Grossglockner - okolím rakouského velikána

Pěší túry pod nejvyšším vrcholem Rakouska

Vyberte si termín

T297
od 15.8.2024
do 18.8.2024
Prázdninový termín
5 dní
9 500 Kč

Snažší varianta treku pod nejvyšším vrcholem Rakouska - Großglocknerem ( 3798 m.n.m.) s jedinečnými a neopakovatelnými výhledy v jednom z nejkrásnějších vnitřních masivů Alp. Čekají nás klasické alpské pěší túry po značených cestách. Putovat budeme nalehko, ubytování a stravu máme zajištěnou na horské chatě. Čeká Tě nádherné pohoří Vysoké Taury, svět ledovců a strmých bublajících horských potoků a říček.

GroßglocknerVysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou až 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Oblast je také bohatě zaledněna ledovci, na které budeme mít skvělé výhledy. Celé oblasti dominuje nejvyšší vrchol Rakouska Großglockner (3 798 m). Turistika po okruhu Franz Josef je středně náročný horský přechod. Je důležité být v dobré fyzické kondici a nemít strach z výšek.


Program

plesoDenní přejezd z nástupních míst do Rakouska. Z parkoviště Kaiser-Franz-Josefs-Hoehe (2 370 m. n. m.) vystoupáme stezkou Alpe Adria Trail k horské chatě Glocknerhause. Druhý den stoupání cestou Alderfelder weg údolím Gössnitztal na horskou chatu Elberfelder hutte (2 346 m. n. m.). Třetí den výstup cestou Wiener Hohenweg do sedla Kesselkeessattel (2 980 m.n.m.) a dále k horské boudě Glorerhütte (2 651 m.n.m.). Poslední den návrat k mikrobusu dle výběru - údolím potoka Leiterbach nebo stezkou Wiener Hőhenweg k nové chatě Salmhütte (2.638 m. n. m.) a úbočím doliny Leitertal přes sedlo Stockerscharte (2.442 m.n.m.) k přehradě Margaritzenstausee. Následovat bude přejezd do nástupních míst v ČR. Podrobně popsaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

glorer-hutte Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Nocovat budeme na horských chatách Glocknerhaus, Elberfelder hutte a Glorrer hutte ve společné noclehárně. K dispozici je zde společenská místnost, restaurace, sušárna, erární přezůvky.
V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze 1. den na chatě Glocknerhaus. Na dalších chatách je také možnost domluvit polopenzi, případně jen snídani nebo jakékoli jiné jídlo. Během túr (mimo čtvrtého dne) je možné se občerstvit také na dalších horských chatách. Je vhodné mít s sebou na svačinu drobné potraviny z domova.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek) i v Čechách (Praha a České Budějovice). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 9 500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • 3x ubytování na horské chatě
  • 1x polopenzi (na chatě Glocknerhaus)
  • výjezd panaromatickou cestou Großglocknerstraße
  • práci horského průvodce
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování kromě výše uvedeného
  • komplexní pojištění Union Turista

Slevy:

  • vlastní doprava (-500 Kč)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
15.8.2024 - 18.8.2024
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 9 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím