Údolí Wachau na kole

Krátce v kraji slunce, vína a památek

Vyberte si termín

C265
od 16.9.2024
do 18.9.2024
Odjezd také z Uherského Hradiště
3 dny
7 500 Kč

Nejkrásnější část Dunajské cyklostezky - údolí Wachau - si za dva dny projedeš na kole. Čekají Tě úžasné scenérie Dunaje, malebná vinařská městečka s opevněním, hrady, kostelíky i lodní převoz přes řeku Dunaj. Nebude chybět návštěva vinných sklípků s ochutnávkou.

Wachau na koleÚdolí Wachau - je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob. V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
Délka údolí je 40 km, největším městem je Kremže (Krems). Údolí je chráněno před studenými větry a proto příznivé podnebí umožňuje pěstování révy vinné (Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský) a meruněk, které mají chráněné označení původu.
Po celé délce údolí Wachau se nachází množství historických památek, jako např.klášter Melk, klášter Göttweig, zřícenina hradu Dürnstein, renesanční zámek Schallaburg nebo historické centrum Kremže.
Zájezd se koná společně se zájezdem Turistika v údolí Wachau.

Program

Wachau na kolePrvní den: v brzkých ranních hodinách odjezd nástupních míst na Moravě.
Přejezd do Rakouska do předměstí Kremže.
Prohlídka historického centra města Krems na kole. Vstupní brána Steiner Tor, farní kostel St. Veit, příjemné historické předměstí Stein an der Donau s krásným náměstím, několika kostely a historickou bránou. Podél Dunaje budeme pokračovat vinařskou oblastí přes Rothenhof k památníku bitvy u Loibenu (byla jednou ze slavných napoleonských bitev těsně před Slavkovem) a dále na ochutnávku vína do opevněného města Dürnstein. Pokračovat budeme dále přes Weißenkirchen až do městečka Spitz, kde se nachází zámek Niederhaus. Cestou krásné výhledy na víno, Dunaj a okolní hory. Oblast právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO.
Přes Schwallenbach a Groisbach pokračujeme podél řeky Dunaj, po perfektní cyklostezce až do městečka Emmersdorf. Ubytování v okolí Emmersdorfu. Celkem 40 km.Mapka s převýšením.

Druhý den: snídaně, podél Dunaje pokračujeme přes meandry řeky až do Ybbs an der Donau s vodní elektrárnou, zámkem Persenbeug, muzeem cyklistiky a řadou zajímavých hospůdek. Přejedeme přes řeku Dunaj po mostě a vydáme se po proudu řeky Dunaj přes Pöchlarn zpět do krásného městečka Melk. Wachau na koleProhlídka známého kláštera a posezení v jedné z mnoha kaváren v historickém městečku. Celkem 60 km. Mapka s převýšením.

Třetí den: snídaně, vydáme se opět krásným údolím Wachau přes Kartuziánský klášter Aggsbach do centra Wachau Rührsdorf, kde opět navštívíme některý z příjemných vinných sklípků. V okolí Rossatzbach rostou věhlasné meruňky. Trasu zakončíme v Mautern an der Donau u historického mostu přes řeku, kde nás bude čekat autobus. Naložíme kola a ve večerních hodinách se vrátíme do nástupních míst. Celkem 40 km. Mapka s převýšením.
Navržený program je možné na řadě míst dobrovolně prodloužit výjezdem do okolních kopců.

Nocleh a strava

ubytovani-hotelPředpokládáme ubytování v penzionu nebo hotýlku uprostřed naší trasy, nedaleko městečka Emmersdorf nebo Melk. Dvojlůžkové nebo na vyžádání jedno či třílůžkové pokoje. V hotelu je úschovna kol.
Ubytování se snídaní. Snídaně ve formě švédských stolů, večeře zvládneme svépomocí na trase nebo v místě ubytování formou společného menu nebo rychlého občerstvení (není v ceně). Během dne počítáme se zastávkami na občerstvení v místních vinárnách, kde je možné si také objednat drobné nebo větší jídlo.

Doprava

minibus-dvacet-osob V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme minibusem pro 19 osob. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě (od Ostravy až po Brno, včetně Uherského Hradiště) . Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je také možná.
Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna menším cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Wachau na koleNáročnost:
Trasa vede po asfaltové cyklostezce s minimálním převýšením. Náročnost může být zhoršena přetrvávajícím větrem. I tak hodnotíme zájezd jako málo náročný.

Vybavení:
Budete potřebovat vlastní kolo, připravené na celodenní etapu a odpovídající cyklistické oblečení. Doporučujeme cyklistickou přilbu, která je v Rakousku pro děti povinná. Další výbava bude doporučena v závěrečných informacích na cestu.

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 7500 Kč

Základní cena zahrnuje:

  • dopravu minibusem (autobusem) s kvalitním cyklovlekem,
  • 2x ubytování v hotelu se snídaní,
  • kompletní péči průvodce (orientace, nakládka kol, překlady ve vinném sklípku, apod.),
  • služby cestovní kanceláře, DPH, parkovné.

Základní cena nezahrnuje:

  • večeře, stravování během dne,
  • konzumaci vína ve vinných sklípcích, vstupné, apod.
  • pojištění na cesty

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
16.9.2024 - 18.9.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
HotelSnídaněAutobusMinibus
Cena 7 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím