Budapešť na kole

Nejkrásnější místa a památky po cyklostezkách Budapešti

Vyberte si termín

C124
od 14.10.2023
do 15.10.2023
Termín zrušen
2 dny
3 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C121
od 15.4.2023
do 16.4.2023
STOP - vyprodáno
2 dny
3 900 Kč
C122
od 24.6.2023
do 25.6.2023
2 dny
3 900 Kč
C123
od 28.8.2023
do 29.8.2023
Prázdninový termín
2 dny
4 900 Kč

Budapešť patří bezesporu k nejkrásnějším evropským metropolím. Dýchne zde na tebe atmosféra připomínající "zlaté časy" rakousko - uherského mocnářství. Budapešť je takovým "stánkem s lahůdkami", ze kterého si každý vybere podle své chuti. Někdo velkolepé historické památky, jiný půvabné kavárničky, či posezení u specialit skvělé maďarské kuchyně, další návštěvu vyhlášených lázní. Kolo je určitě skvělý prostředek k jeho poznávání. Po dni plném zážitků zrelaxujeme ve světoznámých termálních lázních.

Budapešť na koleBudapešť je plná nádherných památek:

 • Parlament, který fotíme přímo z protějšího břehu Dunaje z krásné cyklostezky
 • Na Citadelu sice musíme vyjet do kopce, ale ten výhled ! Ten stojí za to...
 • Rybářskou baštu mám rád, je to takové jiné, zajímavé, fotogenické. A mají tam skvělou zmrzlinu :-)
 • Na hradě pozorujeme výměnu stráží. Je to celkem legrace. A pak sjíždíme přímo k Řetězovému mostu.
 • Margaretin ostrov, to je taková oáza přírody a klidu uprostřed metropole.
 • V Pešti je zase plno dobrých hospůdek a restaurací. A také Széchenyiho lázně. Tam se chodíme koupat.

Program

Budapešť na kole Odjezd v ranních hodinách z ČR přes Slovensko do Maďarska. Dopolední příjezd do Budapešti. Na kolech projedeme všechny významné památky v Budíně a následující dopoledne také v Pešti - užiješ si Budínský hrad, Královský palác, Rybářskou baštu, Matyášův chrám, Parlament, monument "Boty" na dunajském nábřeží, Andrássyho třídu, náměstí Hrdinů..., ale také dostatek času na focení, občerstvení, kulinářské speciality a samozřejmě relax...
Nedělní odpoledne strávíš relaxací v Széchenyiho lázních - v jedněch z nejkrásnějších lázní v Evropě. Když budeme mít štěstí, uvidíme i typický obrázek maďarského lázeňství - Budapešťany oddávající se šachové partii přímo v bazénu. Večerní odjezd zpět do ČR s nočním příjezdem do nástupních míst.

Nocleh a strava

palandyUbytování je jen na jednu noc ! Máme vše zajištěno v příjemném hostelu, přímo na Markétině ostrově. Ložnice jsou sice pro více osob, ale zase si užijeme společnou legraci a večírek na krásné terase. Pro samotáře umíme zajistit extra pokoj, ale v jiném hostelu v Budapešti. Hostel má skvělé posezení s výhledem na Dunaj. Vyhlášená je i místní restaurace s možností vodní dýmky, točeného pivečka, hamburgerů nebo toastů. Dbáme na to, by to bylo ubytování dostupné na kole a aby se zde daly bezpečně naše kola uschovat.
Zajistíme Vám dobrou snídani. Na večeři si zajdeme do jedné z restaurací nebo místního rychlého občerstvení, kde si dáme typický langoš, pikantní klobásu, hamburger nebo něco většího.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Budapešť na koleObtížnost:
Tento zájezd je hodnocen číslem 1, je tedy určen i pro úplné začátečníky. Kolo bude sloužit jako dopravní prostředek po Budapešti, což můžeme považovat za nenáročné, vhodné pro všechny typy kol i pro příležitostné cyklisty. Tato akce je určena všem příznivcům pohodové cykloturistiky za poznáním Budapešti.

Vybavení:
Doporučujeme cyklistickou přilbu a cyklistické oblečení, výlet je však možné zvládnout také "v civilu".

Počasí:
Lokální informace o počasí najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zájezdu: 3900 Kč

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku
 • 1x ubytování
 • 1x snídani
 • informační materiály
 • průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do kulturních památek, vstup do lázní (cca 650 Kč)
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
14.10.2023 - 15.10.2023
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Maďarsko
Strava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím