Turistika národním parkem Paklenica

Pohodová turistika v Chorvatsku

Proběhnuté zájezdy

T341
od 27.4.2021
do 1.5.2021
5 dní
5 500 Kč

Už jste si zimy, mrazu a sněhu užili dost a nemůžete se dočkat toulání po horách s hřejivými slunečními paprsky ve tvářích či zátylku? Přitom se nechat oslňovat krásou bělostného vápence v hlubokých sevřených kaňonech a po jejich průstupu stanout v němém úžase na některé z mnoha vyhlídek na skály i blízké moře? Přírodní krásy Národního parku Paklenica si v čase velikonočním užijete bez davů turistů i nesnesitelného vedra.

plitvice-lakes-192168_960_720Chorvatsko není jen letní dovolená u moře. Chorvatsko je plné nádherných pohoří, jejichž vrcholky se šplhají téměř k dvoutisícovým kótám. My navštívíme jedny z nejkrásnějších lokalit této balkánské země. První zastavením jsou velice známá Plitvická jezera, jež jsou díky své rozmanitosti a různorodosti přírodních tvarů součástí UNESCO. Dalším neméně zajímavou lokalitou, kterou navštívíme, je Národní park Paklenica, jehož největší chloubou jsou kaňony Velká a Malá Paklenica. Do obou zavítáme a podíváme se do nich i z patřičné výšky skalních vyhlídek. Ti otužilejší mohou svá těla po túře zchladit v Jaderské moři, v jehož těsné blízkosti budeme ubytováni. Abychom si nezkazili dojem z krásné přírody, jezdíme tento zájezd v malých skupinách 8-14 lidí.

Program

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna mikrobusem CK na Plitvická jezera
2. den: Ranní příjezd na parkoviště u Plitvických jezer. Pěší okruh kolem vodopádů a jezer, poté přejezd na ubytování v přímořském městečku Starigrad Paklenica.
3. den: Okružní túra na lehko v kaňonech Malé a Velké Paklenice. Možnost večerního relaxu na pláži.
4. den: Opět okružní túra na lehko, tentokrát jen v oblasti kaňonu Velké Paklenice, výstup soutěskou na vrchol Anića Kuk (712 m), skýtající široké výhledy. Poté návštěva chaty Borisov dom s možností občerstvení. Následuje výstup na horu Vidakov kuk (882m), který znavenější mohou vynechat.
5. den: Ráno výjezd mikrobusu na parkoviště, okružní túra na vrchol Bojin Kuk (1110m). Odjezd do ČR.

Nocleh a strava

Ubytování: V pokojích nebo apartmánech pro 3-4 osoby, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu vč. individuálů. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je možné za příplatek dle individuální kalkulace. Pokoje jsou většinou vybaveny i malou ledničkou a varnou konvicí, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně.

Stravování: snídaně a jídlo během dne na túrách individuálně (buď z domácích zdrojů nebo každý den možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech, v neděli možnost obědu na chatě Borisov dom během túry.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Důležité informace

Náročnost:
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista. Půjdeme ovšem s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech (oblečení na převlečení, svačina a pití na daný den). Délka túr je cca 5-9 hodin čistého času chůze.
Vybavení:
Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme pohorky a trekové hole. Většina treku vede po horských stezkách a kamenitých nezpevněných cestách. Ostatní vybavení Vám bude popsáno v pokynech na cestu.
Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..
Covid-19:
Do země je možné vycestovat pouze s negativním testem, ne starším 48 hodin. Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a nechat se testovat (PCR test ne starší 48 hodin od odběru vzorku) Po návratu je nutné znova absolvovat PCR test na koronavirus.najdete zde..
Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.
Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 5 500 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • 3x ubytování v hotýlku či penzionu (společné 3-4lůžkové pokoje nebo apartmány, vlastní jednolůžkový nebo dvojlůžkový pokoj za příplatek)
  • dopravu mikrobusem
  • vstupy do národních parků
  • práci průvodce a organizátora
  • využití satelitního komunikátoru Garmin inReach (v případě nouzové situace při absenci mobilního signálu).
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Základní cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.4.2021 - 1.5.2021
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Chorvatsko
Cena 5 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím