Turistika v údolí Wachau

Za výhledy na Dunaj a krásným vínem

Proběhnuté zájezdy

T265
od 12.6.2021
do 12.6.2021
1 den
1 200 Kč
T267
od 28.10.2021
do 28.10.2021
Svátek v zájezdu
1 den
1 200 Kč

Představte si výlet, kde v jednom dní zvládnete příjemnou a nenáročnou túru, navštívíte několik krásných vesniček, trosky hradu, krásné výhledy do údolí a na řeku a navíc několik zastávek na ochutnávku krásného Veltlínku či Ryzlinku rýnského. To vše za jasného, nebo polojasného počasí. Utopie - kdepak - čtěte dále...

Wachau na koleÚdolí Wachau - je rozlehlé údolí v Dolních Rakousích, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V celém údolí najdeme řadu zajímavých památek, jako např. klášter Melk, zříceninu hradu Dürnstein, zámek Schallaburg nebo krásné město Krems. Na naší trase je také památník bitvy u Loibenu, která byla předzvěstí známější bitvy u Slavkova. Římané měli v místech Mautern an der Donau významnou pohraniční pevnost Favianis.

Údolí se táhne v délce 40 km na západ od Vídně, největším městem je Kremže (Krems). Je tvořeno krystalinikem na jižním okraji České vysočiny. Údolí je chráněno před studenými větry, příznivé podnebí umožňuje pěstování vinné révy (Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský) a meruněk, které mají chráněné označení původu.

Zájezd se koná společně se zájezdem Údolí Wachau na kole.

Program

V brzkých ranních hodinách odjezd z Brna a dalších nástupních míst na Moravě.
Přejezd do Rakouska do předměstí Krems.
Výchozím bodem naší túry bude městečko Rothendorf. Odtud vyrazíme pěšinkou ve vinicích k památníku bitvy u Loibenu (byla jednou ze slavných napoleonských bitev těsně před Slavkovem) a dále vinařským krajem do opevněného města Dürnstein plného malebných vinných sklípků. Prohlídka a ochutnávka skvělých vín. Dále vystoupáme skalním městem k ruinám Vorburgruine a dále na vrchol Vogelberg (546 m) a vyhlídkové místo Kanzel. Překrásné výhledy na celé údolí Wachau a řeku Dunaj.
Zde je možné si trasu zkrátit návratem do Dürnstein s další ochutnávkou vína, po trase s krásným názvem Vogelbergsteig a pěším návratem po nábřeží Dunaje do Stein an der Donau s krásným náměstím a nábřežím, případně do Krems. Cestu je možné absolvovat také místním vlakem. (20 km, převýšení 1000 m). Mapka a výškový profil.
Delší varianta počítá s pokračováním túry vinicemi po vrstevnicové cestě s výhledy do údolí až do městečka Weißenkirchen. Zde nastoupíme do vlaku, který nás zaveze přímo do centra Kremže (historické náměstí, kostely, krásná brána, ochutnávka meruňkových likérů s možností nákupu). Ve městě nás vyzvedne autobus. (23 km, převýšení 1265 m). Mapka a výškový profil.

Nocleh a strava

Zájezd je koncipován jako jednodenní. V ceně není zajištěno ani ubytování, ani stravování. Na jídlo využijeme některý z Gasthofů na trase, případně otevřená okénka řady rychlých občerstvení. Také na ochutnávkách vína si můžeme objednat i drobné pohoštění k vínu.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob nebo autobusem s kapacitou 49 míst. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 400,- Kč

Důležité informace

Náročnost:
Trasa vede po pěším chodníku s asfaltovým nebo pískovým povrchem. Ve vinicích může být občas stoupání prudší, většina trasy však vede po vrstevnici nebo údolím.

Vybavení:
Budete potřebovat kvalitní turistické boty, vrstvené oblečení, větrovku, pokrývku hlavy proti slunci, sluneční brýle, opalovací krém. Doporučujeme menší batůžek na svačinu a tekutiny. Další výbava bude doporučena v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Návrat do ČR je do 12 hodin pobytu v Rakousku bez omezení.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 1200,- Kč

Základní cena zahrnuje:

  • dopravu minibusem (autobusem)
  • kompletní péči průvodce (orientace, informace, překlady ve vinném sklípku)
  • služby cestovní kanceláře, DPH, parkovné.

Základní cena nezahrnuje:

  • stravování
  • konzumaci vína
  • pojištění na cesty

Slevy:

  • děti do 9,99 let v doprovodu dvou dospělých osob sleva 50 %

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2021 - 12.6.2021
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutobusDodávka
Cena 1 200 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím