Kolem Elby na seakajaku

Elba a její největší krásy z mořského kajaku

Proběhnuté zájezdy

V561
od 18.6.2023
do 25.6.2023
STOP - vyprodáno
8 dní
13 900 Kč

Rád jezdíš na vodu a máš rád táboření, koupání, sluníčko a červené víno? Zkus na pár dní svobodný život seakajakáře! Čeká na tebe nepoznaná volnost pádlování po moři, stále se měnící výhledy na barevné skály a útesy, koupání v průzračné vodě daleko od davů turistů a táboření na krásných divokých plážích přístupných často jen z moře.

Elba na mořském kajaku Hornatý ostrov Elba patří do NP Toskánské souostroví a je vzdálen pouhých 10 km od břehů Itálie. Jeho velmi členité pobřeží měří 117 km a je tvořeno několika velkými zálivy a mnoha malými zátokami, které skrývají přes 50 pláží. Na mořském kajaku během 6 dnů obeplujeme celý ostrov kolem dokola. Během přestávek v plavbě se budeme koupat v azurových vodách Tyrhénského moře a prohlédneme si nejhezčí přístavní městečka ostrova Marciana Marina, Marina di Campo, Porto Azzuro nebo Rio Marina, kde budeme dokupovat čerstvé zásoby. Zde si můžeš zajít třeba na pizzu nebo si koupit láhev červeného vína na romantický večer na pláži.

Video natočil a zpracoval náš klient Karel Nesměrák. Děkujeme.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Nástupní místa volíme podle zájmu účastníků z celé ČR.
2. den: Příjezd do přístavu, trajekt na Elbu. Nákup jídla a vody v supermarketu v Portoferraiu. Nabalení a příprava kajaků a první krátká plavba, při které si vyzkoušíte ovládání kajaku. Nocleh na pláži.
3. – 6. den: Plavba kolem ostrova dle itineráře, koupání a zastávky v přístavních městečkách. Noclehy na různých typech pláží během plavby.
7. den: Poslední etapa po moři zpět do Portoferraia. Sbalení věcí a příprava na cestu. Volno na nákupy suvenýrů a prohlídku Portoferraia. V podvečer trajekt zpět do Itálie, noční cesta domů.
8. den: Příjezd v ranních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování:
Během plavby budeme přespávat na odlehlých divokých plážích buď pod stanem nebo jen tak pod širákem (dle počasí a vlastní volby). Veškeré vybavení na táboření včetně vlastního stanu a spacáku si vezeme s sebou v komorách mořského kajaku.

Stravování:
V kajaku si každý sám poveze vlastní jídlo a zásobu pitné vody. Před vyplutím počítáme s návštěvou supermarketu v Portoferraiu pro dokoupení vody a čerstvých potravin. Během plavby budeme potom každý den dokupovat jídlo v přístavních městečkách, kde bude většinou i možnost zajít si na oběd.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná. Mikrobus řídí náš průvodce/řidič a je zde dostatek místa pro nohy i zavazadla.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.Důležité informace

Náročnost
Plavba kolem Elby je vhodná i pro začínající seakajakáře a zvládne ji i odhodlaný začátečník s jistou dávkou vytrvalosti. Doporučujeme vyzkoušet si předem jízdu na seakajaku nebo alespoň na běžném turistickém kajaku na nějaké české přehradě či rybníku. Denně budeme pádlovat kolem 20 km. Veškeré vybavení, jídlo a osobní věci si povezeme v komorách kajaku, proto doporučujeme balit úsporně.

Vybavení
Mořský kajak a potřebný vodácký materiál od nás dostaneš před vyplutím. Podrobnější informace k zabalení a vhodnému vybavení ti pošleme v závěrečných informacích na cestu.

Počasí
najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je tvá orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíš v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 13 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem pro max 8 klientů
 • 2x trajekt
 • práci průvodce a organizátora
 • zapůjčení mořského kajaku a pádla, pro dvojice nabízíme možnost půjčení dvojkajaku
 • zapůjčení vesty a špricky
 • denně vitamíny proti kurdějím
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování a nákupy pitné vody
 • kempovné – budeme nocovat ve volné přírodě
 • půjčení vodácké bundy a lodních vaků (možno za příplatek)
 • komplexní pojištění na cesty

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
18.6.2023 - 25.6.2023
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Pod stanemKempStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Dodávka
Cena 13 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

elena-skoumalova
Elena Skoumalová

Nevím jak vy, ale já se pořád nějak houpu, vše mi docvakává, co jsme objeli a zvládli. Ten týden s vámi neměl chybu, vše parádnicky zorganizované, kluci průvodci, jsou opravdu na svých místech, vše řešili obratem, informace dostačující, kamarádský přístup byl prostě skvělej👍Doprava a noční přejezdy bez problémů. Byli jsme s CK FRČÍME podruhé a opět nadšeni, takže určitě brzo pojedeme zase. Takže velké DÍKY🤗🤗😉 a mějte se všichni moc hezky a ať nám všem slouží zdraví.

Milena Hejzlarova
Milena Hajzlerová

Dobrý den, dne 17.-24.6. jsem se zúčastnila plavby na seakajaku kolem Elby. Byli s námi průvodci Michal a Martin, akci měli naplánovanou, neustále s námi konzultovali další dění, takže člověk neměl pocit nějaké přehnané organizace. Mysleli i na zadní vrátka (úraz, technické problémy), které naštěstí nenastaly.

Karel Nesmerak
Karel Nesmerák

Dobrý den, obeplutí Elby na seakajaku v podání FRČÍME pod bezchybným vedením/velením Michala a Martina je povedená záležitost, celé pobřeží ostrova je nádherný kus přírody a máchání pádlem tady není nakonec taková dřina. Doporučuju všem, Karel

Vyražte s námi za dobrodružstvím