední příjezd do Paříže se zastávkou na nákupy v Remeši, ubytování. Metrem a pěšky večerní procházka s výhledy na krásně osvětlenou Paříž z návrší Montmartre (Sacré Coeur, Moulin Rouge, Pigalle, malebné uličky plné kaváren, pouličních malířů a umělců).
třetí den - na kole podél břehu Seiny. Prohlédneme si paláce na Trocadéru s nejlepším výhledem na Eiffelovu věž, dále k Malému a Velkému paláci a po Champs-Élysées na náměstí Concorde zažijete pocit jako v cíli Tour de France. Podél Tuilerijských zahrad a muzea Louvre ke Královskému paláci a dále až na náměstí Bastille. Zpět se vydáme severní stranou Paříže přes hřbitov Pere Lachaise a Montmartre s prohlídkou Sacré Coeur za denního světla a dále přes hřbitov Montmartre a náměstí Charles de Gaulle zpět na Trocadéro a do Bouloňského lesíku do kempu (40 km).
čtvrtý den - na kole po opačném břehu Seiny. Prohlédneme si originál sochy Svobody na Labutím ostrově, přijedeme na Martova pole k Eiffelově věži s možnou prohlídkou prvního nebo druhého patra. Dále podél řeky k Assemblée nationale, muzeu Orsay a na ostrov de la Cité s katedrálou Notre Dame. Zpět jižní stranou přes Luxembourské zahrady s Luxembourským palácem, Panthéon k Invalidovně a dále po již známé trase do kempu s možnou prohlídkou La Défense nebo průzkum Bouloňského lesíka na kole (30-40 km).
pátý den - na kole přes Meudonský les k observatoři Meudon, dále po královské cestě k rybníku Ecrevisses do Viroflay a dále k zámku Versailles. Projížďka po zámecké zahradě ve Versailles. Zpět kratší cestou s vyhlídkou na celou Paříž. (40-50 km). Večerní odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo.
šestý den - příjezd v dopoledních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

P5010560Ubytování
máme zajištěno v krásném kempu *** přímo na pobřeží řeky. Bydlíme v krásných a pohodlných mobilních domech pro 6 osob. Každá dvojice má svou oddělenou ložnici pro 2 osoby. Mobilní domy jsou vybaveny kuchyňským koutem, nádobím pro nenáročné vaření, sprchou a WC. Každý domek má vlastní posezení.
Se slevou 1300,- Kč na osobu je možné bydlet ve vlastním stanu. V kempu je k dispozici velmi komfortní sociální zařízení, WiFi na recepci kempu, obchůdek se základními potravinami. Celkem zde strávíme 3 noci.
Kemp je na kole v dostupné vzdálenosti do centra Paříže, kde se každý den vypravíme.

Stravování
Zájezd je bez stravy. Vaříme si ve vybavených kuchyňkách našeho mobilního domu. Potraviny si zakoupíme v obchodním domě cestou do Paříže. V kempu je k dispozici malý obchod na dokupování pečiva. Večeříme vždy v některé z restaurací v Paříži, případně si připravíme něco dobrého sami. Užíváme si nejen Paříž, ale také ochutnávky francouzských vín z pohodlí terasy mobilního domu.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě (od Ostravy až po Brno) i v Čechách (Praha, Plzeň). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Přeprava kol je zajištěna kvalitními cyklovleky. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

P5010560Obtížnost:
Zájezd není fyzicky náročný. Náročnost je dána větším počtem křižovatek, semaforů a prohlídkových míst. Kolo je na tomto zájezdu více přesouvací a zážitkový prostředek než sportovní výkon. Povrch všech etap je asfaltový - bude ti stačit krosové nebo silniční či městské kolo. Zájezd zvládneš i na horském kole s hladkými plášti. Z těchto důvodů hodnotíme obtížnost zájezdu číslem 2.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistickou přilbu, která ve Francii není povinná. Děti do 12 let cyklistickou přilbu mít musí. Doporučujeme vhodné kolo, nejlépe po servise. Po Paříži jezdíme v cyklistickém oblečení. Bude se Vám hodit cyklistický batůžek nebo brašny na kolo.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 10900 Kč
(v termínu C672 11900 Kč)

Cena zahrnuje:

 • dopravu do Paříže a zpět
 • 3x ubytování v mobilních domcích (základní ceně počítáme s plnou obsazeností 6 osob v mobilhome)
 • pobytovou taxu
 • průvodce znalý místního prostředí, mluvící francouzským jazykem
 • DPH, pojištění CK proti úpadku a všemožné poplatky

Cena nezahrnuje:

 • stravu - vlastní
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
 • fakultativní výlety, jsou-li pořádány, vše co není uvedeno pod "cena zahrnuje"

Slevy:
Ubytování ve vlastním stanu: -1300 Kč/osobu

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.4.2023 - 9.4.2023
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
ApartmányPod stanemStrava z vlastních zásobAutobusDodávka
Cena 10 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

marketa_vrata
Markéta a Vraťa Paříž

Paříž na kole byl skvělý zážitek, navštívili jsme všechny krásné památky - vždy s Pepínovým super výkladem. Je to perfektní nápad, jak poznat něco nového. S Frčíme.cz určitě ještě někam vyrazíme!!! Markéta a Vráťa

maruska_zednickova
Maruška Z.

Návštěva Paříže pro mě byla splněným snem a uskutečnění tohoto snu na kole naprosto překonalo mé očekávání! Určitě se uvidíme i na dalších zájezdech. Za mě super." S pozdravem Maruška Z.

Pepino
Josef Křetinský

Paříž miluji a ze sedla kola je to ještě větší pecka. Každému doporučuji.

Vyražte s námi za dobrodružstvím