Bretaň na kole

Nejkrásnější místa severní a jižní Bretagne

Proběhnuté zájezdy

C631
od 4.7.2020
do 15.7.2020
Prázdninový termín
12 dní
13 900 Kč
C631
od 3.7.2021
do 14.7.2021
Poslední volná místa
12 dní
13 900 Kč

Nejkrásnější a nejzajímavější místa Bretaně. Spojili jsme to nejlepší do šňůry cyklo etap, které postupně projedou severní a jižní pobřeží Bretaně z Le Mont Saint Michel až k megalitům Carnacu. Dětem, ale i dospělým ukážeme zázraky největších odlivů v Evropě, ochutnáme mořské plody, navštívíme nádherné akvárium v Saint Malo nebo ptačí rezervaci Sedmi ostrovů. Samozřejmě si užijeme kola, ale vyzkoušíme také větrem poháněná vozidla na pláži, koupání ve vlnách Atlantiku a spoustu jiné legrace.

Bretagne na kole. Foto: Kamila KouřilováBretaň (francouzsky Bretagne) je kraj v západní Francii na stejnojmenném poloostrově nedaleko měst Rennes či Nantes. Kraj se vyznačuje velkými rozdíly mezi odlivy a přílivy Atlantického oceánu, divokými vlnami a písečnými plážemi. Pěstují se zde ústřice a jiné mořské plody, které můžeme ochutnat. Na pobřeží se nachází mnoho zajímavých míst a měst, přírodní rezervace, skály s majáky s velkým příbojem. Kraj je tak velmi rozdílný od jiných částí Francie.

Program

1. den: ranní odjezd z Brna, polední odjezd z Prahy. Noční přejezd do Francie
2. den: ranní příjezd na sever od Fougères s krátkou zastávkou u jednoho z největších středověkých hradů Evropy. Přejezd autobusem k nejdůležitější památce Bretaně i celé Francie - Le Mont St. Michel. Podél pobřeží do města Cancale - s návštěvou a ochutnávkou ústřic a dále přes poloostrov Point du Grouin do kempu v předměstí St. Malo. Večeře. Celkem 60 km. Mapka a převýšení
3. den: Snídaně. Přímo z kempu cykloetapa k Rochers (skulptury ve skalách - vstupné), s možností koupání na Plage du Val, dále Saint Malo se středověkým centrem města a úžasnými hradbami (prohlídka) a dále podél zálivu La Rance do města St Suliac. Pěší procházka ke kapli Sv. Madony s výhledem na záliv. Zpět do kempu přes Saint Méloir-des-Ondes. Celkem 56 km. Mapka a převýšení.
4. den: Snídaně. Etapa do Dinan - nádherného města, které je právem nazýváno "středověká perla". Návrat do kempu autobusem. Večeře. 70 km Mapka a převýšení
5. den: Snídaně. Odpočinkový den. Koupání, procházky podél oceánu. Možnost fakultativního zapůjčení vozíků poháněných větrem na pláži tzv. "char à voile" nebo návštěva krásného akvária v St. Malo. Večeře.
6. den: Snídaně. Přejezd do města Dinard (koupání a procházka po pobřeží (Promenade du Clair de Lune), dále přes řadu pitoreskních vesniček s uvízlými kocábkami na mělčině Saint Lunaire, Saint-Briac-Sur-Mer a Saint-Jacut-de-la-Mer až do Saint-Cast-le-Guildo, možnost zajížďky až na poloostrov do městečka Saint-Jacut-de-la-Mer. Zpět cestou vnitrozemím. Večeře. 60-85 km Mapka a převýšení
7. den: Snídaně. Autobusem vyrazíme k pevnosti Forte la Latte (hrad s vyhlídkou na Smaragdové pobřeží) a také k majáku Cap Fréhel (možnost vylézt na maják), dále k Erquy (možnost koupání). Zpět k autobusu vnitrozemím. Večeře. 70 km Mapka a převýšení
8. den: Další odpočinkový den plný zážitků. Po snídani opustíme kemp se všemi věcmi a autobusem se přesuneme do oblasti Pobřeží růžových skal. Trégastel (pláže a výhledy), projdeme se po naučné stezce Chemin des douaniers s úžasnými výhledy na oceán. Přejezd do kempu na jihu Bretaně. Ubytování, večeře. Mapka a převýšení
9. den: Po snídani přejezd autobusem do Carnac. Dnes nás čeká den keltské kultury. Carnac - nejúchvatnější a největší naleziště megalitických památek na světě. Quiberon - poloostrov spojený s pevninou nánosem písku, nádherné výhledy na rozbouřené moře a skály. Na východě ostrova je možné se koupat. Locmariaquer s největším megalitem v Evropě, kterému se také říká Krásný kámen. Zpět do kempu autobusem. Večeře. Mapka a převýšení
10. den: Po snídani etapa do Vannes - středověké prádelny, historické městské brány, francouzské zahrady, řada kaváren na náměstí. Auray s mostem ze 13. století a hrázděnými domky. Sainte-Anne-d´Auaray - nejvýznamnější bretaňské poutní místo, kde se narodila patronka Bretaně Svatá Anna (matka Panny Marie). Návrat do kempu. Večeře. Mapka a převýšení
11. den: Snídaně, balení věcí, naložení kol, dopolední odjezd přes Francii, Německo zpět do ČR.
12. den: Příjezd do Prahy, do Brna a dalších nástupních míst (dle odjezdu). Praha v dopoledních hodinách, Brno v poledních hodinách, Ostrava odpoledne.

Nocleh a strava

Ubytování:
Čeká nás celkem 9 nocí ve dvou kempech. V prvním kempu na severu Bretaně budeme nocovat celkem 6 nocí. Kemp se nachází přímo na pláži. Základní cena zahrnuje nocleh ve vlastních stanech na pohodlné travnaté louce, s připojením k elektrické energii. V kempu jsou k dispozici sprchy, toalety, taneční a animační prostory, prádelna, obchod na pečivo a drobné potraviny, apod. Za příplatek a na individuální dotaz jsme schopni zajistit mobilní dům, nebo stanový dům (ekvivalent mobilního domu s plátěnými stěnami, ale jinak kompletní výbavou) pro 4 nebo 6 osob.

Stravování:
9x Vám připravíme chutnou a bohatou polopenzi z naší polní kuchyně. Zásoby jsou převážně dovezené z ČR, které budeme průběžně doplňovat z francouzských obchodů. Na snídani připravujeme vždy jedno hlavní jídlo (vaječina, párky, chleby s pomazánkou a zeleninou, apod.), dojídat se můžete v rámci zdravého koutku (jogurty, ovoce), sladkého koutku (makovec, vánočka, med, jam) nebo masného koutku (šunky, sýr, salámy). Na snídani připravujeme kávu a čaj.
K večeři chystáme našim klientům jídlo, které sestává ze třech chodů - výbornou polévku, hlavní jídlo a většinou salát nebo sladkou tečku. Jídla je dostatek a na každého se dostane. Vaříme v pronajatém mobilním domku, pomocí polních vařičů, máme k dispozici ledničky a jídlo připravuje kuchař za pomocí průvodců.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. 14 dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

cyklovlek frčíme Přeprava kol je zajištěna novým a velmi kvalitním cyklovlekem pro 44 kol.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno. Dobíjení je možné v našich kempech. Většina tras vede po cestách se silničním provozem.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost: Cesty většinou vedou po zpevněných stezkách a asfaltových cestách. Zájezd je vhodný pro silniční kolo. Náročnost může být ovlivněna počasím. Trasy mají většinou 50-60 km. Převýšení není velké a pohybuje se kolem 400-500 m/den. Některé dny budou podpořeny naším autobusem.

Covid-19:
Do Francie je aktuálně možné cestovat s antigenním testem nebo po kompletním očkování. Pro návrat do ČR je nutné absolvovat antigenní test. Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 13 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem s kvalitním cyklovlekem
 • 9x ubytování ve dvou kempech ve vlastních stanech
 • 9x polopenzi z naší polní kuchyně
 • práci průvodců a kuchaře
 • služby cestovní kanceláře, pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A
 • vstupné do památek a objektů
 • lodní výlet kolem Sedmi ostrovů
 • půjčovné kolečkových plachetnic, případně surfů na vlny
 • případný příplatek za ubytování v mobilním domku (omezený počet)

Příplatky:
Příplatky zvolte v rolovacím menu v přihlášce k zájezdu...

 • +2000 Kč/osobu v plně obsazeném mobilním domku/stanovém domě
 • +5000 Kč/osobu v mobilním domku/stanovém domě s jedním neobsazeným lůžkem (3 osoby)

Slevy:

 • děti do 12,99 let: -2.000 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.7.2020 - 15.7.2020
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobus
Cena 13 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím