Azorské ostrovy - São Miguel

Lehká turistika a koupání v termálech

Vyberte si termín

T942
od 5.11.2024
do 12.11.2024
Poslední volná místa
8 dní
29 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

T941
od 16.4.2024
do 23.4.2024
STOP - vyprodáno
8 dní
29 900 Kč

Při krátkých túrách a procházkách se podíváme na nejkrásnější místa ostrova São Miguel. Z vyhlídek na útesech budeme shlížet do nekonečných dálek Atlantického oceánu a ve člunu vyrazíme pozorovat velryby a delfíny. Projdeme se po břehu kráterových jezer, pralesem k vodopádům, po čajových i ananasových plantážích a večer budeme relaxovat v termálních bazéncích uprostřed nádherné přírody.


Azorské ostrovy - Sao MiguelAzorské ostrovy se nachází v Atlantickém oceánu zhruba 1500 km od pobřeží Portugalska. Hlavní ostrov São Miguel je z 9 azorských ostrovů největší a přezdívá se mu Ilha Verde – Zelený ostrov. V údolích se rozprostírají pralesy s bujnou vegetací a na šťavnatých horských loukách se popásají stáda strakatých krav. Na tomto hornatém ostrově nalezneme velkou rozmanitost rostlinných druhů a pro pěšího turistu milujícího zelenou přírodu je přímo lahůdkou. Ostrovu dominuje několik velkých sopečných kráterů vyplněných nádhernými jezery, ale známky vulkanické činnosti jsou patrné na celém ostrově. A nejde jen o dávnou minulost – například ve městě Furnas jsou geotermální jevy viditelné na každém kroku a my si je užijeme doslova všemi smysly! Ubytovaní budeme celý týden na jednom místě, takže není problém kterýkoliv plánovaný výlet vynechat a udělat si individuální program či odpočinkový den. Tento zájezd jezdíme v malých skupinách 8-16 klientů.

Program

Azorské ostrovy - Sao Miguel1. den: Ranní transfer z Brna na letiště ve Vídni, let Vídeň – Lisabon – Ponta Delgada. Po příletu krátký transfer a ubytování.
2. den: Krátká túra v přírodní rezervaci Lagoa do Fogo – sestup na dno kráteru a procházka po břehu jezera vyplňující jeho dno patří k nejkrásnějším na ostrově. Vodopád Salto Cabrito s možností koupání v tůňce pod vodopádem. Odpoledne prohlídka expozice a koupání v termálních pramenech Caldeira Velha.
3. den: Dopoledne plavba člunem po Atlantiku za pozorováním velryb a delfínů. Azorské ostrovy jsou trvalým domovem nebo na trase migrace 25 druhů mořských savců a jejich pozorování na volném oceánu v doprovodu zkušených mořských biologů je jedinečným zážitkem. V případě nepříznivých podmínek či špatného počasí může být plavba přeložena na jiný den a program zájezdu podle toho upraven. Odpoledne prohlídka historického centra Ponta Delgady, botanické zahrady Jardim António Borges a návštěva ananasových plantáží.
4. den: Krátká túra na vyhlášenou vyhlídku Boca do Inferno, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na obrovský sopečný kráter Sete Cidades s jezery Lagoa Azul a Lagoa Verde. Dobrodružný průchod 1200 m dlouhým tunelem (čelovku s sebou!) pod srázy kaldery k Modrému jezeru a oběd ve vesničce Sete Cidades. Odpoledne procházka po čajových plantážích Chá Gorreana a návštěva továrny na zpracování čaje, kde dodnes používají stroje dovezené z Anglie v 19. století.
5. den: Vyhlídková jízda po východním pobřeží, při které navštívíme skanzen s historickými vodními mlýny v Ribeira dos Caldeiroes, uděláme si piknik nad útesy na úžasné vyhlídce Ponta do Sossego a vykoupeme se na divoké pláži Lombo Gordo s jemným černým pískem. Odpoledne krátká túra pralesem k vodopádu Salto do Prego a večerní koupání v úžasných termálních bazéncích Poça da Dona Beija. Můžete se těšit na 5 kamenných bazénků, přes které díky vybudovaným kaskádám neustále proudí léčivá voda s teplotou 39 ˚C.
6. den: Celodenní výlet do Furnas – hlavního centra sopečné turistiky. Vyšlápneme si na vyhlídku Pico do Ferro a projdeme se mezi kouřícími fumarolami na břehu jezera Lagoa das Furnas, kde si k obědu necháme přímo v horké zemi připravit místní specialitu cozido. Odpoledne si prohlédneme bahenní jezírka, sirné gejzíry a minerální prameny v zahradě Jardim de Courela. Vyvrcholením výletu pak bude návštěva nejkrásnějšího azorského parku Terra Nostra s termálním jezerem, kde se samozřejmě i vykoupeme.
7. den: Přelet z Ponta Delgada do Lisabonu, ubytování v Lisabonu na 1 noc. Podle letového řádu buď dopolední túra podél levady Janela do Inferno nebo odpolední volno v Lisabonu.
8. den: Ranní let Lisabon - Vídeň, odpoledne transfer mikrobusem CK zpět do Brna.

Nocleh a strava

Azorské ostrovy - Sao MiguelUbytování: Po celou dobu pobytu na ostrově São Miguel (5-6 nocí dle časů letů) budeme ubytováni na jednom místě v několika pronajatých domech, které budou jen pro naši skupinu. V každém domě je 3-5 ložnic (většinou pro 2 osoby) a 1-3 koupelny. Jednotlivce, kteří mohou být na pokoji s jiným účastníkem zájezdu stejného pohlaví, doplníme bez příplatku. Vždy je k dispozici kuchyně pro přípravu snídaní a večeří, obývací prostor a venkovní posezení na terase nebo zahradě. Nebo je možné objednat ubytování v hotelu se snídaní za příplatek (6000 Kč/jednolůžkový pokoj, 4000 Kč/osobu za dvojlůžkový pokoj). Požadavek na ubytování v hotelu je nutné uvést již při přihlášení. Místo v hotelu závisí na dostupnosti pokojů, které ověřujeme po přihlášení. Při přestupu v Lisabonu (1 noc při cestě tam a/nebo zpět) budeme ubytováni v apartmánech s několika ložnicemi nebo v hostelu (vícelůžkové pokoje) podle velikosti skupiny a času letů.

Stravování vlastní Na túrách a výletech během dne individuálně, každý den bude možnost nákupu čerstvých potravin v místním supermarketu. Pro přípravu snídaní a večeří můžete v ubytování využít plně vybavenou kuchyň, některé dny si dopřejeme oběd či večeři v místních restauracích. Cena hlavního jídla 8 – 18 €, za kvalitní espresso zaplatíte jen neuvěřitelných 0,60-0,80€!
Ráno si můžete vychutnávat azorský čaj s výhledem na oceán, posnídat slaďoučký ananas z nedalekých plantáží, večer si na zahradě třeba ugrilovat steak z místního hovězího. Milovníci mořských plodů si určitě nenechají ujít místní specialitu Lapas grelhadas. Ve Furnas ochutnáme tradiční cozido připravované ve vulkanické páře přímo v zemi (v ceně zájezdu).

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta letecká doprava. Létáme většinou na trase Vídeň (popř. Praha) – Lisabon – Ponta Delgada a zpět. Po ostrově São Miguel dle programu pronajatým mikrobusem, který bude řídit náš průvodce. Transfery z nástupních míst na letiště ve Vídni (Prahy) a zpět mikrobusem CK. Přesný letový řád a konkrétní realizovaná odjezdová místa Vám budou sdělena 10-7 dní před odjezdem v závěrečných informacích k zájezdu. Vlastní doprava na letiště je samozřejmě také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.

Důležité informace

Zavazadlo do letadla: V rámci letenky máš možnost přepravovat dvě zavazadla. Jedno menší zavazadlo (max. 2 kg) o rozměrech 40x30x15 cm a jedno větší zavazadlo (max. 10 kg) o rozměrech 55x40x20 cm. Obě zavazadla jsou určena do kabiny a je nutné u nich akceptovat omezení pro přepravu kabinových zavazadel (ostré předměty, tekutiny, nebezpečné věci apod.). Celá skupina bude mít dohromady k dispozici jedno společné odbavené zavazadlo, kam může každý v omezené míře umístit drobné ostré předměty (např. nožík nebo nůžky), případně trekové hole.

Obtížnost: Turistický program zvládne každý turista a je vhodný i pro seniory. Budeme chodit nalehko, délka túr je 1-3 hodiny čistého času chůze, převýšení do 300 m. Určitě ale doporučujeme nepromokavé pohorky či nízké trekové boty s terénní podrážkou. Některé trasy vedou po nezpevněných cestách v pralesech, které mohou být po dešti rozbahněné a kluzké.

Počasí: Proměnlivé s denními teplotami 18 – 20 ˚C.

Cena

Základní cena: 29 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • letenky na trase Vídeň – Lisabon – Ponta Delgada a zpět
 • transfer na letiště ve Vídni a zpět
 • 6x ubytování na São Miguel
 • dopravu mikrobusem po ostrově dle programu
 • 1x ubytování v Lisabonu
 • ranní taxi na letiště v Lisabonu
 • 1x vstupné do expozice a termálů Caldeira Velha
 • 1x vstupné do termálních bazénů Poça da Dona Beija
 • 1x vstupné do parku Terra Nostra s koupáním v termálním jezeře
 • 1x vstupné do sopečného areálu Caldeiras das Furnas
 • 1x oběd ve Furnas (cozido)
 • práci průvodce a organizátora
 • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
 • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • náklady na individuální stravování mimo výše uvedené
 • fakultativní výlet člunem po Atlantiku za pozorováním velryb a delfínů (cca 60€)
 • individuální vstupné mimo výše uvedené
 • případné jízdenky na MHD v Lisabonu (1,50€/jízda)
 • komplexní pojištění na cesty - Union Turista A30

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.11.2024 - 12.11.2024
Délka pobytu:
8 dní
Destinace:
Portugalsko
Horská chataStrava z vlastních zásobLetecky
Cena 29 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím