Toskánsko a Elba na kole

Nejkrásnější místa Toskánska a Elby pohodově s koupáním

Proběhnuté zájezdy

C566
od 3.7.2020
do 12.7.2020
Prázdninový termín
10 dní
15 900 Kč
C567
od 28.8.2020
do 6.9.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
15 900 Kč

Toskánská paráda. Čekají nás úžasné místa na pobřeží i v horách. Navštívíme Florencii, Pisu, Livorno a Volterru. Vychutnáme si dva dny na Elbě. Překvapí Vás malebné městečka se středověkou architekturou v horách, tolik typické pro Toskánsko. To vše s ubytováním na jednom místě u krásné pláže s bílým karibským pískem.

mapka-toskanskoToskánsko je kraj ve střední Itálii, který je proslulý uměním, historií a působivou scenérií zvlněné krajiny s opevněnými městy etruskými hradbami. Typické pro toskánskou krajinu jsou cypřišové aleje vedoucí zdánlivě do nekonečna. Nemusíme jistě zmiňovat ani toskánské víno, které nám zpříjemní nejeden večer v kempu. Na zájezdu navštívíme nejznámější Toskánský ostrov Elbu, ale také národní parky, nejznámější města (Florencii, Pisu, Volterru a Livorno) a celý pobyt si zpříjemníme koupáním v Tyrhenském moři.

Elba je třetí největší italský ostrov. Hlavním městem je Portoferraio a spolu s dalšími menšími ostrovy je součástí Národního parku Toskánské ostrovy. Nejvyšší horou je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1019 m. Elba je také známá nuceným exilem Napoleona Bonaparte. Na Elbu pojedeme celkem 2x a to vždy trajektem s koly a bez autobusu.

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách z nástupních míst na Moravě,
2. den: Ranní příjezd na pahorkatinu mezi Bolognou a Florencií. Etapa kolem přehrady Lago di Bilancino do San Pietro di Sieve. Horskou silničkou se přesuneme do hlavního města Toskánska - Florencie. Prohlídka centra města a památek (katedrála Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Galerie Uffizi, četné kostely a náměstí (UNESCO). Podél řeky Arno se posuneme do cíle dnešní etapy Montelupo Fiorentino. Naložení kol a přesun do kempu na pobřeží. Večeře (65 km, 7 hod.)
Mapka a převýšení
3. den: Snídaně. Využijeme naložených kol v cyklovleku a přesuneme se autobusem k jednomu z nejhezčích měst Toskánska - Volterra. Prohlédneme si historické centrum s typickou architekturou (katedrála, Baptisterium, římské divadlo, kostely, uličky). Přes malebnou zvlněnou krajinu sjedeme na pobřeží a krásným piniovým lesem s četnými plážemi se vrátíme do kempu (70 km, 6 hod).
Mapka a převýšení
4. den: Snídaně. Okružní etapa z kempu do typických Toskánských městeček v horách Riparbella, Castellina Marittima, Pomaia s možností výjezdu na Monte Vaso (635 m). Zpět podél pobřeží přes letovisko Rosignano Solvay na karibskou pláž s bílým pískem. Večeře. (55 km, 6 hod.). Etapu lze prodloužit přes Orciano Pisano, Gabbro až do letoviska Quercianella (+25 km, +1 hod)
Mapka a převýšení
5. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu. Z přístavního městečka Cavo přejedeme po pobřežní silničce s výhledy na moře do Rio Marina a přes Porto Azzurro do hlavního města Elby Portoferraio. Cestou malá odbočka do krásného města Capoliveri. Užijeme si dostatek koupání a vychutnáme si některou z přístavních restaurací. Trajektem zpět do Piombino, přejezd do kempu autobusem. Večeře. (40 km, 5 hod.) Možnost návratu do kempu po vlastí ose (+50 km).
Mapka a převýšení
6. den: Snídaně. Krátký přejezd autobusem do národního parku Monterufoli-Caselli. Zájemci si mohou vyjet krátký a prudký výjezd do opevněného městečka Sassa s výhledem na okolní krajinu. Ostatní pokračují do Canneto, Monteverdi Marittimo, případně Sassetta. Podél pobřeží se vrátíme do kempu. Večeře. (70 km, 6 hod.)
Mapka a převýšení
7. den: Odpočinkový den u moře. Koupání, vodní sporty, možnost krátkého výletu na karibské pláže s bílým pískem, které jsou nedaleko našeho kempu.
8. den: Přejezd autobusem do Piombino. Trajektem s koly přejedeme na Elbu podruhé. Tentokrát si prohlédneme západní část ostrova s větším převýšením. Čeká nás výjezd na vrchol Monte Perone (630 m). Cestou si prohlédneme horské městečka Marciana a Poggio. Vykoupeme se v letovisku Marina di Campo. Zpět do Portoferraio, autobusem z Piombino do kempu. Večeře. (60 km, 6 hodin)
Mapka a převýšení
9. den: Snídaně. Na kole do Pisy. Naložení kol a pěšky prohlídka náměstí Zázraků s Šikmou věží. Odjezd přes Rakousko zpět do České republiky. (60 km, 6 hod).
Mapka a převýšení
10. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování
Máme zajištěno v pohodlných mobilních domcích v kempu nedaleko piniového lesa a krásných písečných pláží. V kempu najdeme také dobrou pizzerii, dětské hřiště a bazén. Zánovní mobilní domky pro šest osob ve třech oddělených ložnicích, vždy pro 2 osoby. Klienti mají společnou kuchyňku s jídelnou. V mobilním domku jsou toalety a sprcha. Toskánské víno si můžete užít na prostorné terase.
Ubytování je také možné v kempu ve vlastním stanu (sleva 2000,- Kč/osobu) nebo ve starším typu mobilního domku (sleva 600,- Kč/osobu).

Stravování
Připravíme Vám chutnou polopenzi z naší polní kuchyně. Jídlo připravujeme z českých a italských zásob. Těšit se můžete na bohaté snídaně (vždy jedno hlavní jídlo typu párek, vajíčka, různé druhy pomazánek, dále nabízíme jogurt s müssli, ovoce, vánočku nebo makovec a různé druhy salámů, šunky nebo sýra. Samozřejmě pečivo, čaj, kafe.). K večeři podáváme vždy polévku, druhé jídlo a salát nebo dezert. Jídlo klienti konzumují na svých terasách z nádobí, které je součástí vybavené kuchyně v mobilních domech.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd většinou realizujeme autobusem s kapacitou 49 míst. V případě menšího zájmu můžeme využít minibus.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte doplatek do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Náročnost zájezdu je dána především větším převýšením a je v programu popsaná jako maximální. Každou etapu je možné zkrátit, ale také prodloužit podle momentální nálady a fyzické kondice účastníků. Doporučujeme kolo silniční nebo trekové, protože většina etap vede po zpevněných cestách a cyklochodnících.

Vybavení:
Velmi doporučujeme cyklistikou přilbu, která ale není povinná. Za zhoršené viditelnosti je cyklista povinen mít reflexní vestu. Budete potřebovat samozřejmě dobře připravené kolo s příslušenstvím (nářadí, pumpa, náhradní duše) a kolo nejlépe po servise. Uživíte cyklistický batůžek nebo brašnu na kolo. Doporučujeme cyklistické oblečení, sluneční brýle. O dalším Vás budeme informovat v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Podmínky pro vstup na území Itálie najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 15 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu tam a zpět, včetně podpory v rámci programu,
 • 2x trajekt na Elbu a zpět pro Vás a Vaše kolo,
 • 7x ubytování v kempu v mobilním domku pro 6 osob,
 • 7x polopenzi z naší polní kuchyně,
 • povlečení, spotřeby energie, pobytovou taxu a závěrečný úklid mobilního domku
 • využití venkovního bazénu
 • čas a energii na vytvoření fotoknihy ze zájezdu,
 • práci průvodce a organizátora zájezdu,
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře,
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky,

Cena nezahrnuje:

 • tisk a distribuci fotoknihy (není povinné, orientačně 400 Kč)
 • komplexní pojištění na cesty Union Turista A

Příplatky a slevy:

 • ubytování ve vlastním stanu: -2000 Kč/osobu
 • vlastní stravování: -1 500 Kč
 • ubytování ve starším mobilním domku: -600 Kč/os

Příplatky a slevy vyberte v rolovacím menu v přihlášce.

Prosíme o palec a sdílení mezi své přátele na Facebooku. Děkujeme :-)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
3.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Mobilní dům, karavan, chatkaPod stanemPolopenzeStrava z vlastních zásobAutobusMinibus
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím