Toskánsko a Elba na kole

Nejkrásnější místa Toskánska a Elby pohodově s koupáním

Vyberte si termín

C567
od 28.8.2020
do 6.9.2020
10 dní
15 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C566
od 3.7.2020
do 12.7.2020
Prázdninový termín
10 dní
15 900 Kč

Toskánská paráda. Čekají nás úžasné místa na pobřeží i v horách. Navštívíme Florencii, Pisu, Livorno a Volterru. Vychutnáme si dva dny na Elbě. Překvapí Vás malebné městečka se středověkou architekturou v horách, tolik typické pro Toskánsko. To vše s ubytováním na jednom místě u krásné pláže s bílým karibským pískem.

mapka-toskanskoToskánsko je kraj ve střední Itálii, který je proslulý uměním, historií a působivou scenérií zvlněné krajiny s opevněnými městy etruskými hradbami. Typické pro toskánskou krajinu jsou cypřišové aleje vedoucí zdánlivě do nekonečna. Nemusíme jistě zmiňovat ani toskánské víno, které nám zpříjemní nejeden večer v kempu. Na zájezdu navštívíme nejznámější Toskánský ostrov Elbu, ale také národní parky, nejznámější města (Florencii, Pisu, Volterru a Livorno) a celý pobyt si zpříjemníme koupáním v Tyrhenském moři.

Elba je třetí největší italský ostrov. Hlavním městem je Portoferraio a spolu s dalšími menšími ostrovy je součástí Národního parku Toskánské ostrovy. Nejvyšší horou je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1019 m. Elba je také známá nuceným exilem Napoleona Bonaparte. Na Elbu pojedeme celkem 2x a to vždy trajektem s koly a bez autobusu.

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách z nástupních míst na Moravě,
2. den: Ranní příjezd na pahorkatinu mezi Bolognou a Florencií. Etapa kolem přehrady Lago di Bilancino do San Pietro di Sieve. Horskou silničkou se přesuneme do hlavního města Toskánska - Florencie. Prohlídka centra města a památek (katedrála Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Galerie Uffizi, četné kostely a náměstí (UNESCO). Podél řeky Arno se posuneme do cíle dnešní etapy Montelupo Fiorentino. Naložení kol a přesun do kempu na pobřeží. Večeře (65 km, 7 hod.)
Mapka a převýšení
3. den: Snídaně. Využijeme naložených kol v cyklovleku a přesuneme se autobusem k jednomu z nejhezčích měst Toskánska - Volterra. Prohlédneme si historické centrum s typickou architekturou (katedrála, Baptisterium, římské divadlo, kostely, uličky). Přes malebnou zvlněnou krajinu sjedeme na pobřeží a krásným piniovým lesem s četnými plážemi se vrátíme do kempu (70 km, 6 hod).
Mapka a převýšení
4. den: Snídaně. Okružní etapa z kempu do typických Toskánských městeček v horách Riparbella, Castellina Marittima, Pomaia s možností výjezdu na Monte Vaso (635 m). Zpět podél pobřeží přes letovisko Rosignano Solvay na karibskou pláž s bílým pískem. Večeře. (55 km, 6 hod.). Etapu lze prodloužit přes Orciano Pisano, Gabbro až do letoviska Quercianella (+25 km, +1 hod)
Mapka a převýšení
5. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu. Z přístavního městečka Cavo přejedeme po pobřežní silničce s výhledy na moře do Rio Marina a přes Porto Azzurro do hlavního města Elby Portoferraio. Cestou malá odbočka do krásného města Capoliveri. Užijeme si dostatek koupání a vychutnáme si některou z přístavních restaurací. Trajektem zpět do Piombino, přejezd do kempu autobusem. Večeře. (40 km, 5 hod.) Možnost návratu do kempu po vlastí ose (+50 km).
Mapka a převýšení
6. den: Snídaně. Krátký přejezd autobusem do národního parku Monterufoli-Caselli. Zájemci si mohou vyjet krátký a prudký výjezd do opevněného městečka Sassa s výhledem na okolní krajinu. Ostatní pokračují do Canneto, Monteverdi Marittimo, případně Sassetta. Podél pobřeží se vrátíme do kempu. Večeře. (70 km, 6 hod.)
Mapka a převýšení
7. den: Odpočinkový den u moře. Koupání, vodní sporty, možnost krátkého výletu na karibské pláže s bílým pískem, které jsou nedaleko našeho kempu.
8. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu podruhé. Tentokrát si prohlédneme západní část ostrova s větším převýšením. Čeká nás výjezd na vrchol Monte Perone (630 m). Cestou si prohlédneme horské městečka Marciana a Poggio. Vykoupeme se v letovisku Marina di Campo. Zpět do Portoferraio, autobusem z Piombino do kempu. Večeře. (60 km, 6 hodin)
Mapka a převýšení
9. den: Snídaně. Na kole do Pisy. Naložení kol a pěšky prohlídka náměstí Zázraků s Šikmou věží. Odjezd přes Rakousko zpět do České republiky. (60 km, 6 hod).
Mapka a převýšení
10. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování
Máme zajištěno v pohodlných mobilních domcích v kempu nedaleko piniového lesa a krásných písečných pláží. V kempu najdeme také dobrou pizzerii, dětské hřiště a bazén. Zánovní mobilní domky pro šest osob ve třech oddělených ložnicích, vždy pro 2 osoby. Klienti mají společnou kuchyňku s jídelnou. V mobilním domku jsou toalety a sprcha. Toskánské víno si můžete užít na prostorné terase.
Ubytování je také možné v kempu ve vlastním stanu (sleva 2000,- Kč/osobu) nebo ve starším typu mobilního domku (sleva 600,- Kč/osobu).

Stravování
Připravíme Vám chutnou polopenzi z naší polní kuchyně. Jídlo připravujeme z českých a italských zásob. Těšit se můžete na bohaté snídaně (vždy jedno hlavní jídlo typu párek, vajíčka, různé druhy pomazánek, dále nabízíme jogurt s müssli, ovoce, vánočku nebo makovec a různé druhy salámů, šunky nebo sýra. Samozřejmě pečivo, čaj, kafe.). K večeři podáváme vždy polévku, druhé jídlo a salát nebo dezert. Jídlo klienti konzumují na svých terasách z nádobí, které je součástí vybavené kuchyně v mobilních domech.

Doprava

Doprava je zajištěna kvalitním autobusem s WC, klimatizací, TV, videem a barem. V autobuse je možné nakoupit pivo i nealkoholické nápoje za české koruny. Kola vezeme v kvalitním cyklovleku. U méně zaplněných termínů zájezd realizujeme minibusem nebo mikrobusem.
Nástupní místa: Ostrava,Olomouc, Prostějov, Vyškov,Kroměříž, Brno

Důležité informace

Náročnost zájezdu je dána především větším převýšením a je v programu popsaná jako maximální. Každou etapu je možné zkrátit, ale také prodloužit podle momentální nálady a fyzické kondice účastníků. Doporučujeme kolo silniční nebo trekové, protože většina etap vede po zpevněných cestách a cyklochodnících.

Cena

Základní cena: 14 900 Kč (termín C565)
Základní cena: 15 900 Kč (termíny C566 a C567)

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně podpory v rámci programu,
 • 2x trajekt na Elbu a zpět pro Vás a Vaše kolo,
 • 7x ubytování v kempu v mobilním domku pro 6 osob,
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně,
 • povlečení, spotřeby energie, pobytovou taxu a závěrečný úklid mobilního domku
 • využití venkovního bazénu
 • čas a energii na vytvoření fotoknihy ze zájezdu,
 • práci průvodce a organizátora zájezdu,
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře,
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje:

Příplatky a slevy:

 • ubytování ve vlastním stanu: dle termínu 600-1500 Kč/osobu
 • vlastní stravování: -1 500 Kč
 • ubytování ve starším mobilním domku: -600 Kč/os

Příplatky a slevy vyberte v rolovacím menu v přihlášce.

Prosíme o palec a sdílení mezi své přátele na Facebooku. Děkujeme :-)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
28.8.2020 - 6.9.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeStrava z vlastních zásobAutobusMinibus
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím