Provence a Azurové pobřeží

Cyklistický zájezd na jih Francie

Vyberte si termín

C692
od 13.9.2024
do 22.9.2024
10 dní
18 900 Kč

Proběhnuté zájezdy

C691
od 7.6.2024
do 16.6.2024
STOP - vyprodáno
10 dní
18 900 Kč

Zážitky prošpikovaný zájezd s pohodovou atmosférou. Z krásného kempu u průzračné řeky budeme vyrážet do míst v okolí. Poznáme levandulová pole, krásná městečka, ochutnávky vín a užijeme si i skvělou cykloturistiku, sjezdy kaňonem a samozřejmě magickou horu Mt. Ventoux. Poslední dny strávíš u Azurového pobřeží koupáním a cyklistikou.

Provence na kole - Gordes Proč do Provence na kole zrovna s námi ?

  • v programu máme nevětší pecky vnitrozemské části Provence
  • užiješ si ale také dostatek koupání v řece i v moři na Azurovém pobřeží
  • chutná a zdravá polopenze z naší polní kuchyně
  • osvědčený odpočinkový den u moře, s možností projížďky na motorových člunech
  • jen s námi máš v ceně neomezenou konzumaci stolního vína během večerních porad nad mapou
  • největší pecky zájezdu: Mt. Ventoux (Mekka cyklistiky, místo konání Tour de France), Malý Luberon (původní cedrový les, nádherná hřebenová silnička), Gordes (opevněné město na kopci), Rousillon, Les-Baux-De-Provence (druhé nejnavštěvovanější místo Francie), levandulová pole v okolí Abbaye de Sénanque a celé Azurové pobřeží s národním parkem Calanques, Cannes, Antibes, Saint Raphaël a Nice.

Program

Provence na kole - Malý LuberonProvence si užijeme ze dvou kempů - ve vnitrozemí projedeme pohoří Malý Luberon, kde si užijeme krásnou panoramatickou hřebenovou silničku a městečko Bonnieux či Lacoste, kde měl hrad známý Markýz de Sade. Jindy navštívíme pramen řeky La Sorgue v turistickém centru Fontaine-de-Vaucluse. Vyjedeme do historického Gordes, kde nemineme ani často focený klášter s levandulí Abbaye de Sénanque nebo prehistorickou vesnici se stavbami z kamene - bories. Vyjedeme na úžasnou horu Mt. Ventoux (1912 m), kde se pravidelně koná závod Tour de France. Dolů se vydáme fantastickou soutěskou kaňonem Nesque. Prohlédneme si také město oranžových skal Rousillon a nezapomeneme se napít v některém z místních vinařských sklepů.
Další tři noci strávíme v kempu nedaleko pláže, kde nás čeká koupání, lodní výlet v národním parku Calanques a samozřejmě cyklo etapy podél moře až na Azurové pobřeží.
Další informace najdeš v detailním programu zde.

Nocleh a strava

provence-na-kole-mobilni-dum-terasaUbytování:
První čtyři noci budeme ubytováni v kempu u městečka L´Isle-sur-la-Sorgue. Kemp je hned vedle průzračné a osvěžující řeky Sorgue, kde se po etapách můžeme vykoupat. Nocovat je možné ve vlastním stanu v kempu nebo v mobilním domku pro 6 osob se třemi dvojlůžkovými oddělenými ložnicemi. Mobilní dům má k dispozici kuchyň, koupelnu, WC a venkovní posezení. Samostatné jedince doplňujeme bez příplatku za neobsazené lůžko k jiným singl klientům stejného pohlaví. Závěrečný úklid mobilních domů provádí klienti svépomocí. Povlečení a ručníky si bere každý sám z domu.
Další tři noci strávíme v kempu nedaleko letoviska La Ciotat. I zde budeme bydlet v mobilních domcích pro 6 osob a čekají nás podobné služby jako v prvním kempu.

Stravování:
Připravíme pro Vás chutnou a výživnou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná druhým dnem večeří a končí 9. den snídaní. Večeře se skládají z polévky, hlavního chodu a dezertu nebo salátu. Na snídani připravujeme na stůl vždy hlavní pokrm (vajíčko, pomazánka, párky apod.) a řadu dojídacích koutků. Užijeme si také místní speciality (kozí sýry, sušené salámy apod.). Během večerních porad platí neomezená ochutnávka krabicových vín (v ceně zájezdu).

Doprava

provence-na-kole-cyklovlekV základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Na tento zájezd cestujeme autobusem s kapacitou 49 míst nebo minibusem s kapacitou 19 míst. Autobus je vybaven WC, klimatizací, barem a TV-videem. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě i v Čechách. Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. Podrobné informace a fotky najdeš zde. Přeprava kol je zajištěna cyklovlekem pro 44 nebo 22 kol. Více informací zde. Akceptujeme přepravu elektrokol, kapacita je však omezená a je nutné elektrokolo zaregistrovat v poznámce.

Důležité informace

Neomezená konzumace vína - tento pojem si zaslouží vysvětlení: Víno kupujeme ve velkém balení (tzv. krabici). Ochutnávka Vám umožní poznat více druhů vín a podle toho si následně vybrat třeba víno domů. Kupujeme někdy červené, někdy růžové, jiný večer bílé víno. Během večerního setkání nad mapou (které trvá cca hodinu) je možné si čepovat z těchto krabic víno. Konzumace je neomezená množstvím, je však omezená časem mýtingu. Vína je dost, na každého se dostane :-)

Cena

Základní cena: 18 900 Kč

Co vše cena zahrnuje, slevy a příplatky najdeš na této detailní stránce s programem a cenou.

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
13.9.2024 - 22.9.2024
Délka pobytu:
10 dní
Destinace:
Francie (vč. Korsiky)
Mobilní dům, karavan, chatkaPolopenzeAutobusMinibus
Cena 18 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Jarmila Vanova
Jarmila Váňová

Byl to můj první zájezd na kole a ještě k tomu do Francie - Provence!!! Super zájezd. Spousta krásných zážitků, dojmů. Organizace zájezdu výborná, průvodce Roman skvělý. Za sedm dnů jsme sjezdili kopce, hřebeny, kaňony, navštívili krásná kamenná městečka a vesničky, kochali se přírodou - ujeli jsme 300 km. Zázemí v kempu skvělé, jen polní kuchyně potřebuje pár věcí vychytat. Jsem seniorka, která si pořídila před třemi roky elektrokolo, začala sportovat a zvládla tento cyklozájezd a dokonce i vrchol Mont Ventoux, což byl ten nejúžasnější zážitek. Dokázala jsem si, že na to mám. A určitě zase pojedu s Frčíme na cyklovýlet. Doporučuji. Nikdy není pozdě.

Pavlína Komosná

"Rodinná atmosféra, rozkvetlá levandulová pole, genius loci starobylých městeček, mnoho smíchu, ochutnávky vína, vodácký zážitek se skvělým instruktorem, ležérní francouzský styl, překvapivě dobrá kuchyně, vrchol Mont Ventoux, na stopě Vincenta van Gogha, jeskynní projekce Piccasových obrazů. To vše na kole :-) Díky, Pepíno, příště zas! Ještě mi chybí navštívit dvě zbývající "provensálské sestry" Abbey Silvacane a Abbey Le Thoronet :-)

Vyražte s námi za dobrodružstvím