Budapešť na kole

Nejkrásnější místa a památky po cyklostezkách Budapešti

Vyberte si termín

C123
od 24.8.2024
do 25.8.2024
Poslední volné místo
2 dny
4 900 Kč
C124
od 12.10.2024
do 13.10.2024
2 dny
3 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C121
od 13.4.2024
do 14.4.2024
2 dny
3 900 Kč
C122
od 22.6.2024
do 23.6.2024
Termín zrušen
2 dny
3 900 Kč

Budapešť patří bezesporu k nejkrásnějším evropským metropolím. Město je doslova protkané cyklostezkami. Projedeme postupně na kole hlavní památky Budína i Pešti. Nocleh v centru města umožní i noční prohlídku či pojížďku. Druhý den zrelaxujeme ve světoznámých termálních lázních.

Budapešť na koleProč zrovna s námi ? Známe trasu, jak na kole projet hlavní památky. Je to mnohem příjemnější než je procházet pěšky. Poznáš tak krásné město a ještě si u toho užiješ cyklistiku.

 • Parlament, který fotíme přímo z protějšího břehu Dunaje z krásné cyklostezky
 • Na Citadelu sice musíme vyjet do kopce, ale ten výhled ! Ten stojí za to...
 • Rybářskou baštu mám rád, je to takové jiné, zajímavé, fotogenické. A mají tam skvělou zmrzlinu :-)
 • Na hradě pozorujeme výměnu stráží. Je to celkem legrace. A pak sjíždíme přímo k Řetězovému mostu.
 • Margaretin ostrov, to je taková oáza přírody a klidu uprostřed metropole.
 • V Pešti je zase plno dobrých hospůdek a restaurací. A také Széchenyiho lázně. Tam se chodíme koupat.

Program

Budapešť na kole Odjezd v ranních hodinách z ČR přes Slovensko do Maďarska. Dopolední příjezd do Budapešti. Na kolech projedeme všechny významné památky v Budíně a následující dopoledne také v Pešti - užiješ si Budínský hrad, Královský palác, Rybářskou baštu, Matyášův chrám, Parlament, monument "Boty" na dunajském nábřeží, Andrássyho třídu, náměstí Hrdinů..., ale také dostatek času na focení, občerstvení, kulinářské speciality a samozřejmě relax... Můžeš samozřejmě individuálně vyrazit na cyklistiku podél Dunaje a památky zcela vynechat.
Další den ráno si užiješ zbytek památek v Pešti. Nedělní odpoledne strávíš buď relaxací v Széchenyiho lázních - v jedněch z nejkrásnějších lázní v Evropě, nebo na koupališti ostrova sv. Markéty nebo osobním volnem ve městě. Večerní odjezd zpět do ČR s nočním příjezdem do nástupních míst.

Nocleh a strava

palandyUbytování je jen na jednu noc ! Máme zajištěno v příjemném hostelu, přímo na Markétině ostrově. Ložnice jsou sice pro více osob, ale zase si užijeme společnou legraci a večírek na krásné terase. Pro samotáře umíme zajistit extra pokoj, ale v jiném hotelu v Budapešti (za příplatek na vyžádání). Náš hostel má skvělé posezení s výhledem na Dunaj. Vyhlášená je i místní restaurace s možností vodní dýmky, točeného pivečka, hamburgerů nebo toastů. Jen kousek od ubytování je možné navštívit skvělou noční show zpívající fontány.
Zajistíme Vám dobrou snídani z vlastních zásob. Na večeři si zajdeme do jedné z restaurací nebo místního rychlého občerstvení, kde si dáme typický langoš, pikantní klobásu, hamburger nebo něco většího.

Doprava

dodávky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Odjíždíme z celé řady nástupních míst na Moravě, od Ostravy až po Brno. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je tedy nutné elektrokolo zaregistrovat v textu poznámky.

Důležité informace

Budapešť na koleObtížnost:
Tento zájezd je hodnocen číslem 1, je tedy určen i pro úplné začátečníky. Kolo bude sloužit jako dopravní prostředek po Budapešti, což můžeme považovat za nenáročné, vhodné pro všechny typy kol i pro příležitostné cyklisty. Ve městě nás čeká jeden kopec při výjezdu na citadelu. Tato akce je určena všem příznivcům pohodové cykloturistiky za poznáním Budapešti. Akci je možné absolvovat také na koloběžce.

Vybavení:
Doporučujeme cyklistickou přilbu a cyklistické oblečení, výlet je však možné zvládnout také "v civilu".

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které doporučujeme. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Cena zájezdu: 3900 Kč

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem a přeprava kol v cyklovleku
 • 1x ubytování v hostelu ve smíšených pokojích
 • 1x snídani
 • informační materiály
 • průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do kulturních památek, vstup do lázní (cca 700 Kč)
 • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Nejlehčí program

Velmi lehký program vhodný pro průměrně zdatné turisty, rodiny s dětmi i seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
24.8.2024 - 25.8.2024
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Maďarsko
Strava z vlastních zásobAutobus
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím