Hory, kaňony a vodopády Chorvatska

Příroda NP Chorvatska bez lidí mimo sezónu

Proběhnuté zájezdy

T342
od 8.5.2021
do 15.5.2021
8 dní
9 900 Kč

Chorvatsko není jen pobřeží Jadranu. Chorvatská příroda je velmi pestrá a ve vnitrozemí se nachází mnoho přírodních krás. Pojeďte s námi do národních parků Chorvatska a poznejte jeho divoké hory, průzračné řeky, modrá jezera a hluboké kaňony plné nádherných vodopádů! Mimo letní sezónu je v Chorvatsku minimum turistů a panuje příjemné klima pro turistiku, která je v letních vedrech téměř nemožná. Zájezd jezdíme v malé skupině 6-8 klientů.

Hory kaňony a vodopády Chorvatska: Foto Michal VeselýV první části programu zamíříme do pohoří Velebit. Během 3-denního horského přechodu poznáme převážnou část NP Paklenica. Projdeme si nejen soutěsky Malá a Velká Paklenica, ale užijeme si i výhledů z nejvyšších pater pohoří. Čeká nás dobrodružná noc v horské útulně (planinarsko skloniště) vysoko v horách i s večerním ohněm. Po náročném přechodu si užijeme trošku civilizace a odpočinku v historickém Šibeniku. V druhé polovině zájezdu si během jednodenních výletů projdeme malebný NP Krka, v pohoří Dinara vystoupíme na nejvyšší vrchol Chorvatska Sinjal (1.831 m) a prozkoumáme vodopády v kaňonu říčky Krupa. Turistický program zakončíme celodenní túrou v nádherném NP Plitvická jezera.

Program

1. den: Odjezd z Brna v odpoledních hodinách a noční cesta do Chorvatska.
2. den: Příjezd do NP Velká Paklenica. Průchod kaňonem Velika Paklenica a výstup přes vyhlídkový vrchol Aniča Kuk k chatě Planinarski dom Paklenica (převýšení 1100 m/6h).
3. den: Výstup na vrchol Liburnija (1705 m) a panoramatická túra po hřebeni Velebitu. Večerní oheň s opékáním klobás a nocleh v horské útulně (převýšení 1400 m/8h)
4. den: Ranní výstup na blízký vyhlídkový vrchol Vlaški Grad (1383 m ) a sestup divokou soutěskou Mala Paklenica. Přejezd do Šibeniku, ubytování v apartmánu (převýšení +180 m/-1370 m/8h).
5. den: Dopoledne prohlídka starého města v Šibeniku, odpoledne výlet k vodopádům v NP Krka (převýšení 200 m/3h). Přejezd do pohoří Dinara, ubytování v Kninu na 2 noci. Večer dle času možnost prohlídky pevnosti Knin (fakultativně).
6. den: Túra na nejvyšší horu Chorvatska Sinjal, 1831 m (1300 m/7h), cestou zastávka u vyvěračky Krky a vodopádu Krčič. Noc v Kninu.
7. den: Přejezd do NP Plitvička Jezera. Cestou vyhlídka na 60 m vysoký vodopád Monojlovac a okružní túra kolem kaskád v kaňonu říčky Krupa s prohlídkou historického Kudina mostu (10 km/4-5h). Ubytování v Jezerce.
8. den: Celodenní túra v NP Plitvička Jezera (17 km/6-7h). Odpoledne odjezd zpět do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování:
Na treku v NP Paklenica 1x v horské chatě a 1x v horské útulně ve vlastním spacáku, dále 4x ve velmi pěkných a komfortních vícelůžkových pokojích nebo apartmánech.

Stravování:
Individuální z vlastních zásob nebo v místních restauracích. Během zájezdu bude možné dokupovat čerstvé potraviny v místních minimarketech a pekárnách. Na treku v NP Paklenica připraví večeři a ranní čaj průvodce (v ceně zájezdu), abyste nemuseli tahat vařič a kempingové nádobí.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme mikrobusem pro 8 osob. Díky této volbě dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 6 osob, což je z pohledu Covid-19 velmi bezpečné.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 600,- Kč

Důležité informace

Náročnost:
Přechod v NP Paklenica a túra na Sinjal vede po strmých a kamenitých horských stezkách, náročnost zde může zvyšovat i nepříznivé počasí, stejně jako v každých horách. Kromě krátké túry v NP Krka je délka jednotlivých túr 5-6 hodin čistého času chůze. Celkové časy túr v programu zájezdu jsou uváděny včetně přestávek a delší pauzy na oběd. Náročnější je 3-denní přechod NP Paklenica, kde si poneseme všechny osobní věci v batohu na zádech. V základní variantě odpovídá náročnosti stupni 4. První a druhý den přechodu lze zvolit kratší a méně náročnou (ale i méně zajímavou) variantu. U ostatních jednodenních túr zájezdu je také možné vždy zvolit kratší variantu nebo po dohodě s průvodcem túru úplně vynechat.
Vybavení:
Pro 3-denní přechod NP Paklenica je potřeba kromě vhodného oblečení na horské túry i středně velký (doporučujeme 40-50 litrový) batoh, spacák a karimatka. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Podrobnější informace k doporučenému vybavení Vám budou zaslány v informacích k zájezdu před odjezdem.
Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..
Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..
Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.
Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 9900,- Kč

Cena zahrnuje:

  • 1x ubytování v horské chatě, 4x v penzionu nebo apartmánu (žádné stany)
  • dopravu mikrobusem CK dle programu
  • vstupné do NP Krka a NP Plitvička jezera (srovnej s konkurencí)
  • 2x večeři na treku v NP Paklenica + ranní čaj
  • práci průvodce a organizátora
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA
  • ostatní případné vstupné mimo výše uvedené

Poznámka k fotogalerii: Jedná se o nový zájezd. Fotky jsou z průzkumné výpravy, která proběhla na přelomu března a dubna 2021. V termínu konání zájezdu bude příroda zelenější a sněhu méně .

Těžký program

Zájezd vhodné pro zdatné a zkušené turisty.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.5.2021 - 15.5.2021
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Chorvatsko
ApartmányStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 9 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím