Přechod Malé Fatry

Turistika nejkrásnější hřebenovkou Slovenska

Vyberte si termín

T143
od 17.8.2024
do 18.8.2024
Prázdninový termín
2 dny
4 500 Kč
T144
od 5.10.2024
do 6.10.2024
2 dny
4 500 Kč

Proběhnuté zájezdy

T141
od 25.5.2024
do 26.5.2024
2 dny
4 500 Kč
T142
od 8.7.2024
do 9.7.2024
Prázdninový termín
2 dny
4 500 Kč

Víkendový přechod Malé Fatry přes Jánošíkovy diery, kolem Malého a Velkého Rozsutce až na chatu pod Chlebom a dále přes nejvyšší horu Velký Kriváň do Vrátne doliny, případně až ke zřícenině hradu Strečno. Pohodovým tempem s podporou minibusu a v podobně naladěném kolektivu. Hřebenovka Malé Fatry je nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu.

mf Národní park Malá Fatra je malý turistický ráj nedaleko České republiky. Najdeš tu rozlehlé horské louky, divokou soutěsku Jánošikových dier s žebříky a lávkami přímo nad potokem, pralesy a travnaté i skalnaté vrcholy. Přechod Malé Fatry, ve kterém se střídají luční, skalní, kosodřevinové a lesní partie, patří k nejkrásnějším hřebenovkám na Slovensku. Pojeďme si vychutnat její krásy a užít si aktivní víkend v malebné přírodě nedaleko od našich domovů, bude to jistě nezapomenutelný zážitek!

Program

mf V sobotu brzy ráno vyrazíme z nástupních míst na Slovensko. Soutěskou Jánošikových dier s mnoha vodopády vystoupáme do sedla Medzirozsutce a budeme pokračovat až na Stoh. Po hřebeni s mnoha dalekými výhledy dojdeme k našemu ubytování, na chatu pod Chlebom. Druhý den po snídani půjdeme dál po hřebeni přes Velký Kriváň, Malý Kriváň a občerstvíme se na chatě pod Suchým. Kdyby někomu docházely síly, je zde několik únikových variant, včetně sjetí lanovkou. Podrobný program najdeš zde.

Nocleh a strava

chata pod chlebomUbytování:
V ceně zájezdu je zahrnuta 1 noc v nově zrekonstruované Chatě pod Chlebom (1 400 m.n.m.). V pokojích jsou samostatné postele s peřinou a polštářem. V chatě je koupelna se sprchou, restaurace s posezením i venku. Stravování: Snídaně i jídlo na celý den si každý připraví z vlastních zdrojů. Večer je možné dát si teplou večeři z klasických slovenských jídel na chatě, stejně tak je možné se zde i druhý den nasnídat a samozřejmě doplnit vodu. Ceny jídel kolem 10 Euro.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 4 500 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem
  • 1x nocleh na Chatě pod Chlebom
  • služby horského průvodce
  • materiály a mapky
  • parkovné, poplatky
  • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

  • stravování
  • komplexní pojištění na cesty - Union Turista B

Možné Slevy:

  • vlastní doprava (-500 Kč)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
17.8.2024 - 18.8.2024
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Slovensko
Horská chataStrava z vlastních zásobDodávkaMinibus
Cena 4 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím