Kolem Elby na seakajaku

Elba a její největší krásy z mořského kajaku

Proběhnuté zájezdy

V561
od 18.6.2017
do 25.6.2017
8 dní
8 900 Kč
V562
od 17.9.2017
do 24.9.2017
Poslední volná místa
8 dní
7 900 Kč
V561
od 17.6.2018
do 24.6.2018
8 dní
8 900 Kč
V562
od 9.9.2018
do 16.9.2018
8 dní
8 900 Kč
V561
od 16.6.2019
do 23.6.2019
STOP - vyprodáno
8 dní
9 900 Kč
V562
od 22.9.2019
do 29.9.2019
Poslední volná místa
8 dní
9 900 Kč

Rádi jezdíte na vodu a máte rádi táboření, koupání, sluníčko a červené víno? Zkuste na pár dní svobodný život seakajakáře! Čeká na vás nepoznaná volnost pádlování po moři, stále se měnící výhledy na barevné skály a útesy, koupání v průzračné vodě daleko od davů turistů a táboření na krásných divokých plážích přístupných často jen z moře.

Hornatý ostrov Elba patří do NP Toskánské souostroví a je vzdálen pouhých 10 km od břehů Itálie. Jeho velmi členité pobřeží měří 117 km a je tvořeno několika velkými zálivy a mnoha malými zátokami, které skrývají přes 50 pláží. Na mořském kajaku během 6 dnů obeplujeme celý ostrov kolem dokola. Během přestávek v plavbě se budeme koupat v azurových vodách Tyrhénského moře a prohlédneme si nejhezčí přístavní městečka ostrova Marciana Marina, Marina di Campo, Porto Azzuro nebo Rio Marina, kde budeme dokupovat čerstvé zásoby. Zde si můžete zajít třeba na pizzu nebo si koupit láhev červeného vína na romantický večer na pláži.

Video natočil a zpracoval náš klient Karel Nesměrák. Děkujeme.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Nástupní místa volíme podle zájmu účastníků z celé ČR.
2. den: Příjezd do přístavu, trajekt na Elbu. Nákup jídla a vody v supermarketu v Portoferraiu. Nabalení a příprava kajaků a první krátká plavba, při které si vyzkoušíte ovládání kajaku. Nocleh na pláži.
3. – 6. den: Plavba kolem ostrova dle itineráře, koupání a zastávky v přístavních městečkách. Noclehy na různých typech pláží během plavby.
7. den: Poslední etapa po moři zpět do Portoferraia. Sbalení věcí a příprava na cestu. Volno na nákupy suvenýrů a prohlídku Portoferraia. V podvečer trajekt zpět do Itálie, noční cesta domů.
8. den: Příjezd v ranních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování:
Během plavby budeme přespávat na odlehlých divokých plážích buď pod stanem nebo jen tak pod širákem (dle počasí a vlastní volby). Veškeré vybavení na táboření včetně vlastního stanu a spacáku si vezeme s sebou v komorách mořského kajaku.

Stravování:
V kajaku si každý sám poveze vlastní jídlo a zásobu pitné vody. Před vyplutím počítáme s návštěvou supermarketu v Portoferraiu pro dokoupení vody a čerstvých potravin. Během plavby budeme potom každý den dokupovat jídlo v přístavních městečkách, kde bude většinou i možnost zajít si na oběd.

Doprava

ČR - Itálie mikrobusem, Piombino – Portoferraio – Piombino krátkým trajektem.

Důležité informace

Plavba kolem Elby je vhodná i pro začínající seakajakáře a zvládne ji i odhodlaný začátečník s jistou dávkou vytrvalosti. Doporučujeme vyzkoušet si předem jízdu na seakajaku nebo alespoň na běžném turistickém kajaku na nějaké české přehradě či rybníku. Denně budeme pádlovat kolem 20 km. Veškeré vybavení, jídlo a osobní věci si povezeme v komorách kajaku, proto doporučujeme balit úsporně. Mořský kajak a potřebný vodácký materiál od nás dostanete před vyplutím. Podrobnější informace k zabalení a vhodnému vybavení Vám pošleme v závěrečných informacích na cestu.

Cena

Základní cena:

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem pro max 8 klientů
 • 2x trajekt
 • práci průvodce a organizátora
 • zapůjčení mořského kajaku a pádla, pro dvojice nabízíme možnost půjčení dvojkajaku
 • zapůjčení vesty a špricky
 • denně vitamíny proti kurdějím
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování a nákupy pitné vody
 • kempovné – budeme nocovat ve volné přírodě
 • půjčení vodácké bundy a lodních vaků (možno za příplatek)
 • komplexní pojištění na cesty Union SPORT B (55 Kč/den)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2017 - 25.6.2017
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Pod stanemKempStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Mikrobus
Cena 8 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Milena Hejzlarova
Milena Hajzlerová

Dobrý den, dne 17.-24.6. jsem se zúčastnila plavby na seakajaku kolem Elby. Byli s námi průvodci Michal a Martin, akci měli naplánovanou, neustále s námi konzultovali další dění, takže člověk neměl pocit nějaké přehnané organizace. Mysleli i na zadní vrátka (úraz, technické problémy), které naštěstí nenastaly.

Karel Nesmerak
Karel Nesmerák

Dobrý den, obeplutí Elby na seakajaku v podání FRČÍME pod bezchybným vedením/velením Michala a Martina je povedená záležitost, celé pobřeží ostrova je nádherný kus přírody a máchání pádlem tady není nakonec taková dřina. Doporučuju všem, Karel

Vyražte s námi za dobrodružstvím