Bretaň na kole

Nejkrásnější místa severní a jižní Bretagne

Vyberte si termín

C631
od 3.7.2021
do 14.7.2021
Prázdninový termín
12 dní
13 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C631
od 4.7.2020
do 15.7.2020
Prázdninový termín
12 dní
13 900 Kč

Nejkrásnější a nejzajímavější místa Bretaně. Spojili jsme to nejlepší do šňůry cyklo etap, které postupně projedou severní a jižní pobřeží Bretaně z Le Mont Saint Michel až k megalitům Carnacu. Dětem, ale i dospělým ukážeme zázraky největších odlivů v Evropě, ochutnáme mořské plody, navštívíme nádherné akvárium v Saint Malo nebo ptačí rezervaci Sedmi ostrovů. Samozřejmě si užijeme kola, ale vyzkoušíme také větrem poháněná vozidla na pláži, koupání ve vlnách Atlantiku a spoustu jiné legrace.

Bretagne na kole. Foto: Kamila KouřilováBretaň (francouzsky Bretagne) je kraj v západní Francii na stejnojmenném poloostrově nedaleko měst Rennes či Nantes. Kraj se vyznačuje velkými rozdíly mezi odlivy a přílivy Atlantického oceánu, divokými vlnami a písečnými plážemi. Pěstují se zde ústřice a jiné mořské plody, které můžeme ochutnat. Na pobřeží se nachází mnoho zajímavých míst a měst, přírodní rezervace, skály s majáky s velkým příbojem. Kraj je tak velmi rozdílný od jiných částí Francie.

Program

1. den: ranní odjezd z Brna, polední odjezd z Prahy. Noční přejezd do Francie
2. den: dopolední příjezd na sever od Fougères. Návštěva jednoho z největších středověkých hradů Evropy. Přejezd k nejdůležitější památce Bretaně i celé Francie - Le Mont St. Michel. Naložení kol a přejezd na ubytování v kempu nedaleko St. Malo. Večeře. Mapka a převýšení
3. den: Snídaně. Přesun s již naloženými koly do Châteauneuf-d'Ille-et-Vilaine. Etapa podél pobřeží přes Saint-Suliac s možností koupání, dále St. Malo - hradby a centrum korzárského města, akvárium se žraloky. Další zajímavosti jsou v Cancale (ochutnávka ústřic) nebo v Rochers (sochy ve skalnatém pobřeží). Večeře. Mapka a převýšení
4. den: Snídaně. Odpočinkový den. Koupání, procházky podél oceánu. Možnost fakultativního zapůjčení vozíků poháněných větrem na pláži tzv. "char à voile". Večeře.
5. den: Snídaně. Přejezd do dalšího kempu podél pobřeží přes Dinard (koupání a procházka po pobřeží (Promenade du Clair de Lune), dále přes řadu pitoreskních vesniček s uvízlými kocábkami na mělčině Saint Lunaire - Saint-Briac-Sur-Mer a Saint-Jacut-de-la-Mer až do Saint-Cast-le-Guildo. Večeře. Mapka a převýšení
6. den: Snídaně. Vyrazíme z kempu k pevnosti Forte la Latte (hrad s vyhlídkou na Smaragdové pobřeží), k majáku Cap Fréhel (možnost vylézt na maják), dále k Erquy (možnost koupání). Večeře. Mapka a převýšení
7. den: Po snídani výlet autobusem do oblasti Pobřeží růžových skal. Trégastel (pláže a výhledy), procházka po Chemin des douaniers, maják Ploumanac´h. Cestou zpět zastávka v Le Gouffre de Plougrescant (domek mezi skálami) - procházka, vlny, výhledy. Městečko Tréguier. Večeře. Mapka a převýšení
8. den: Snídaně. Přejezd autobusem na jih Bretaně. Vesnice Malestroit s hrázděnými domy a vyřezávanými výjevy lidí, La Gacilly - sídlo Yves Rocher s botanickou zahradou a festivalem obřích fotek pod širým nebem. Rochefort-en-Terre se zachovalým hradem patří mezi středověké perly Francie. Kemp v okolí Vannes. Večeře. Mapka a převýšení
9. den: Po snídani etapa do Vannes - středověké prádelny, historické městské brány, francouzské zahrady, řada kaváren na náměstí. Auray s mostem ze 13. století a hrázděnými domky. Sainte-Anne-d´Auaray - nejvýznamnější bretaňské poutní místo, kde se narodila patronka Bretaně Svatá Anna (matka Panny Marie). Návrat do kempu. Večeře. Mapka a převýšení
10. den: snídaně. Dnes je odpočinkový den, který lze strávit v okolí Vannes procházkami, nebo velmi krátkou vyjížďkou na pláž s koupáním. Večeře.
11. den: Po snídani přejezd autobusem do Carnac. Dnes nás čeká den keltské kultury. Carnac - nejúchvatnější a největší naleziště megalitických památek na světě. Quiberon - poloostrov spojený s pevninou nánosem písku, nádherné výhledy na rozbouřené moře a skály. Na východě ostrova je možné se koupat. Locmariaquer s největším megalitem v Evropě, kterému se také říká Krásný kámen. Zpět do kempu autobusem. Večeře. Mapka a převýšení
12. den: Snídaně. Přejezd přes Francii a Německo zpět do ČR. Příjezd do Prahy a do Brna ve večerních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování:
Čeká nás celkem 10 nocí ve třech kempech. Dva kempy jsou na severu a jeden na jihu Bretaně. Základní cena zahrnuje nocleh ve vlastních stanech. Za příplatek a na individuální dotaz jsme schopni ve většině kempů zajistit mobilní dům pro 4 nebo 6 osob.

Stravování:
10x Vám připravíme chutnou a bohatou polopenzi z naší polní kuchyně. Zásoby jsou převážně dovezené z ČR, které budeme průběžně doplňovat z francouzských obchodů.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. 14 dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Přeprava kol je zajištěna kvalitním cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku.

Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno. Dobíjení je možné v našich kempech. Většina tras vede po cestách se silničním provozem.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost: Cesty většinou vedou po zpevněných stezkách a asfaltových cestách. Zájezd je vhodný pro silniční kolo. Náročnost může být ovlivněna počasím. Trasy mají většinou 50-60 km. Převýšení není velké a pohybuje se kolem 400-500 m/den. Některé dny budou podpořeny naším autobusem.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 13 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem s kvalitním cyklovlekem
  • 10x ubytování v kempech ve vlastních stanech
  • 10x polopenzi z naší polní kuchyně
  • práci průvodců a kuchaře
  • služby cestovní kanceláře, pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje:

Příplatky:
Příplatky zvolte v rolovacím menu v přihlášce k zájezdu...

  • ubytování v mobilním domku (cena na dotaz, podle počtu osob v mobilním domě)
  • pojištění UnionTurista A

Slevy:

  • děti do 12,99 let: -2.000 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
3.7.2021 - 14.7.2021
Délka pobytu:
12 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeAutobus
Cena 13 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím