Elba na kole

Památky ze sedla kola na ostrově Elba.

Proběhnuté zájezdy

VLH512
od 8.9.2017
do 17.9.2017
10 dní
11 500 Kč

Elba je malý ostrov Tyrhénském moři, který patří Itálii a je pod správou Toskánska. Leží asi 10 km od pobřeží a přístavního města Piombino. I když se jedná o největší z Toskánských ostrovů, je Elba dlouhá jen 29 km a široká 19 kilometrů. Společně s dalšími ostrovy tvoří Elba rozsáhlý národní park Toskánské souostroví.

Elba na kole I když není Elba úplně klasický ostrov vhodný na aktivní dovolenou, dokáže velmi mile překvapit. Na svém malém území nabízí celou řadu tras a vrcholků, které si zaslouží během dovolené zdolat. Trasy a cesty jsou vhodné jak pro pěší, tak i cyklistické zájezdy. Na ostrově je více jak 80 – 95 % cyklostezek asfaltových a zbytek je upraven za pomocí šotoliny. Cyklostezek je celá řada a tak záleží na kondici a náladě cyklisty, jakou se zrovna vydá. Ostrov Elba si tě získá písčitými i oblázkovými plážemi, vklíněnými mezi strmé svahy porostlé voňavou macchií. Navštívíme stylová přístavní městečka, pohádkové horské vesničky, majestátní Portoferraio s Napoleonovým exilovým sídlem. Samozřejmě ochutnáme výborná místní vína a posedíme ve stylových kavárničkách. Ostrov Elba nabízí cyklistiku po panoramatických silničkách, kopírujících azurové moře i šplhajících do kopců za krásnými výhledy. Na tomto zájezdě si můžeš "dát pořádně do těla" a nebo jen tak lenošit na plážích. Vhodné jak pro aktivní cyklisty, tak pro pohodáře a rodiny s malými i velkými dětmi.

Program

1. den pátek: odjezd z Prostějova v podvečerních hodinách, noční přejezd do Itálie
2. den sobota: trajekt na ostrov Elba, příjezd do kempu, ubytování
3. – 8. den neděle - pátek: hvězdicové výlety na kole po ostrově Elba, navštívíme přístavní městečka Marciana Marina, Porto Azzuro, horské vesničky Poggio, Rio nell Elba, zříceninu hradu Volteraio. Poznáme hlavní město Elby Portoferraio, zájemci vystoupí na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capane 1018 m.n.m. Cyklistické trasy směřují do všech koutů ostrova. 2x využijeme autobus k navezení na začátek etapy
9. den sobota: ukončení pobytu na Elbě, trajekt na pevninu, eventuelní zastávka v Toskánském městě Lucca. Noční přejezd do ČR.
10. den neděle: příjezd do Prostějova v dopoledních hodinách

Nocleh a strava

V kempu u moře:
kemp je plně vybaven, situovaný uprostřed jižního pobřeží ostrova - ideální místo pro všechny cykloetapy. Kemp se rozkládá v borovicovém háji, který i v horkých dnech zaručuje stín. V blízkosti je písečná pláž Lacona s postupným přístupem do moře (vhodné pro děti). Kemp má vlastní bazén, hřiště pro děti (nafukovací hrady aj.atrakce). V kempu je obchod, restaurace, wi-fi připojení, moderní sociální zařízení.
Ve vlastním stanu:
možnost spaní ve vlastních stanech - na terasách, ve stínu borovic

Polopenze:
připravovaná CK z dovezených a čerstvých surovin: bohatá snídaně (různé druhy pomazánek, uzeniny, sýry, obil. kaše, pečivo, káva, čaj. Večeře – polévka + hlavní jídlo, káva, čaj. Jedna večeře v místní restauraci - pizza, víno, zákusek.

Doprava

bus modrý V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme autobusem s kapacitou 49 míst. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Autobus je po celou dobu s námi ve středisku. Vlastní doprava je možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Náročnost etap:
trasy výletů povedou po místních komunikacích s asfaltovým povrchem, alternativně lze vyjet do terénu. Provoz na silnicích je v tuto dobu již mírný, s vyjímkou okolí hlavního města Portoferraia. Profil ostrova je kopcovitý, ale trasy jsou zvládnutelné i pro průměrně trénované jedince. Vždy je možné cyklistický program zaměnit za odpočinek u moře. Všechny plánované etapy lze absolvovat s průvodcem a nebo také působit zcela samostatně (doporučíme trasy i zajímavosti). Pokud absolvuješ všechny námi doporučené etapy, najezdíš i na zdánlivě malém ostrově cca 300 km.

Vhodné pro všechny typy kol, doporučujeme treková a horská kola. Pro zájemce můžeme zajistit zapůjčení kvalitních elektrokol KTM (nutné nahlásit s předstihem).

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zájezdu:

 • cena za osobu ve vlastním stanu - 11 500 Kč
 • cena za osobu v bungalovu / obsazenost 3 osobami - 13 900 Kč
 • cena za osobu v bungalovu / obsazenost 2 osobami - 14 900 Kč
 • cena obsazení bungalovu 1 osobou - 17 000 Kč

Pokud se přihlásí samostatní zájemci o ubytování v bungalovech, pokusíme se najít vhodné spolubydlící z ostatních účastníků zájezdu.

Cena zahrnuje:

 • doprava osob a přeprava kol
 • trajekt z Piombina do Portoferraia
 • polopenze připravovaná CK + jedna večeře v místní restauraci
 • ubytování
 • informační materiály, programový průvodce
 • pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B
 • vstupy do kulturních památek
 • případně lanovka na horu Monte Capanne

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.9.2017 - 17.9.2017
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Itálie (vč. Sardinie, Elba)
Pod stanemKempPolopenzeAutobus
Cena 11 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím