Maroko - výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Prodloužený víkend v Africe

Proběhnuté zájezdy

T921
od 15.5.2019
do 20.5.2019
STOP - vyprodáno
6 dní
10 000 Kč
T922
od 2.10.2019
do 7.10.2019
6 dní
11 000 Kč

Exotikou nabitý prodloužený víkend v jižní části Maroka s atraktivním výstupem. Zažijete úžasné trhy v Marrakeši, berberské vesnice v Atlasu a samozřejmě výstup na nejvyšší horu severní Afriky a pohoří Vysoký Atlas - Jebel Toubkal (4167 m). Doprovodí Vás česky a francouzsky mluvící průvodce s horskými zkušenostmi.

Jebel Toubkal - MarokoV termínech, které jsme pro výstup vybrali, by mělo být v Marrakeši kolem 30 C. Naproti tomu v horách, ve Vysokém Atlase bude příjemně a mělo by být již méně sněhu. Samotný výstup není technicky náročný. Jedná se vysokohorský terén, především kamenitý a skalnatý. Výstup organizujeme základní trasou přes vesnici Imlil a chatu Les Mouflons (3200 m). Do Maroka se dopravíme letecky a na místě máme zajištěný svoz do hor formou taxi. Po návratu z hor nás čeká ještě plno zážitků v exotickém Marrakeši (trhy, nákupy, jídlo, krotitelé hadů, apod.).

Program

Úterý
Ráno svoz a transfer na letiště ve Vídni. Letecká doprava do Marrakeše (Maroko). Transfer asi 70 km (1,5 hod) do vesnice Imlil (1715 m). První část treku Imlil - Aroumd (1920 m). Převýšení 250 m, túra 1 hod. Rozchodíme se, poznáme své možnosti. Poradíme Vám, jak se pro další dny zlepšit a ušetřit síly.
Středa
Trek Aroumd - chata Les Mouflons (3202 m). Převýšení 1300 m (4-5 hod). Nocleh na chatě s večeří v ceně. Odpolední krásné výhledy, západ slunce. Pořádně si odpočineme před vrcholovým dnem, nabereme síly a zlepšíme aklimatizaci.
Čtrtek
Snídaně v ceně. Brzy ráno výstup na Jebel Toubkal (4167 m) a sestup zpět na chatu Les Mouflons (900 m nahoru, 900 m dolů, 7 hodin). Zhodnotíme výstup, odpočineme si. V případně nepříznivého počasí se můžeme o vrchol pokusit ještě následující den. Večeře v ceně.
Pátek
Snídaně v ceně. Sestup do vesnice Imlil (dolů cca 1500 m). Transfer zpět do Marrakeše. Ubytování v hotelu v centru města. Večerní prohlídka rušného tržiště.
Sobota
Dopoledníprohlídka některých památek Marrakeše, transfer na letiště, odlet do Vídně. V neděli můžeme zpracovávat fotky a užívat si vzpomínek na krásný víkend.

Nocleh a strava

Ubytováni budeme celkem 4 noci. První nocleh strávíme v menším horském hotelu v obci Imlil. Další dva noclehy na horské chatě pod vrcholem Toubkal s polopenzí (večeře, snídaně) a poslední nocleh v Marrakeši v městském turistickém hostelu. Ubytování v Maroku je pohodlné a přívětivé. Všechny hotely nabízejí zároveň možnost stravování. Jídlo (mimo horskou chatu Les Mouflons) si platí každý sám. Jídlo je donášené (bez výběru), ovšem velmi chutné a bohaté. V Marrakeši bude snídaně formou švédských stolů a na večeři ochutnáme různé speciality z ulice.
Během výstupu budeme míjet řadu občerstvovacích stanic s čerstvým džusem a dalšími laskominami.

Doprava

V ceně zájezdu je zahrnutá letecká doprava Vídeň - Marrakech a zpět. V ceně letu jsou dvě zavazadla na palubu. První - menší zavazadlo může mít rozměry 40x20x25 cm). Druhé - větší zavazadlo může mít maximálně 10 kg a rozměry 55 x 40 x 20 cm. Na letiště ve Vídni Vás dopravíme mikrobusem cestovní kanceláře. Můžete počítat s nástupními místy v Brně - Kroměříži - Olomouci nebo v Prostějově či v Ostravě. Další nástupní místa určíme dle dohody a počtu přihlášených účastníků.
V Maroku se budeme pohybovat mezi letištěm a centrem města a do hor pojedeme transferovým mikrobusem pro naši skupinu. V horách už musí každý pěšky :-)
Základní cena zájezdu tedy zahrnuje letenku, svoz na letiště a zpět, taxíky a autobusy v Maroku. Zakoupená letenka je nestornovatelná. I změna jména má za následek poplatky v hodnotě téměř nové letenky. Musíme akceptovat podmínky nízkonákladové letecké společnosti.

Důležité informace

V Maroku se platí marockým dirhamem. 1 MAD je přibližně 2,50 Kč. Peníze si vyměníme po příletu v Marakeši. Doporučujeme cestovat s EURy. Pro vstup do Maroka nejsou třeba žádná víza. Na letišti jen vyplníme příjezdové formuláře. Do Maroka není potřeba žádné speciální očkování. Budete potřebovat cestovní pas, platný min. 6 měsíců.

Doporučené vybavení na výstup je závislé od stavu sněhu. Případné pomůcky je možné půjčit na horské chatě (mačky). Budete potřebovat vlastní trekové hole, návleky, sluneční brýle, pohorky, bundu, rukavice, čepici, příp. kuklu, čelovku, batoh na palubu letadla (max. 45 L), rezervní oblečení, lehké přezuvky, deštník/pláštěnka, láhev na vodu 1,5 L, hygienické potřeby, vložku do spacáku, opalovací krém, pojištění.

S rezervací zájezdu neotálejte. Pozdní přihlášení může mít za následek dražší letenku.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 11 000 Kč

Cena zahrnuje:

  • letenku vídeň - Marrakeš se dvěma palubními zavazadly. Cena letenky je limitována. S přihlášením neotálejte.
  • svoz z Moravy na letiště ve Vídni
  • místní dopravu v Maroku
  • 2x ubytování v hotelu bez jídla
  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • zkušeného průvodce z ČR, povinného marockého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje:

  • levné stravování během pobytu v Maroku (mimo horskou chatu)
  • pojištění do zahraničí Union Sport B
  • případné půjčovné vybavení (mačky) - cca 200 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.5.2019 - 20.5.2019
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Maroko
HotelHorská chataPolopenzeLetecky
Cena 10 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Viera Holečková
Viera Holečková

Bylo to prima. Sešli jsme se naprosto skvělá skupina, ochota jeden druhému pomoct, podělit se zážitky. Každoročně 1-2x cestuji s různými cestovkami nabízející sportovní vyžití. Jako průvodce byl Tomáš naprostá jednička. Rozhodný, uvážlivý, spolehlivý a zábavný a mnoho dalších nej superkladném hodnocení. Spokojena jsem byla i s ubytováním jak v Imlil, tak v hostelu v Marakéši. Přesto, že v hostelu měli nedostatek nádobí i skleniček, mělo to svůj půvab a bylo to čisté a útulné místo.

Vyražte s námi za dobrodružstvím