Menorca - turistika po GR 223

Turistika nalehko po legendární pobřežní stezce Camí de Cavalls

Proběhnuté zájezdy

T715
od 5.6.2024
do 12.6.2024
Termín zrušen
8 dní
32 900 Kč

Během pobytu na Menorce si projdeme 6 nejkrásnějších etap vyhlášené turistické trasy GR 223 „Camí de Cavalls“ (Koňská stezka). Stezka kopíruje pobřeží ostrova a každý den bude dost času i na koupání na nádherných plážích. Na túry chodíme nalehko, celý týden jsme ubytováni v hotelu na jednom místě.

Menorca - trek Koňská stezkaOstrov Menorca je součástí Baleárských ostrovů a je menší sestřičkou Mallorcy. Jedná se o klidný ostrůvek, jehož dvě třetiny jsou přírodní rezervací. Povrch Menorcy je jen mírně zvlněný a ostrov láká turisty především na své nádherné písečné pláže. Hlavní turistickou trasou je 186 km dlouhá historická Koňská stezka, která spojovala obranné věže a pevnosti na pobřeží. Dříve sloužila především pro zásobování a my ji dnes využijeme pro poznávání krásné divoké krajiny ostrova. Prohlédneme si i hlavní město Mahón a historické městečko Ciutadella. Tento zájezd jezdíme ve skupinách 12-18 klientů.

Program

Menorca - trek Koňská stezkaProgram akce zahrnuje šest krásných etap na pobřeží Menorky. Nocujeme na jednom místě a na etapy nás rozváží pohodlný minibus. Stezky vedou po krásné GR223, které se také přezdívá Koňská stezka - Camí de Cavalls. V programu je nejen dostatek koupání, ale často různé strážní věže, skalní útvary, výhledy, borovicové lesy nebo třeba majáky. A samozřejmě také dostatek gastronomie.
Detailní program najdeš zde.

Nocleh a strava

Menorca - trek Koňská stezkaUbytování: V hotelu v Platja de Fornells v apartmánech pro 4-6 osob, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu. V každém apartmánu jsou vždy 2 nebo 3 oddělené ložnice pro 2 osoby, dále je na apartmánu společná koupelna a kuchyňka. U kapacity pro 6 osob jsou 2 koupelny. Všichni účastníci budou mít plnohodnotnou postel v oddělené ložnici, žádné rozkládací pohovky v kuchyni. Jednotlivce, kteří mohou být na pokoji s jiným účastníkem zájezdu stejného pohlaví, doplníme bez příplatku. Pokud požadujete být v pokoji sami (nutno uvést do přihlášky), příplatek za neobsazené lůžko je 7000 Kč. Tato možnost je závislá na volné kapacitě hotelu.
Stravování: V hotelu polopenze formou bufetu (v ceně zájezdu). Na túrách během dne stravování individuální, možnost nákupu čerstvých potravin v blízkém supermarketu. Pro přípravu svačin na túry můžete v apartmánu využít kuchyňku a ledničku pro uchování vlastních potravin.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Odletové letiště je Praha, letíme do Mahón. Přesný letový řád najdeš v pokynech na cestu. Na letiště organizujeme svoz mikrobusem pro 8 klientů. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava na letiště je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla. Na ostrově Menorca místním minibusem (transfer z letiště do hotelu a zpět, na túry dle programu). Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Obtížnost: Turistický program je vhodný i pro zdatnější seniory. Budeme chodit nalehko, délka túr je 12-19 km, převýšení do 600 m. Určitě ale doporučujeme pevné boty, ideálně nízké trekové boty s terénní podrážkou. Ubytování na jednom místě nabízí možnost kteroukoliv túru vynechat a udělat si odpočinkový den s individuálním programem.

Cena

Základní cena: 32.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • letenku na trase Praha – Menorca – Praha
  • transfery minibusem po ostrově na jednotlivé túry
  • transfer na letiště v Praze z Moravy a zpět
  • 7x ubytování v apartmánu
  • 7x polopenzi formou bufetu
  • služby průvodce a organizátora celé akce
  • služby CK, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

(+ 50 Kč/den)

  • vstupy do navštívených památek a objektů

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.6.2024 - 12.6.2024
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Španělsko
HotelPolopenzeLetecky
Cena 32 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím