Holandsko na lodi a na kole - sever

Amsterdam a Frísko na kole s podporou lodi

Proběhnuté zájezdy

V919
od 23.7.2020
do 1.8.2020
STOP - vyprodáno
10 dní
21 500 Kč

Tentokrát se vydáme na plavbu a cyklojízdu v severní části Holandska. Čeká nás samozřejmě Amsterdam, ale také jezera a kanály Fríska se svými mlýny a písečnými dunami a krásná příroda místních národních parků.

friskoFrísko je provincie na severu Nizozemska. Řadí se mezi méně osídlené provincie Holandska. Hlavním měste je Leeuwarden, kde v rámci naší cyklistiky také zavítáme. Do regionu patří také Západofríské ostrovy. Frísové byli ve středověku významnými obchodníky a rejdaři. Jejich jazyk je velmi podobný angličtině. Za Holanďany se úplně nepovažují - říkají, že jsou prostě Frísové. Oblast je protkaná farmami s flekatým skotem, četnými kanály, jezery a také samozřejmě tolik typickými větrnými mlýny. Oblast je mnohem chudší než centrální Holandsko - a to má své kouzlo. Ve středu oblasti je národní park Alde Feanen, který také navštívíme. Máme v plánu projet během naší týdenní plavby celé Frísko ze severu na jih.

Program

1. den: vyrazíme z Brna ve večerních hodinách. Čeká nás trasa přes Prahu do Německa a dále do Holandska.
2. den: příjezd do srdce celého Fríska - města Drachten. Užijeme si zkušební krátkou projížďku do okolí přístavu s prohlídkou města. Převzetí lodi, uvítací večírek, večeře.
3. den: Snídaně. Dnes vyrazíme na sever kolem jezer De Leien a Burgumer Mar. Zakotvíme ve městě Kuikhorne. Večeře
4. den: Snídaně. Dnešní cykloetapa povede do mořského zálivu Lauwersmeer a částečně podél pobřeží do města Dokkum, kde bude kotvit loď. Večeře.
5. den: Snídaně. Přesuneme se do hlavního města Fríska Leeuwarden, kde budeme také nocovat. Užijeme si toto krásné město. Etapa může vést částečně podél mořského pobřeží. Večeře.
6. den: Snídaně. Přesun do města Sneek - cestou navštívíme nejmenší město Fríska Sloten, bývalé královské sídlo Stavoren, případně písečné duny v okolí Makkum a největší kostel Holandska ve Workum. Večeře.
7. den: Snídaně. Etapa v jezerní oblasti až k jižnímu moři v zálivu Jsselmeer, který ústí také do Amsterdamu. Říkají mu vnitřní moře. Prohlídka města Lemmer. Nocleh v Heerenveen - sídlo známého fotbalového klubu. Večeře. 8. den: Snídaně. Přesun do cílového Drachtenu. Etapa přes národní park Alde Feanen. Večeře. 9. den: Snídaně. Úklid lodi s předáním. Přesun a prohlídka Amsterdamu bez kol. Večeře v některé z restaurací Amsterdamu. Přejezd do ČR přes Německo. 10. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno na lodi Renal45 nebo Vri-Jon Contessa 1370, vždy pro 8-10 osob. Loď je vybavena čtyřmi oddělenými kaujatami, vždy pro dvě osoby. Některé kajuty mají postele nad sebou. Dále zde najdeme dvě WC a tři koupelny, obývací pokoj a kuchyň, kde Vám kapitán připraví chutnou polopenzi. Na lodi je posezení jak v obývacím pokoji, tak na palubě. Během pobytu Vám bude připravena chutná polopenze. Snídaně je formou jednoduchého bufetu vždy s hlavním chodem (vajíčko, párek, topinky, pomazánky, apod.). K dispozici jsou teplé a studené nápoje, müsli, jogurt, sýry, salámy, něco sladkého). Večeře jsou tří chodové (polévka, hlavní chod a salát). Jídla připravujeme s českých zásob doplněných o kvalitní Holandské potraviny. Během pobytu je možné si zakoupit české pivo.

Doprava

Dopravu zajišťujeme minibusem Mercedes Benz Sprinter společnosti Huslik pro 16 klientů v případě zaplnění dvou lodí nebo mikrobusem pro 8 klientů v případě zaplnění jen jedné lodi. Vaše kola přepravíme v bezpečném cyklovleku nebo zabalené v cyklistických vacích (podle velikosti skupiny).

Důležité informace

Rezervaci doporučujeme do konce listopadu 2019.

Cena

Základní cena: 21500,- Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Holandska a zpět
  • 7x ubytování a pronájem kvalitní lodi pro 8 osob
  • 7x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech)
  • práci kapitána, řidiče a kuchaře v jedné osobě
  • pohonné hmoty pro loď, kotvení lodi, poplatky v přístavech, dálniční poplatky
  • pojištění CK proti úpadku, DPH a další výdaje cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
23.7.2020 - 1.8.2020
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Holandsko
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeMinibus
Cena 21 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím