Skialpový víkend v Rakousku

Snadné túry pro začínající skialpinisty v Nízkých Taurách

Proběhnuté zájezdy

L292
od 7.3.2024
do 10.3.2024
STOP - vyprodáno
4 dny
7 500 Kč
L293
od 14.3.2024
do 17.3.2024
STOP - vyprodáno
4 dny
7 500 Kč

Na skialpech můžeš sjíždět panenské svahy mimo lyžařská střediska a projít se bezpečně po horách, podobně jako na běžkách. Naše skialpové túry v Rakousku vedou na snadno dostupné dvoutisícovky v blízkých Alpách s výhledy, které v zimě jen tak neuvidíš. Ubytování máme na příjemné horské chatě, kde bude po túrách dost času na odpočinek.

v-sedle-pod-gr-bosensteinem Hohentauern je nejvýše položená vesnička Nízkých Taur ve Štýrsku (1270 m). Nejvyšší vrchol Gr. Bösenstein (2 448 m) uvidíš přímo z okna chalupy. V blízkém okolí je možné podniknout skialpové túry všech obtížností. Jde nám hlavně o radost z volného pohybu v přírodě - bez lanovek a davů turistů, o radost z výhledů a o zážitky ze sjezdů panenských svahů. Během 3 dnů vystoupáme a slyžujeme tři alpské dvoutisícovky a užijeme si příjemné večery u praskajícího krbu.

Program

sjezd-z-breiteckkoppe-2 Vyrážíme ve čtvrtek odpoledne. V pátek výstup na Triebenkogel (2 055 m) s následným sjezdem. V sobotu odjezd do údolí Bretsteingraben a výstup na vrchol Hochschwung (2 196 m) s kruhovým výhledem na horské skupiny včetně Dachsteinu. V neděli údolí Triebental, odkud vystoupáme na Kerschkern (2 225 m) s výhledy na skály Gamskogelu, Hahnekammu a štítů Ennstálských Alp. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách. Podrobně rozepsaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

skialpový víkend v Rakousku - ubytování Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. Naší základnou bude Soukromá chalupa v Hohentauern, kde strávíme 3 noci a bude zde ubytována pouze naše skialpová skupina. Cena zájezdu zahrnuje polopenzi (společné snídaně a večeře), které připravuje majitel chalupy. Jídlo na túrách a svačinky během dne jsou individuální. Polopenze začíná snídaní 2. den a končí snídaní 4. den.
Více informací o ubytování a stravě najdete zde.

Doprava

dodavky CK FRČÍME V základní ceně zájezdu není zahrnuta doprava. Na místo se můžeš dopravit individuálně nebo můžeš využít dopravu mikrobusem naší cestovní kanceláře pro 8 osob z Moravy (za příplatek). Minimální počet účastníků pro dopravu mikrobusem je 6 osob. Po dohodě je možné domluvit spolujízdu pro max. 1-2 osoby s instruktorem z Prahy (za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky.
Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Náročnost
Každý den túra s převýšením cca 1000 m. Sjezdy jsou v horní části po širokých loukách nebo řídkým lesem), v dolní části jezdíme po lesních cestách. Nesjíždíme po upravených sjezdovkách a potkáme různé typy sněhu. Na tomto zájezdu je nutné mít už nějakou skialpovou túru za sebou. Je důležité umět zacházet s vybavením a být schopen lyžovat v náročnějších sněhových podmínkách. Túry, výstupy a sjezdy jsou vykonávány na vlastní zodpovědnost každého účastníka. Zkušený doprovod ti ukáže správnou výstupovou a sjezdovou trasu a upozorní tě na možná nebezpečí. Úkolem doprovodné osoby je minimalizovat nebezpečí úrazu a odhadnout a minimalizovat lavinová nebezpečí. Není však v silách instruktora uvedeným nebezpečím zabránit. Nejedná se o skialpový kurz.

Vybavení
Skialpové lyže, stoupací pásy, trekové nebo skialpové hůlky, skialpové boty, mohou se hodit haršajzny. Nezbytnou výbavou všech účastníků je kompletní lavinová výstroj sestávající z lopaty, sondy a funkčního lavinového vyhledávače. Výbavu je možné zapůjčit ve většině outdoorových půjčoven, ale výbavu, kterou si s sebou přivezeš, bys měl znát a umět používat.

Odpovědi na všechny tvé otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

7500,- Kč za ubytování, polopenzi, služby průvodce a cestovní kanceláře, pojištění CK proti úpadku.
Další informace k cenám, slevám a příplatkům najdeš zde.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.3.2024 - 10.3.2024
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Rakousko
Horská chataPolopenzeAutomobilem (Vlastní doprava)DodávkaSpolujízda s instruktorem
Cena 7 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Jiří Rohan

Vynikající průvodce a to jak vědomostmi, lyžařskými dovednostmi, tak lidským přístupem. Hohentauren je vzdálenostně velmi dobře dostupný z ČR a zároveň mně příjemně překvapil možnostmi běžeckého a sjezdového lyžování a samozřejmě skialpovými možnostmi. Je to místo, na které stojí zato se vrátit.

Hohentauern 2018. Foto: Ilona Kroczková
Ilona Kroczková

Díky moc za skvělý skialpový víkend, kterým nás provedl Michal Veselý. Je to člověk na svém místě, byla to paráda!Mějte se a ať se vaší cestovce daří!

martin
Martin Šlauer

Zájezd na Skialpový víkend v Rakousku od CK Frčíme jsem vyhrál na plese v tombole. Přestože již řadu let nelyžuji (aktuálně snowboard), rozhodl jsem se, že to zkusím. 3 různé výšlapy, krásné hory a panoramata, luxusní počasí, skvělá parta, fajn ubytování včetně chutné polopenze, dobrá organizace, profi přístup od vedoucích zájezdů (zkušených SkiAlpinistů)... Shrnuto - luxusní prodloužený víkend plný zážitků, které bych asi jinak nezažil. Velké poděkování za trpělivost všem zúčastněným (zvláště pak Pepovi, Bobovi a Michalovi) se slabým lyžařem - na příště vypiluji!

valenta
Jiří Valenta

Opět díky za super akci! Tenhle zájezd má tu výhodu, že průvodce je tu již skoro 15 let „doma“. Takže najde tu správnou túru za jakýchkoliv sněhových podmínek, ať už je sněhu nebezpečně moc či naopak velmi málo. Zaručeně si tedy skialp užijete a neprosedíte zájezd na chatě. Už se těším na příští rok.

Vyražte s námi za dobrodružstvím