Grossglockner

Přechod okolím rakouského velikána

Proběhnuté zájezdy

T297
od 23.8.2023
do 27.8.2023
STOP - vyprodáno
5 dní
6 800 Kč

Náročnější varianta treku pod nejvyšším vrcholem Rakouska - Großglocknerem (3798 m.n.m.) s jedinečnými a neopakovatelnými výhledy v jednom z nejkrásnějších vnitřních masivů Alp. Čekají nás klasické alpské pěší túry po značených cestách. Putovat budeme nalehko, ubytování a stravu máme zajištěnu na horské chatě. Čeká Tě nádherné pohoří Vysoké Taury, svět ledovců a strmých bublajících horských potoků a říček.

GroßglocknerVysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Hřeben s celkovou délkou až 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Oblast je také bohatě zaledněna ledovci, na které budeme mít skvělé výhledy. Celé oblasti dominuje nejvyšší vrchol Rakouska Großglockner (3798 m). Turistika po okruhu Franz Josef je středně náročný horský přechod. Je důležité být v dobré fyzické kondici a nemít strach z výšek.

Program

plesoVyrážíme ve večerních hodinách. Druhý den ráno vyjedeme úchvatnou horskou silnicí Großglocknerstraße a vyrazíme přes chatu Salmhütte na chatu Glorer hütte (2651 m). Dále přes vrchol Kasteneck (2824 m) a Böses Weibl (3121 m) na chatu Elberfelder hütte. Další den nás čeká okruh kolem majestátního vrcholu Klammerkopfe (3155 m) kolem zbytků ledovce Hornkees a později přes sedlo Gossnitzscharte (2732 m). Poslední část programu nás čeká nad městem Heiligenblut a výstup vyhlídkovou cestou zpět k autu. Celý program je koncipován jako okruh. Do ČR se vrátíme poslední den ve večerních hodinách. Detailně zpracovaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

glorer-hutte Ubytování je v ceně zájezdu. Spát budeme na horské chatě Glorrer hutte a Elberfelder hutte ve společné noclehárně. K dispozici je zde společenská místnost, restaurace, sušárna, erární přezůvky.
Na chatě je možnost domluvit polopenzi, případně jen snídani nebo jakékoli jiné jídlo. Během túr (mimo třetího dne) je možné se občerstvit také na dalších horských chatách. Je vhodné mít s sebou na svačinu drobné potraviny z domova.

Doprava

dodávkyDoprava je zahrnutá v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Díky menší skupince si výlet opravdu užiješ. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 6 800,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu
  • 3x ubytování na horské chatě
  • výjezd panaromatickou cestou Großglocknerstraße
  • práci horského průvodce
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění Union Turista

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.8.2023 - 27.8.2023
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 6 800 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím