Chiemsee na kole

Kolem Bavorského moře po cyklostezkách

Vyberte si termín

C295
od 14.8.2024
do 18.8.2024
STOP - vyprodáno
5 dní
11 900 Kč

Během čtyřech cyklistických etap objedeme jezero Chiemsee, označované také jako Bavorské moře. Navštívíme četné kláštery, pobřežní městečka, turistická centra a především dva krásné ostrovy Heereninsel a Frauenchiemsee (bez kol). Projedeme se podél řeky Traun a výlet zakončíme v biatlonovém areálu Ruhpolding na hranici s Rakouskem.

delta-chiemseeJezero Chiemsee - se nachází v Německu v části Bavorsko. Přezdívá se Bavorské moře pro svou velkou rozlohu. Dříve však bývalo mnohem menší. Jeho ledovcový původ dává jezeru čistotu a krásnou barvu. Na mnoha místech je možné koupání. Okolo jezera jsou nejen perfektní cyklotrasy, ale také řada turistických center, městeček a historických památek, které navštívíme.
Ostrovy na jezeře Chiemsee - Herreninsel je známý svým zámkem - kopií Versaillského zámku, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Frauenchiemsee je druhý největší ostrov s klášterem Frauenwörth. Turisté zde mohou vyslovit svá tajná přání a svatá Irmengarda, vnučka Karla Velikého, jim je jistě splní.

Program

herreininsel1. den: Odjezd v ranních hodinách z nástupních míst. Přejezd Rakouska do Německa. Ubytování a seznámení se s okolím na kole. Večeře a společné posezení.
2. den: Snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee ze severní strany. Busem nebo na kole do Chiemingu. Přejezd po trase Seebruck - Gstadt - Rimmsting - Eggstätt (cca 50 km). Možnost různě dlouhých tras, prohídky pobřežních letovisek, přírodní rezervace, památky, koupání. Večeře.
3. den: Snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee z jižní strany. Busem opět do Chiemingu. Přejezd k deltě řeky Tyroler Ache do Übersee - Bernau - Prien - Rimsting - Eggstätt (cca 50 km). Možnost různě dlouhých tras, prohídky pobřežních letovisek, přírodní rezervace, památky, koupání. Večeře.
4. den: Snídaně. Výlet lodí na ostrovy Herreninsel a Fraueninsel (cca 11 EUR). Odpolední cyklovyjížďka bez podpory autobusu jezerní oblastí k zámku Hartmansberg - Oberbrunn - Seeon (klášter) a zpět (cca 40 km). Večeře.
5. den: Snídaně. Na kole přes Altenmarkt an der Alz a dále podél řeky Traun do městečka Traunstein. Cestou krásná jezera. Závěr v nejznámějším biatlonovém areálu Ruhpolding. Nakládkla kol a přejezd přes Rakousko do nástupních míst v ČR. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Nocleh a strava

pokoj-chiemseeUbytování je zajištěno v hotelu ve městečku Eggstätt ve dvojlůžkových pokojích s WC a sprchou na pokoji. Je zde také společenská místnost a kvalitní úschovna kol.
V ceně je zahrnutá polopenze, kterou nám připraví v restauraci hotelu. Snídaně formou švédských stolů, večeře jsou jednotné o třech chodech. Bavorské jídlo je vyhlášené a jistě si dobře pochutnáš. Z hotelu budeme začínat a především končit naše cykloetapy.

Doprava

cyklovlekyTento zájezd se jede autobusem. Nástupní místa máme, mimo Uherské hradiště také dále na Moravě přes Brno a také v Praze. Autobus s námi zůstává po celou dobu a využijeme ho pro cyklopodporu na etapách.
Kola budou přepravena v našem cyklovleku pro 44 kol. Ve vleku jsou zavěšena za přední kolo na samosvorném háku a proti pohybu zajištěna tyčí připevněnou k rámu kola plastovým úchytem. Zde najdeš detaily cykloveku.

Důležité informace

Pojištění na zájezdu: Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu. Podrobné informace o pojištění najdeš zde.

 • Union Turista B - 40 Kč/os./den
 • Union Turista B nad 70 let - 80 Kč/os./den

Cena

Základní cena: 11.900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu z Moravy a zpět, včetně cyklovleku a podpory busu na místě
 • 4x ubytování v hotelu s polopenzí
 • uvedený program s podporou průvodce
 • DPH, poplatky, pobytové taxy a další dodatečné náklady cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • pojištění CK proti úpadku (jedná se o forfaitový zájezd)
 • nápoje u večeří
 • lodní výlet (11 EUR)
 • vstupy do navštívených objektů a památek v programu
 • komplexní pojištění na cesty - Union Turista B
 • vše ostatní, co není uvedeno v cena zahrnuje

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
14.8.2024 - 18.8.2024
Délka pobytu:
5 dní
Destinace:
Německo
HotelPolopenzeAutobus
Cena 11 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím