Údolí Wachau na kole

Jeden den v kraji slunce, vína a krásných měst

Proběhnuté zájezdy

C270
od 12.6.2021
do 12.6.2021
1 den
1 500 Kč
C268
od 5.7.2021
do 5.7.2021
STOP - vyprodáno
1 den
1 500 Kč
C269
od 28.10.2021
do 28.10.2021
1 den
1 500 Kč

Nejkrásnější část první části Dunajské cyklostezky - údolí Wachau - si prohlédneme a projedeme v jednom dni našeho cyklozájezdu. Čekají nás úžasné scenérie Dunaje, malebná vinařská městečka s opevněním, hrady, krásné kostely i zážitek z lodního převozu přes řeku Dunaj. Nebudou chybět ani návštěvy vinných sklípků s ochutnávkou. Zájezd se koná jen za dobrého počasí.

Wachau na koleÚdolí Wachau - je rozlehlé údolí v Dolních Rakousích, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob. V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Údolí se táhne v délce 40 km na západ od Vídně, největším městem je Kremže (Krems). Je tvořeno krystalinikem na jižním okraji České vysočiny. Údolí je chráněno před studenými větry, příznivé podnebí umožňuje pěstování révy vinné (Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský) a meruněk, které mají chráněné označení původu.

Římané měli v místech Mautern an der Donau významnou pohraniční pevnost Favianis. Od 9. století zde vládli Babenberkové, v oblasti vznikla ve 13. století Píseň o Nibelunzích. Nachází se zde množství historických památek, jako je klášter Melk, klášter Göttweig, zřícenina hradu Dürnstein, renesanční zámek Schallaburg nebo historické centrum Kremže s řadou památek.

Zájezd se koná společně se zájezdem Turistika v údolí Wachau.

Program

V brzkých ranních hodinách odjezd z Brna a dalších nástupních míst na Moravě.
Přejezd do Rakouska do předměstí Krems.
Varianta A: přes Rothenhof k památníku bitvy u Loibenu (byla jednou ze slavných napoleonských bitev těsně před Slavkovem) a dále vinařským krajem do opevněného města Dürnstein plného malebných vinných sklípků. Prohlídka a ochutnávky. Dále přes Weißenkirchen až do městečka Spitz. Zde převoz přes řeku Dunaj na opačnou stranu břehu. Zpět směrem do Krems se zastávkou ve vinném sklípku v Rossatz-Arnsdorf a krajem jabloní a meruněk do Mautern an der Donau s opevněním. Přes historický most Mauterner Brücke do Stein an der Donau a dále do historického centra Kremže (ochutnávka meruňkových likérů s možností nákupu). Zpět k autobusu. Celkem najedeme 45 km jen s malým převýšením. Trasu je možné zkrátit dřívějším převozem nebo prodloužit variantou B. Mapka a převýšení.

Variatna B (delší): stejná jako varianta A, jen s protažením cykloetapy až ke klášteru Melk, kde přejedeme Dunaj na protější břeh přes most. Celkem najedeme 85 km s menším převýšením. Trasu lze zkrátit vynecháním historického centra Kremže nebo časově zkrátit vynecháním návštěvy některého z vinných sklípků. Mapka a převýšení.

Naložení kol a návrat v nočních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Zájezd je koncipován jako jednodenní. V ceně není zajištěno ani ubytování, ani stravování. Na jídlo využijeme některý z Gasthofů na trase, případně otevřená okénka řady rychlých občerstvení. Také na ochutnávkách vína si můžeme objednat i drobné pohoštění k vínu.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob nebo autobusem s kapacitou 49 míst. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 400,- Kč
Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol nebo menším cyklovlekem pro 22 kol. informací zde.
Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Náročnost:
Trasa vede po asfaltové cyklostezce s minimálním převýšením. Náročnost může být zhoršena přetrvávajícím větrem. I tak hodnotíme zájezd jako málo náročný, zejména ve variantě A.

Vybavení:
Budete potřebovat vlastní kolo, připravené na celodenní etapu a odpovídající cyklistické oblečení. Doporučujeme cyklistickou přilbu, která je v Rakousku pro děti povinná. Další výbava bude doporučena v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde.. Návrat do ČR je do 12 hodin pobytu v Rakousku bez omezení.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 1500 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • dopravu minibusem (autobusem) s kvalitním cyklovlekem
  • kompletní péči průvodce (orientace, nakládka kol, překlady ve vinném sklípku)
  • služby cestovní kanceláře, DPH, parkovné.

Základní cena nezahrnuje:

  • stravování
  • konzumaci vína
  • pojištění na cesty

Slevy:

  • děti do 9,99 let v doprovodu dvou dospělých osob sleva 50 %

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
12.6.2021 - 12.6.2021
Délka pobytu:
1 den
Destinace:
Rakousko
Strava z vlastních zásobAutobusDodávkouMinibus
Cena 1 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím