Treking a turistika - dovolená na Tenerife

Křížem krážem po Tenerife aneb v malých skupinkách za velkými zážitky

Vyberte si termín

T723
od 11.10.2022
do 18.10.2022
Poslední volná místa
8 dní
18 900 Kč
T724
od 14.11.2022
do 21.11.2022
Svátek v zájezdu
8 dní
18 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T721
od 29.3.2022
do 5.4.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
8 dní
16 900 Kč
T722
od 12.5.2022
do 19.5.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
8 dní
16 900 Kč

Výstup na nejvyšší horu Španělska - Pico del Teide (3715 m), známou svým dlouhým stínem. S českým průvodcem žijícím na Tenerife projdeme nejkrásnější skryté zákoutí, národní parky a jiná úžasná místa, na která se běžně nedostanete.

teide-stinTenerife je španělský ostrov, největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Tenerife náleží z geopolitického hlediska k Evropě, ale geograficky je součástí afrického regionu. Topografickou dominantou ostrova je Pico del Teide. Se svou nadmořskou výškou 3 715 m.n.m. se jedná o třetí nejvyšší vulkán na zemi - měřeno ode dna moře. Díky svému tvaru vrhá nejdelší stín. Jedná se o ojedinělý a úchvatný zážitek.
Proč na Tenerife vyrazit právě s námi ?

  • doprovodí Vás skvělý průvodce, který je na Tenerife jako doma, a odhalí Vám opravdové skvosty ostrova
  • pružně zorganizujeme malé skupinky a v termínech na vyžádání mimo současnou nabídku
  • přiměřená cena zahrnuje také letenku a dopravu po ostrově
  • v programu máme noční výstup na nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide (3715 m n.m.) za východem slunce a jeho obřím stínem do oceánu i řadu jiných sopečných výletů.

Program

1. den: Přílet. Dle času odletu odjezd mikrobusem CK nebo individuálně na letiště ve Vídni. Let Vídeň – Tenerife-jih. Ubytování a seznámení s programem a místními zvyklostmi. Dle příletu je možná procházka po pobřeží s koupáním v moři, popřípadě s možností společné večeře s místními specialitami.
2. den: Vulcán Chineyro
Okruh kolem sopky na severo-západním cípu ostrova, která byla naposledy činná v roce 1909. Zde se nachází sopečná krajina s neuvěřitelným kontrastem černé lávy a zelených borovic. Při zpáteční cestě do místa ubytování návštěva dalších přírodních zajímavostí a poté koupání v moři.
3. den: Národní park de las Cañadas del Teide Teide.
Noční výstup za východem slunce na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide (3715 m.n.m.). Spatřit stín Teide promítnutý do oceánu vycházejícím sluncem rozhodně stojí za to. Návrat možný pomocí lanovky (13,50 EUR). Výstup možný jen dle sněhových podmínek. Odpoledne koupání a odpočinek po náročném výstupu s návštěvou historického města La Orotava.
4. den: Los Gigantes
Hradba 500-800 metrů vysokých pobřežních útesů tě zavedou do časů dávno minulých, kdy sopečná činnost utvářela první známky ostrova. Krátká hřebenová túra nad Los Carizzales, poté přejezd přes vesničku Masca do přístavu v Los Gigantes. Možnost výletu lodí k úpatí útesů a šnorchlování v oceánu. Společná večeře v místním baru s kanárskými specialitami.
5. den: Anaga
Prozkoumáme tento nejstarší kout Tenerife s nejvyšším vrcholem Taborno (1024 m). Anaga je nejvlhčím místem ostrova, ukrývá se zde mlžný vavřínový prales, který na evropské pevnině už nikde jinde nenajdete. Navštívíme i jednu z nejdivočejších pláží na Tenerife, Benijo.
6. den: Teno
Přírodní rezervace Parque Rural de Teno patří také k nejstarším místům ostrova Tenerife v původní podobě. Jeho vznik se odhaduje asi před 7 milióny lety. Stejně jako pohoří Anaga, tak i pohoří Teno můžeme charakterizovat jako pohoří plné roklin a hlubokých údolí. Túra přes hlavní hřeben masívu nás zavede do míst, kde se žije v souladu s přírodou, chovají kozy a dělá výborný kozí sýr. Samozřejmě si nenecháme ujít ochutnávku v mystickém Teno Alto. Při návratu koupání v nejzápadnějším místě Tenerife u majáku Punta de Teno s výhledem na útesy Los Gigantes. Návštěva historického městečka Garachico.
7. den: Krátká pobřežní túra na jihu Tenerife
Ráno vyrazíme podél jižního pobřeží z vesničky Puertito ke krásné pláži mezi skalami, kde nás čeká příjemné vykoupání . Odtud se poté přesuneme do oblasti Montaňa Amarilla, která je známá jako podmořská rezervace a kde můžeme nakouknout pod hladinu pomocí potápěčských brýlí a šnorchlu. Takže vzít s sebou :-)
8. den: Odlet, dle aktuálního letového plánu. V závislosti na času poslední koupání v blízkosti letiště a zpáteční let Tenerife jih - Vídeň. Transfer zpět mikrobusem CK.

Nocleh a strava

Ubytování:
V pokojích nebo apartmánech pro 2-4 osoby, kam seskládáme jednotlivé účastníky zájezdu. Pokud by někdo měl zájem o soukromý jednolůžkový nebo 2-lůžkový pokoj, je možné za příplatek dle individuální kalkulace. Apartmány jsou většinou vybaveny i kuchyňkou s ledničkou, což je výhodné pro uchování vlastních čerstvých potravin a přípravu snídaně či večeře.

Stravování:
Vlastní. Snídani si připravíme v apartmánech sami. Jídlo během dne si objednáme na túrách individuálně. Každý den bude příležitost k nákupu čerstvých potravin v místních obchodech za ceny srovnatelné s ČR. Některé dny si dopřejeme oběd či večeři v místních barech. Večer počítáme s ochutnáváním tenerifských specialit v místních guachinche :-) - cena hlavního jídla se pohybuje 8 – 15 €/osobu.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá letecká doprava. Odletové letiště je Vídeň. Příletové letiště je Tenerife jih. Přesný letový řád Vám bude sdělen 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu.
Na odletové letiště organizujeme svoz našim mikrobusem pro 8 klientů. Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku svozových míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava na odletové letiště je možná.
Zavazadlo v ceně zájezdu: základní příruční - rozměry 40x30x20 cm a váha max 10 kg. Za příplatek je možné zajistit druhé palubní zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a dalších max 10 kg (doporučujeme, cca 60 EUR), nebo za vyšší poplatek odbavené zavazadlo o váze 10 kg nebo 20 kg. Ceny na vyžádání.

Důležité informace

Obtížnost:
Turistický program zvládne každý průměrně trénovaný turista. Půjdeme vždy s osobním menším batohem, ve kterém si poneseme věci po celou dobu túry na zádech (náhradní oblečení, plavky a ručník, hygienické potřeby, svačina a pití na daný den). Délka túr je cca 5-6 hodin čistého času chůze. Nezbytná je pevná obuv, doporučujeme buď pohorky nebo dobré trekové boty. Většina túr vede v horském terénu a kamenitých nezpevněných cestách. Zejména kvůli výstupu na Teide hodnotíme obtížnost číslem 3.

Vybavení:
Počítáme s tím, že budete mít vhodný batoh vhodný i s ohledem na velikost rozměrů dle aerolinek, menší batoh na túry, funkční oblečení, vhodnou bundu, co neprofoukne i zahřeje (Teide je ve výšce 3715 m.n.m., a často tam fouká. Teploty dokážou klesnout až pod bod mrazu. Proto je vhodná čepice, rukavice, pláštěnka, čelová svítilna, obuv na horské túry, i teplé počasí. Uživíme i potápěcí brýle a šnorchl.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Kanárské ostrovy mají velmi často výjimku v rámci jinak obecných restriktivních opatření Španělska.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.
Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 18.900 Kč

Cena zahrnuje:

  • nízkonákladovou letenku na Tenerife s příručním zavazadlem 40x30x20 cm a váhou max 10 kg
  • transfer na letiště ve Vídni (porovnej s konkurencí)
  • 7x ubytování v pokojích pro 3-4 osoby. Jednolůžkové či dvojlůžkové pokoje za příplatek
  • transfery na jednotlivé výlety po ostrově v pronajatém dopravním prostředku
  • práci průvodce a organizátora programu
  • DPH, služby CK, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
11.10.2022 - 18.10.2022
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Španělsko
ApartmányStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 18 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Lenka prochazkova
Lenka Procházková

Průvodce Robert má výbornou znalost prostředí, vzal nás na nádherná místa, hodně jsme toho viděli a přitom jsme neměli pocit, že bychom spěchali. Kapky deště dokázal nahradit sluncem. Celý týden byl neskutečná jízda plná smíchu a skvělých zážitků. Tímto bych Vám chtěla moc poděkovat za nádherné zážitky a těším se na další dovolenou s CK FRČÍME.

Pavel bohm
Pavel Böhm

Skvěle připravený a realizovaný treking na Tenerife. 6 senzačních náročných treků, jeden lepší než druhý. Výstup na Pico del Teide na ranní svítání je pro mě nezapomenutelným životním zážitkem. Sám mám poměrně dost zkušeností s organizací sportovních aktivit na střední škole - tam je to však jednodušší, protože dost dobře znám účastníky a mohu celkem dobře předvídat jejich reakce. Tady se potkalo 16 lidí z celé republiky od 27 - 70 let a na konci se loučili jako opravdoví kamarádi. Pepino, Patriku díky, jste fakt chlapi na svém místě. Už přemýšlím o další účasti.

Simonovska
Dominika Šimonovská

Dobře poskládaný program zájezdu a skvělí průvodci, kteří dokázali alternativně najít program i pro méně zdatné spolucestovatele. Velká spokojenost se vším.

Alena Hruba
Alena Hrubá

Program zájezdu je výborně připravený. V rámci cestování po Tenerife s CK Frčíme jsem poznala všechny krásy tohoto ostrova - hory, pláže, gastronomii. Musím velmi ocenit práci obou průvodců Pepína a Patrika. Horská turistika na Tenerife s nimi byla opravdovým celoživotním zážitkem.

Morova
Jaroslava Morova

Vše k tomuto zájezdu super, program dokonalý, majitel-průvodce a další průvodce perfektní, treky měli promyšlené do puntíku, radili, doporučovali, pomáhali a všem splnili, co si přáli... DOPORUČUJI jak tuto společnost, tak jejich program. Prostě naprostá spokojenost 👍👍👍

Vyražte s námi za dobrodružstvím