Holandsko na lodi a na kole - sever

Frísko na kole s ubytování na lodi

Vyberte si termín

V919
od 22.7.2021
do 31.7.2021
Prázdninový termín
10 dní
19 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

V919
od 23.7.2020
do 1.8.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
21 500 Kč

Cyklistika v Severním Holandsku - Frísku s podporou a ubytováním na lodi. Tato část Holandska patří právem k nejkrásnějším. Užijeme si jezera a kanály, mlýny, písečné duny a krásnou přírodu místních národních parků. Nenecháme si ujít ani ochutnávku úžasných Holandských sýrů.

Holandsko na lodi a na koleFrísko je provincie na severu Nizozemska. Řadí se mezi méně osídlené provincie Holandska. Hlavním měste je Leeuwarden, kde v rámci naší cyklistiky také zavítáme. Do regionu patří také Západofríské ostrovy. Frísové byli ve středověku významnými obchodníky a rejdaři. Jejich jazyk je velmi podobný angličtině. Za Holanďany se úplně nepovažují - říkají, že jsou prostě Frísové. Oblast je protkaná farmami s flekatým skotem, četnými kanály, jezery a také samozřejmě tolik typickými větrnými mlýny. Oblast je mnohem chudší než centrální Holandsko - a to má své kouzlo. Ve středu oblasti je národní park Alde Feanen, který také navštívíme. Máme v plánu projet během naší týdenní plavby celé Frísko ze severu na jih.

Program

1. den: vyrazíme z Brna ve večerních hodinách. Čeká nás trasa přes Prahu do Německa a dále do Holandska.
2. den: příjezd do srdce celého Fríska - města Drachten. Užijeme si zkušební krátkou projížďku do okolí přístavu s prohlídkou města. Převzetí lodi, uvítací večírek, večeře.
3. den: Snídaně. Dnešní plavba povede do klidného a malebného přístavu Warten. Na kole si užijete okolí jezera Wide le, národní park v okolí Earnewald. Delší varianta povede přes jezera De Leien, Burgumer Mar a město Burgum. Večeře.
4. den: Snídaně. Dnešní plavba povede do přístavu Sneek. Na kole si užijeme hlavní město Fríska Leeuwarden a příjemnou cyklostezku s prohlídkou okolních jezer. Leeuwarden Vás zaujme svou multikulturní atmosférou a kanály s mnoha restauracemi a bary. Večeře.
5. den: Snídaně. Loď se dnes přesouvá do Workum. Na kole si projedeme jezera a národní park v okolí Snitser Mar, do města Akkrum, Terherne. Prohlídka krásného Sneek. Večeře.
6. den: Snídaně. Loď dnes zůstává ve Workum. Na kole se podíváme k moři přes města Makkum, Hindeloopen a podél jezeera De Fluezen a Hegemer Mar přes Heeg zpět do Sneek. Zaujme Vás obří socha ryby, zdymadlo mezi mořskou hladinou a jezerem, což dokazuje, že Holandsko se nachází pod hladinou moře. Večeře.
7. den: Snídaně. Loď se dnes začíná vracet a zakotví v přístavu Langweer. Cyklisté si užijí další okruh k moři, tentokrát přes Lemmer a Heerenveen. Užijete si písečné duny, které chrání Holandsko před záplavami. Dnes projedeme dokonce přes krásný les. Večeře.
8. den: Snídaně. Přesun do cílového Drachtenu. Etapa přes Gorredijk, Oosterwolde. Večeře. 9. den: Snídaně. Úklid lodi aa její předání. Přesun na nedalekou farmu s velmi zajímavou prohlídkou a prezentací. Ochutnávka a možnost nákupu skvělých sýrů. Přejezd do ČR přes Německo. 10. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno na lodi Renal45 pro 8-10 osob. Loď je vybavena čtyřmi oddělenými kaujatami, vždy pro dvě osoby. Některé kajuty mají postele nad sebou nebo u země. Je potřeba počítat s tím, že prostory na spaní mohou být stísněné. Nejedná se o hotel, ale o nocleh na lodi. Dále zde najdeme dvě WC a tři koupelny, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi. Na lodi je posezení jak v obývacím pokoji, tak na palubě.
Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tříchodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme s českých zásob doplněných o kvalitní Holandské potraviny.
Během pobytu je možné si zakoupit české pivo.

Doprava

Dopravu zajišťujeme minibusem Mercedes Benz Sprinter společnosti Huslik pro 19 osob. Vaše kola přepravíme v bezpečném cyklovleku.

Důležité informace

Po celou dobu zájezdu budeme jezdit po perfektních holandských cyklostezkách s asfaltovým povrchem. Zájezd je vhodný pro silniční nebo trekové kolo. Na horská kola doporučujeme osadit hladké pláště.
Akce je určená pro širokou veřejnost. Mohou se tedy přihlašovat i jednotlivci nebo páry. Předem sestavená skupina není podmínkou.

Opatření Covid-19

Zájezd považujeme za bezpečný a nerizikový. Po celou dobu akce se budeme pohybovat v oblasti s velmi řídkým pohybem osob. V případě zájmu je možné se vyhnout lidem prakticky každý den. V případě uzavření hranic garantujeme vrácení plné částky zpět. Pro případ onemocnění či karantény se u nás můžete pojistit u pojišťovny Union. Požadujeme minimální zálohu jen 5.000 Kč pro rezervaci lodě. Doplatek do 50 % dva měsíce před odjezdem na zájezd. Doplatek do 100 % měsíc před odjezdem na zájezd.

Cena

Základní cena: 19500,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Holandska a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 8-10 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
22.7.2021 - 31.7.2021
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Holandsko
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeMinibus
Cena 19 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím