Skialpový víkend v Rakousku

Snadné túry pro začínající skialpinisty v Nízkých Taurách

Proběhnuté zájezdy

L291
od 27.1.2022
do 30.1.2022
4 dny
4 500 Kč
L292
od 24.2.2022
do 27.2.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
4 dny
4 500 Kč
L293
od 17.3.2022
do 20.3.2022
Poslední volná místa
4 dny
4 500 Kč
L294
od 24.3.2022
do 27.3.2022
STOP - vyprodáno / zrušeno
4 dny
4 500 Kč

Skialpové túry jsou aktuálně velmi oblíbeným pohybem v horách. Můžete sjíždět panenské svahy mimo lyžařská střediska. Můžete se projít zcela bezpečně po horách, podobně jako na běžkách. Skialpy Vám umožní zažít pocit z dobrého výkonu a nabízí výhledy, které v zimě jen tak neuvidíte. Možná si netroufáte vyrazit sami a proto jsme připravili snadné skialpové víkendy pro začínající skialpinisty. Vyzkoušíme si práci s výstrojí, natrénujeme hledání osob lavinovým vyhledávačem, vystoupíme na snadno dostupné Alpské dvoutisícovky, které si také sjedeme na lyžích. Ubytování máme zajištěno ve velmi příjemné horské chatě, kde si po túrách odpočinete a kde Vám také připravíme chutnou polopenzi. Jezdíme v malých partách od čtyř do dvanácti účastníků.

v-sedle-pod-gr-bosensteinem

Naší základnou bude chalupa v Hohentauern, nejvýše položené vesničce ve Štýrsku (1270 m). Hohentauern leží v horském sedle pohoří Nízké Taury 390 km od Prahy a jen 350 km z Brna. Okolní hory přesahují hranici 2000 metrů a výhled na nejvyšší vrchol Gr. Bösenstein (2 448 m) budeme mít přímo z okna naší chalupy. V blízkém okolí Hohentauern je možno podniknout mnoho skialpových túr všech obtížností, z nichž pro tento zájezd vybíráme ty snazší, které zvládne i každý nadšený začátečník a průměrně zdatný lyžař. Půjde nám o radost z volného pohybu v čisté přírodě bez lanovek a davů turistů, o radost z dalekých výhledů při poledním pikniku na vrcholu a o zážitky ze sjezdů panenských svahů. Všechny výstupy do převýšení max. 1000 metrů. Během 3 dnů vystoupáme a slyžujeme 3 alpské dvoutisícovky i si užijeme příjemné večery u praskajícího krbu. Konečná volba konkrétních túr může být průvodcem na místě změněna podle aktuálního počasí, sněhových podmínek, stupně lavinového nebezpečí a fyzické zdatnosti účastníků zájezdu.

Program

1. den: Odpolední odjezd z nástupních míst přes Vídeň do Hohentauern. Ubytování, uvítací přípitek a seznamovací večírek, na kterém probereme základní teorii postupu skupiny na túře.
2. den: Snídaně a příprava na túru, kontrola skialpového vybavení. Výstup na Triebenkogel (2055 m). Výstup vede v první půlce po mírně stoupajících lesních cestách, v druhé pak volným terénem v řídkém lese a po horských loukách k vrcholu. Při pauze si každý cvičně vyzkouší hledání lavinovým vyhledávačem. Sjezd stejnou cestou, díky severní orientaci se na svazích Triebenkogelu dlouho drží prašan. Po návratu z túry večeře, zhodnocení výstupu, plán na další den a odpočinek.
3. den: Po snídani odjezd do údolí Bretsteingraben výstup na vrchol Hochschwung (2196 m). Zpočátku pohodlnou cestou na Hochschwung nám budou výškové metry příjemně přibývat a již brzy se objeví jeho majestátní vrchol přímo před námi. Hochschwung na první pohled nadchne širokou vrcholovou plání, na jejíž sjezd se můžeme celou cestu těšit. Sklon svahů se pomalu zvyšuje a po závěrečném strmějším výstupu k vrcholovému kříži budeme odměněni kruhovým výhledem na několik horských skupin včetně Dachsteinu. Po sjezdu dolů návrat do Hohentauern, večeře a závěrečný večírek.
4. den: Krátký přesun na parkoviště v závěru údolí Triebental odkud vystoupáme na Kerschkern (2225 m). Velmi příjemný pozvolný výstup ani nedá pocítit, že nastoupáme 1000 metrů a až kousek před vrcholem se svah zvedá v prudším výšvihu. Během cesty a z vrcholu nádherný výhled na rozeklané skály Gamskogelu, Hahnekammu a štítů Ennstálských Alp. Z vrcholu podle podmínek buď sjezd stejnou cestou nebo krásným dlouhým a širokým západním žlebem (strmější varianta). Po návratu na chalupu úklid, sbalení věcí a odjezd do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Změna programu je vyhrazena podle aktuálních sněhových a lavinových podmínek a předpovědi počasí.

Nocleh a strava

Ubytování:
3x na chalupě v Hohentauern ve vícelůžkových pokojích (max. pro 5 osob). K dispozici společná koupelna s teplou sprchou, společná kuchyňka ve světnici a posezení u krbu. Maximální kapacita ubytování je 12 osob.

Stravování:
Polopenze formou společné snídaně a večeře najdete zde Na túře studený oběd a svačinky, které si připravíte individuálně z vlastních zdrojů. Jídlo na túry si můžete přivézt buď z domova nebo využít místního obchůdku hned ve vedlejším domě. Polopenze začíná snídaní 2.den a končí snídaní 4. den.

Doprava

Dopravit se na místo můžeme vlastními auty nebo lze využít dopravu mikrobusem pro 8 osob cestovní kanceláře (za příplatek). Minimální počet účastníků pro dopravu mikrobusem je 6 osob. Po dohodě je možné domluvit spolujízdu s instruktorem. Požadovaný typ dopravy uveďte do přihlášky v poznámce.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Důležité informace

Náročnost:
Túry, výstupy a sjezdy jsou vykonávány na vlastní zodpovědnost každého účastníka. Zkušený doprovod Vám ukáže správnou výstupovou a sjezdovou trasu a upozorní Vás na možná nebezpečí. Úkolem instruktora je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout a minimalizovat lavinová nebezpečí. Není v silách instruktora uvedeným nebezpečím zabránit.

Vybavení:
Skialpové lyže, stoupací pásy, trekové nebo skialpové hůlky, skialpové boty. Nezbytnou výbavou všech účastníků je kompletní lavinová výstroj sestávající z lopaty, sondy a funkčního lavinového vyhledávače. Výbavu je možné zapůjčit ve většině outdoorových půjčoven.

Počasí:
Aktuální předpověď počasí můžete sledovat na: najdete zde..
Lavinová výstraha: Aktuální stupeň lavinového nebezpečí a denní lavinovou najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování: najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • 3x ubytování v krásné horské chalupě uprostřed hor, vytápění, energie na chalupě
 • 3x polopenzi (počítáme s pomocí účastníků při přípravě)
 • mapky, itineráře a další případné materiály
 • aktivní účast zkušeného instruktora, skialpinisty s praxí min. 10 let na lyžích v místních horách
 • výdaje cestovní kanceláře - pojištění CK proti úpadku, DPH, poplatky

Cena nezahrnuje:

 • svačinky a oběd na túrách
 • skialpovou výbavu (lyže s vázáním, stoupací pásy, hůlky, boty, lopatu, sondu, skialpový vyhledávač)
 • dopravu (vlastní, spolujízda s instruktorem nebo mikrobus cestovky)
 • pojištění léčebných výloh do zahraničí (doporučujeme Alpenverein).

Příplatky:

 • pojištění Alpenverein: 1 690 Kč/rok
 • peřina, polštář, a zapůjčení povlečení: 200 Kč/osobu

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.1.2022 - 30.1.2022
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkouSpolujízda s instruktorem
Cena 4 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Jiří Rohan

Vynikající průvodce a to jak vědomostmi, lyžařskými dovednostmi, tak lidským přístupem. Hohentauren je vzdálenostně velmi dobře dostupný z ČR a zároveň mně příjemně překvapil možnostmi běžeckého a sjezdového lyžování a samozřejmě skialpovými možnostmi. Je to místo, na které stojí zato se vrátit.

Hohentauern 2018. Foto: Ilona Kroczková
Ilona Kroczková

Díky moc za skvělý skialpový víkend, kterým nás provedl Michal Veselý. Je to člověk na svém místě, byla to paráda!Mějte se a ať se vaší cestovce daří!

martin
Martin Šlauer

Zájezd na Skialpový víkend v Rakousku od CK Frčíme jsem vyhrál na plese v tombole. Přestože již řadu let nelyžuji (aktuálně snowboard), rozhodl jsem se, že to zkusím. 3 různé výšlapy, krásné hory a panoramata, luxusní počasí, skvělá parta, fajn ubytování včetně chutné polopenze, dobrá organizace, profi přístup od vedoucích zájezdů (zkušených SkiAlpinistů)... Shrnuto - luxusní prodloužený víkend plný zážitků, které bych asi jinak nezažil. Velké poděkování za trpělivost všem zúčastněným (zvláště pak Pepovi, Bobovi a Michalovi) se slabým lyžařem - na příště vypiluji!

valenta
Jiří Valenta

Opět díky za super akci! Tenhle zájezd má tu výhodu, že průvodce je tu již skoro 15 let „doma“. Takže najde tu správnou túru za jakýchkoliv sněhových podmínek, ať už je sněhu nebezpečně moc či naopak velmi málo. Zaručeně si tedy skialp užijete a neprosedíte zájezd na chatě. Už se těším na příští rok.

Vyražte s námi za dobrodružstvím