Maroko - výstup na Jebel Toubkal a Marrakeš

Týden v Africe plný zážitků

Proběhnuté zájezdy

T921
od 15.5.2019
do 20.5.2019
STOP - vyprodáno
6 dní
10 000 Kč
T922
od 2.10.2019
do 7.10.2019
6 dní
11 000 Kč
T921
od 4.11.2021
do 11.11.2021
Poslední volná místa
8 dní
18 900 Kč

Exotikou nabitý týden v jižní části Maroka s atraktivním výstupem. Zažijete úžasné trhy v Marrakeši, berberské vesnice v Atlasu a samozřejmě výstup na nejvyšší horu severní Afriky a pohoří Vysoký Atlas - Jebel Toubkal (4167 m). Doprovodí Vás česky a francouzsky mluvící průvodce s horskými zkušenostmi. Třešničkou na dortu je koupání v Atlantiku.

Jebel Toubkal - MarokoV termínech, které jsme pro výstup vybrali, by mělo být v Marrakeši kolem 30 C. Naproti tomu v horách, ve Vysokém Atlase bude příjemně a mělo by být již méně sněhu. Samotný výstup není technicky náročný. Jedná se vysokohorský terén, především kamenitý a skalnatý. Výstup organizujeme základní trasou přes vesnici Imlil a chatu Les Mouflons (3200 m). Do Maroka se dopravíme letecky a na místě máme zajištěný svoz do hor formou taxi. Po návratu z hor nás čeká ještě plno zážitků v exotickém Marrakeši (trhy, nákupy, jídlo, krotitelé hadů, apod.) a také koupání v Atlantickém oceánu.

Program

1. a 2. den
Odlet v 19:30 z Vídně. Přílet ve 23:50 do Agadiru. Transfer na letiště ve Vídni zajišťujeme dodávkou cestovní kanceláře. Letecká doprava do Agadiru (Maroko). Transfer asi 250 km (3,5 hod) do vesnice Imlil (1715 m). Odpočineme si po náročném přesunu. Dnes krátká první část treku Imlil - Aroumd (1920 m). Převýšení 250 m, túra 1 hod. Rozchodíme se, poznáme své možnosti. Poradíme Vám, jak se pro další dny zlepšit a ušetřit síly.
3. den
Trek Aroumd - chata Les Mouflons (3202 m). Převýšení 1300 m (4-5 hod). Nocleh na chatě s večeří v ceně. Odpolední krásné výhledy, západ slunce. Pořádně si odpočineme před vrcholovým dnem, nabereme síly a zlepšíme aklimatizaci.
4. den
Snídaně v ceně. Brzy ráno výstup na Jebel Toubkal (4167 m) a sestup zpět na chatu Les Mouflons (900 m nahoru, 900 m dolů, 7 hodin). Zhodnotíme výstup, odpočineme si. V případně nepříznivého počasí se můžeme o vrchol pokusit ještě následující den. Večeře v ceně.
5. den
Snídaně v ceně. Sestup do vesnice Imlil (dolů cca 1500 m). Transfer zpět do Marrakeše. Ubytování v hotelu v centru města. Večerní prohlídka rušného tržiště.
6. den
Dopoledníprohlídka některých památek Marrakeše, transfer na pobřeží Atlantiku do Agadiru. Krátký trek podél divokého pobřeží Atlantiku s koupáním ve vlnách.
7. den
Individuální volno na prohlídku Agadiru, koupání, možno absolvovat fakultativní výlet na Saharu. Tento den slouží také jako rezervní pro případ špatného počasí při výstupu na vrchol Jebel Toubkal v Atlasu.
8. den
Odletový den. Dopoledne volný program, odpočinek. Odlet 14:25 z Agadiru. Přílet 18:45 do Vídně.

Nocleh a strava

Ubytováni budeme celkem 6 nocí. První nocleh strávíme v menším horském hotelu v obci Imlil. Další dva noclehy na horské chatě pod vrcholem Toubkal s polopenzí (večeře, snídaně), dále nocleh v Marrakeši v městském turistickém hostelu a dva noclehy v Agadiru v turistickém hostelu. Ubytování v Maroku je pohodlné a přívětivé. Všechny hotely nabízejí zároveň možnost stravování. Jídlo (mimo horskou chatu Les Mouflons) si platí každý sám. Jídlo je donášené (bez výběru), ovšem velmi chutné a bohaté. V Marrakeši bude snídaně formou švédských stolů a na večeři ochutnáme různé speciality z ulice.
Během výstupu budeme míjet řadu občerstvovacích stanic s čerstvým džusem a dalšími laskominami.

Doprava

V ceně zájezdu je zahrnutá letecká doprava Vídeň - Agadir a zpět. V ceně letu jsou dvě zavazadla na palubu. První - menší zavazadlo může mít rozměry 40x20x25 cm). Druhé - větší zavazadlo může mít maximálně 10 kg a rozměry 55 x 40 x 20 cm. Na letiště ve Vídni Vás dopravíme mikrobusem cestovní kanceláře. Můžete počítat s nástupními místy v Brně - Kroměříži - Olomouci nebo v Prostějově či v Ostravě. Další nástupní místa určíme dle dohody a počtu přihlášených účastníků.
V Maroku se budeme pohybovat mezi letištěm a centrem města a do hor pojedeme transferovým mikrobusem pro naši skupinu. V horách už musí každý pěšky :-)
Základní cena zájezdu tedy zahrnuje letenku, svoz na letiště a zpět, taxíky a autobusy v Maroku. Zakoupená letenka je nestornovatelná. I změna jména má za následek poplatky v hodnotě téměř nové letenky. Musíme akceptovat podmínky nízkonákladové letecké společnosti.

Důležité informace

V Maroku se platí marockým dirhamem. 1 MAD je přibližně 2,50 Kč. Peníze si vyměníme po příletu v Marakeši. Doporučujeme cestovat s EURy. Pro vstup do Maroka nejsou třeba žádná víza. Na letišti jen vyplníme příjezdové formuláře. Do Maroka není potřeba žádné speciální očkování. Budete potřebovat cestovní pas, platný min. 6 měsíců.

Doporučené vybavení na výstup je závislé od stavu sněhu. Případné pomůcky je možné půjčit na horské chatě (mačky). Budete potřebovat vlastní trekové hole, návleky, sluneční brýle, pohorky, bundu, rukavice, čepici, příp. kuklu, čelovku, batoh na palubu letadla (max. 45 L), rezervní oblečení, lehké přezuvky, deštník/pláštěnka, láhev na vodu 1,5 L, hygienické potřeby, vložku do spacáku, opalovací krém, pojištění.

S rezervací zájezdu neotálejte. Pozdní přihlášení může mít za následek dražší letenku.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Více informací zde..

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte se platí záloha na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. V době konání zájezdu předpokládáme tradiční pravidla pro vstup do země - PCR test/očkování/potvrzení o prodělání nemoci. Přihlášené účastníky budeme pravidelně informovat o vývoji situace v Maroku.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 18 900 Kč

Cena zahrnuje:

  • letenku vídeň - Marrakeš se dvěma palubními zavazadly. Cena letenky je limitována. S přihlášením neotálejte.
  • svoz z Moravy na letiště ve Vídni
  • místní dopravu v Maroku
  • 4x ubytování v hotelu bez jídla
  • 2x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • zkušeného průvodce z ČR, povinného marockého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje:

  • levné stravování během pobytu v Maroku (mimo horskou chatu)
  • pojištění do zahraničí Union Sport B, případně příplatek za pojištění Pandemic.
  • případné půjčovné vybavení (mačky) - cca 200 Kč

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.5.2019 - 20.5.2019
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Maroko
HotelHorská chataPolopenzeLetecky
Cena 10 000 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Viera Holečková
Viera Holečková

Bylo to prima. Sešli jsme se naprosto skvělá skupina, ochota jeden druhému pomoct, podělit se zážitky. Každoročně 1-2x cestuji s různými cestovkami nabízející sportovní vyžití. Jako průvodce byl Tomáš naprostá jednička. Rozhodný, uvážlivý, spolehlivý a zábavný a mnoho dalších nej superkladném hodnocení. Spokojena jsem byla i s ubytováním jak v Imlil, tak v hostelu v Marakéši. Přesto, že v hostelu měli nedostatek nádobí i skleniček, mělo to svůj půvab a bylo to čisté a útulné místo.

Vyražte s námi za dobrodružstvím