Julské Alpy na kole

Na kole za jezery, vodopády a údolími Julských Alp

Proběhnuté zájezdy

VLH311
od 4.7.2017
do 9.7.2017
6 dní
6 900 Kč

Julské Alpy leží z větší části na území Slovinska. Do Itálie zasahují pouze svou menší západní částí. Julské Alpy jsou zároveň nejvyšším pohořím Slovinska. Geologicky patří k soustavě Jižních vápencových Alp. Dělí se na dvě skupiny: Západní Julské Alpy leží na území Itálie a Východní Julské Alpy - leží na území Slovinska. Nejvyšší vrchol pohoří je Triglav - 2 863 m n. m. ležící ve Slovinsku.

Julské Alpy na kole Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek... to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce vybudované na zrušené železniční trati.

Program

1. den úterý

 • odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den středa

 • ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1 200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků). Příjezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Z Bledu na kole k soutěsce Vintgar, pěší prohlídka soutěsky. Dále na kole dolinou Radovna do Mojstrany a po cyklostezce dojedeme do místa ubytování v Kranjské Goře.

3. den čtvrtek

 • z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře.

4. den pátek

 • autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny Jelje, Konjská Dolina, Zajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km

5. den sobota

 • z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1 611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Po cyklostezce pokračujeme do Gozdu Martuljek a pěší výšlap k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 35 km.

6. den neděle

 • z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) - památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Vystoupíme až k němu a projdeme se za jeho padající vodou. Sjezd zpět do Mojstrany, kde nás bude čekat autobus. Cca 35 km.

Naložení kol a odjezd zpět do ČR. Noční příjezd domů.

Nocleh a strava

 • 4 x ubytování v apartmánech s možností vaření ve vybavených kuchyňkách. Apartmány mají kapacitu 4 nebo 5 lůžek. Apartmány mají ložnici (2-3 místa na spaní) a rozkládací gauč (2 místa na spaní) v obytné kuchyňce.

Stravování:

 • 1x společná večeře v místní restauraci (ochutnáme slovinské speciality)

Další stravování je ve vlastní režii

 • apartmány mají vybavené kuchyňky, můžeme i zajistit polopenzi ve vedlejším hotelu (za příplatek). V těsné blízkosti ubytování je velmi dobře zásobený supermarket, kde lze nakoupit všechny potraviny v podobné cenové relaci jako u nás. V Kranjské Goře je dostatek restaurací s výtečnou kuchyní. 

Doprava

autobus V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme kvalitním autobusem s kapacitou 49 míst. Autobus je vybaven WC, klimatizací, barem a TV-videem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Vlastní doprava je možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Náročnost :
Přestože se budeme pohybovat ve vysokých horách, etapy nejsou příliš náročné, ale do kopce také vyjedeme. Většina tras vede po asfaltu, ale také vyjedeme na šotolinové cesty. Některé etapy budou s podporou autobusu (navezení nebo návrat z etapy). Zájemci si budou moci k etapám přidat další kilometry, a tím náročnost navýšit.  Vhodné pro horská a treková kola.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které ale doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena za osobu:  6 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • doprava osob a přeprava kol
 • 4 x ubytování v apartmánech
 • 1x společná večeře v místní restauraci
 • informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

 • stravu (kromě 1 společné večeře v místní restauraci)
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
 • vstupné (do památek, soutěsek apod.), plavba po jezeře, zapůjčení loďky

Příplatky:

 • 1 900 Kč příplatek za neobsazené lůžko v apartmánu (rozpočítá se na osoby v apartmánu)

 

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
4.7.2017 - 9.7.2017
Délka pobytu:
6 dní
Destinace:
Slovinsko
ApartmányStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím