Treking na Krétě

Po nejkrásnějších stezkách jihozápadní Kréty

Vyberte si termín

T952
od 19.10.2021
do 26.10.2021
8 dní
15 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T951
od 4.10.2020
do 11.10.2020
STOP - vyprodáno
8 dní
14 900 Kč
T951
od 7.6.2021
do 14.6.2021
STOP - vyprodáno
8 dní
14 900 Kč

Máte rádi pěší turistiku, teplo, sluníčko, moře a dobré jídlo? Byli jste v Řecku u moře a chtěli byste kromě hotelového komplexu a turistických pláží vidět více z jeho pestré přírody? Pokud ano, pojeďte s námi objevovat přírodní krásy Kréty! V tomto mimosezónním termínu není takové horko na pěší túry, ale moře na jižním pobřeží má na koupání teplotu příjemnou. Další výhodou termínu mimo hlavní letní sezónu je návštěva ostrova bez hord turistů, na stezkách i plážích býváme skoro sami.

27-vyhled-na-vesnicku-agia-roumeli-z-pevnostiKréta je největším řeckým ostrovem. Jeho povrch je převážně hornatý a nejvyšší vrcholy pohoří Lefká Ori a Psiloritis přesahují výšku 2000 metrů. Díky tomu je krajina ostrova velmi pestrá a pro pěšího turistu velmi atraktivní. Po několika průzkumných návštěvách Kréty s batohem na zádech jsme pro vás připravili originální a velmi intenzivní program v hornaté a málo obydlené jihozápadní části ostrova. Charakterem odlišné túry nádhernými přírodními scenériemi jsme zkombinovali do uceleného 6-ti denního treku. Projdeme si ohromující hluboké soutěsky Agia Irini, Samariá a Arádhena, kde v tuto dobu krásně kvetou růžové oleandry. Budeme putovat po kozích stezkách podél divokého pobřeží Libyjského moře, kde různobarevné skály kontrastují s lákavě modrou hladinou moře. Přespávat budeme v malých vesničkách, kam nevede ani silnice a jsou přístupné jen pěšky nebo lodí z moře. Každý den zbyde čas i na vykoupání v moři a večer se vždy odměníme některou ze specialit řecké či krétské kuchyně v místní taverně. Abychom si nezkazili dojem z krásné přírody, jezdíme tento zájezd v malých skupinách 8-14 lidí.

Program

1.den: V ranních hodinách odjezd z Brna mikrobusem CK na letiště ve Vídni. Let Vídeň – Chania, ubytování a v podvečer individuální prohlídka historického centra Chanie. Pro zájemce společná ochutnávková večeře v taverně na břehu moře.
2.den: Ranní přejezd autobusem do městečka Paleochóra. První etapa podél divokého jižního pobřeží do Soúgie. Během túry koupání v průzračné vodě na oblázkových plážích Anidri a Lisos. Ubytování na 2 noci v pěkné vesničce Soúgia na břehu Libyjského moře.
3.den: Lehčí túra nalehko (bez batohu) soutěskou Agia Irini. Odpoledne odpočinek a koupání v Soúgii, noc na stejném místě.
4.den: Ráno výjezd autobusem na náhorní plošinu Omalós. Sestup největší krétskou soutěskou Samariá ve stejnojmenném NP zpět k pobřeží Libyjského moře. Překrásným horským údolím ve stínu borovic a cypřišů postupně sejdeme mezi vysoké úzce sevřené skalní stěny soutěsky, které nás dovedou až k moři. Vykoupání, večeře a nocleh ve vesničce Agia Roumeli.
5.den: Pokračování treku po příjemné stezce podél divokého mořského pobřeží ke kostelíku Agios Pavlos. Koupání na divoké pláži s jemným tmavým pískem, možnost občerstvení ve stylové taverně. Dále půjdeme doprováženi cinkáním zvonců polodivokých koz stezkou ve svahu nad mořem až do zátoky Mármara. Zde se opět osvěžíme v moři. Pro zájemci je zde možnost zajímavého proplavání blízké mořské jeskyně. Večeře a nocleh v nedaleké obci Likos.
6.den: Prostoupíme divokou soutěskou Arádhena až k horské vesnici Anópole, kde se občerstvíme třeba pravým řeckým salátem s vynikajícím místním sýrem Mizitra, který tu vyrábí sama paní domácí. Vyjdeme na vyhlídku ke kapli Agia Kateríni, odkud se nám naskytne nádherný letecký pohled na jižní pobřeží se zátokou Loutró – cíle naší dnešní túry. Do malebné vesničky Loutró sejdeme v mnohých serpentýnách a už se nebudeme moci dočkat, až skočíme do tyrkysové vody moře a smyjeme ze sebe prach cesty a celodenní únavu. Ubytujeme se a potom se necháme zlákat vůní masa z místních grilů.
7.den: Poslední krátká pobřežní túra. Ráno vyrazíme dál podél jižního pobřeží a kolem kaple Agios Stavros dojdeme až k pěkné pláži mezi skalami. Budeme mít dostatek času na koupání. Odtud je to jen kousek do vesnice Chora Sfakion, odkud nás odveze odpolední autobus zpět do Chanie.
8.den: Dopoledne volno v Chanii na poslední koupání a nákupy suvenýrů, odpoledne zpáteční let Chania - Vídeň. Večer transfer mikrobusem CK zpět do Brna.

Nocleh a strava

Ubytování:
V pokojích nebo apartmánech pro 3-4 osoby, kde seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu vč. těch, kteří jedou sami. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je to možné zajistit za příplatek 1800 Kč/os ve dvojlůžkovém pokoji a 5000 Kč/os v jednolůžkovém pokoji. To za předpokladu včasného přihlášení a dostupnosti takových pokojů. Pokoje jsou většinou vybaveny i ledničkou a varnou konvicí, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně.

Stravování:
Večer počítáme s ochutnáváním řeckých a krétských specialit v místních tavernách (cena hlavního jídla 9 -15 €). Snídaně a jídlo během dne na túrách individuálně (buď z domácích zdrojů nebo každý den je možnost nákupu čerstvých potravin v místních minimarketech). Ráno si vždy lze i zajít na kávu či celou snídani do nějaké blízké kavárny či bistra, některé dny bude možnost dát si v taverně i oběd během túry.

Doprava

Letecky:
na trase Vídeň – Chania – Vídeň přímým letem s nízkonákladovou leteckou společností. Cena je limitovaná a v případě pozdějšího přihlášení se může cena zájezdu zvýšit o rozdíl mezi aktuální cenou a cenou stanovenou v zájezdu. Přihlaste se co nejdříve. Transfer z Brna na letiště ve Vídni a zpět do Brna mikrobusem CK. Přesuny po Krétě místními linkovými autobusy.

V rámci letenky máte nárok na dvě příruční zavazadla. Jedno menší o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a jedno větší o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg (menší turistický batoh 30-45 l). Větší (standardní) odbavované zavazadlo je možno přiobjednat v přihlášce za příplatek 1300 Kč.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista a je vhodný i pro zdatné seniory zvyklé na horské túry. Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin čistého času chůze. Převýšení není velké, délka tras cca 13-16 km, ale túra vede po nezpevněných kamenitých stezkách. Také počítejte, že půjdeme s menším batohem, ve kterém si poneseme veškeré osobní věci po celou dobu túry na zádech (s výjimkou 3. dne). V případě nouze lze kteroukoliv etapu vynechat a přesunout se do cílového místa pravidelným trajektem (na vlastní náklady), který jezdí podél jižního pobřeží. Večer se tak se skupinou vždy setkáte.

Vybavení
Vhodný turistický batoh 30-45l a pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo nízké trekové boty. Kromě toho vám stačí kraťasy, několik triček, mikina na večer, plavky a ručník.

Počasí
Teplo a sluníčko. Předpověď počasí na Krétě najdete zde.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Na rizika spojená s onemocněním je možné se nově pojistit.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 15 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • 7x ubytování v hotýlku či penzionu (společné 3-4lůžkové pokoje nebo apartmány). Lze zajistit za příplatek i dvojlůžkový či jednolůžkový pokoj.
 • letenku Vídeň – Chania – Vídeň s nízkonákladovou let. společností
 • příplatek za větší kabinové zavazadlo do 10 kg
 • transfery z Brna na letiště ve Vídni a zpět
 • veškerou dopravu po ostrově dle programu místními linkovými autobusy
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

  Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA A
 • zajištění konkrétních míst v letadle (4-15 EUR/jedna cesta - podle umístění v letadle)

Příplatky:

 • pokoj pro 2 osoby: + 1 800 Kč/osobu
 • pokoj pro 1 osobu: + 5 000 Kč/osobu
 • příplatek za zavazadlo 20 kg (pro realizaci zájezdu není nutné): + 1 300 Kč
 • přesné umístění sedadel v letadle (na dotaz)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
19.10.2021 - 26.10.2021
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Řecko
HotelPenzionStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 15 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím