Dunajská cyklostezka Vídeň - Budapešť

Z Vídně do Budapešti na kole

Proběhnuté zájezdy

C266
od 8.7.2020
do 12.7.2020
STOP - vyprodáno
5 dní
6 900 Kč
C267
od 2.9.2020
do 6.9.2020
5 dní
6 900 Kč

Druhé pokračování jinak úspěšného zájezdu Dunajská cyklostezka a Wachau na kole. Tentokrát projedeme nejkrásnější místa Slovenské a hlavně Maďarské části okolí Dunaje. Cestou nás čekají krásné historické památky i ptačí rezervace a příroda. Perličkou na konci zájezdu je projížďka na kole Budapeští a termální lázně.

Program

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách na jih Vídně. Etapa národním parkem Donau-Auen (lužní lesy, mokřady, ptactvo, UNESCO) k římskému městu Carnuntum (římská brána, amfiteátr, římské město, možná prohlídka, 12 EUR). Dále do Hainburg (hrad Schlossberg) a na ubytování (60-70 km).
Mapka a převýšení
2. den: Snídaně.A: Etapa do Bratislavy s krátkou prohlídkou města. Dále k hrázi vodního díla Čunovo. Podél vodního díla Gabčíkovo s výhledy na obrovskou vodní plochu Dunaje a CHKO Dunajské luhy až k vodní elektrárně Gabčíkovo. Přes obce Sap a Číčovo do Komárna (120 km). B: Pro zájemce zkrácení etapy autobusem o 47 km na trase Čunovo - Sap. Nebo až do cíle dnešního dne. Vynechaná trasa zde. Ubytování v Komárně (80 km).
Mapka a převýšení
3. den: Snídaně. Prohlídka Komárna (vojenská pevnost, zvedací most přes Dunaj, stará celnice. A: po Slovenské straně přes Patince (termální lázně) Moča, Kravany, Obid až do města Štúrovo (60 km). Trasa je méně frekventovaná a více zaměřená na Dunaj a Slovenské vesničky. B: Po Maďarské straně podél hlavní silnice a částečně po silnici přes Neszmély, Lábatlan, Tát do Esztergom (60 km). Možnost alternativní etapy do obce Tata (rybník Öreg-tó, Vodní hrad, Eszterházyho palác, anglická zahrada, řada občerstvení) (+35 km). Večerní prohlídka města, možnost večeře ve středověké restauraci. Pohled na Dunaj s bazilikou Nanebevzeti Panny Marie a sv. Vojtěcha je úchvatný.
Mapka a převýšení
4. den: Snídaně. Navštívíme Esztergom a jeho památky. Z terasy baziliky nás čekají krásné výhledy na Dunaj a celé Štúrovo. Etapa dále vede přes tzv. meandry Dunaje směrem na Nagymaros a národní park Duna-Ipoly. Dnes několikrát přejedeme Dunaj převozem. Zájemci si mohou vyjet na hrad Visegrád. Přes Vác, Tahitótfalu a Szentendre do Budapešti (80 km). Ubytování v hotelu nedaleko centra. Projedeme se na kole Peští a večer navštívíme termální lázně Széchenyiho. Večerní procházka po městě.
Mapka a převýšení
5. den: Snídaně. Projížďka po památkách Budy. Vyjedeme na Gellértovu horu s vyhlídkou na celou Budapešť, navštívíme královský hrad a Rybářskou baštu (30 km). Zájemci mohou místo prohlídky města strávit půl dne v lázních. Odpolední odjezd z Budapešti. Příjezd ve večerních hodinách zpět do ČR.

Nocleh a strava

Ubytování:
V ceně zájezdu je zahrnuto 4x ubytování v penzionech, motelech a hotelech se snídaní. Většinou se jedná o dvojlůžkové pokoje.

Stravování:
V ceně zájezdu jsou zajištěny snídaně. Večeře domluvíme společně formou menu v místní restauraci. Počítejte s cenou kolem 10 EUR/menu. Během dne se budeme mít možnost stravovat v některém z rychlých občerstvení na trase, případně si můžete nakoupit zásoby v obchodech. Ceny jsou srovnatelné s ČR.

Doprava

Dopravu zajišťujeme autobusem, minibusem nebo mikrobusem - v závislosti na počtu přihlášených účastníků zájezdu.

Nástupní místa:
Informace o nástupních místech najdete na našem webu.

Důležité informace

Vhodné kolo:
Doporučujeme kolo trekové, případně silniční. Některé úseky trasy vedou po nezpevněných polních cestách. Tyto úseky je možné objet po silnici pro motorová vozidla. V Maďarsku vedou některé úseky po veřejné komunikaci s mírným provozem.

Bezpečnostní pokyny:
Na Slovensku je povinná cyklistická přilba při jízdě mimo obec. V Rakousku a Maďarsku je cyklistická přilba povinná pro děti do 12 let. V Maďarsku při jízdě v noci a za snížené viditelnosti je povinná reflexní vesta.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 6 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem s cyklovlekem
 • 4x ubytování se snídaní
 • 2x převoz přes řeku Dunaj
 • mapku a podklady k cyklotrasám
 • průvodce
 • DPH, pojištění CK proti úpadku, služby CK

Cena nezahrnuje:

 • večeře (společné menu v místní restauraci stojí kolem 10 EUR),
 • vstupy do navštívených památek a lázní,
 • pojištění na cesty Union turista B

Předpokládané výdaje:

 • vstupné do římského města Carnuntum: 12 EUR
 • Večeře: 10 EUR/den
 • vyhlídková terasa v bazilice: 350 Ft
 • vstup do Széchenyiho termálních lázní v Budapešti: 5200 Ft

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
8.7.2020 - 12.7.2020
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Maďarsko
PenzionSnídaněAutobusMikrobusMinibus
Cena 6 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím