Přechod Malé Fatry

Turistiky nejkrásnější hřebenovkou Slovenska

Proběhnuté zájezdy

T141
od 27.5.2023
do 28.5.2023
2 dny
3 300 Kč
T142
od 15.7.2023
do 16.7.2023
Prázdninový termín
2 dny
3 500 Kč
T143
od 23.9.2023
do 24.9.2023
Termín zrušen
2 dny
3 300 Kč

Víkendový přechod Malé Fatry přes Jánošíkovy diery, kolem Malého a Velkého Rozsutce až na chatu pod Chlebom a dále přes nejvyšší horu Velký Kriváň do Vrátne doliny, případně až ke zřícenině hradu Strečno. Pohodovým tempem s podporou minibusu a v podobně naladěném kolektivu. Hřebenovka Malé Fatry je nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu.

mf Národní park Malá Fatra je malý turistický ráj nedaleko České republiky. Najdete tu rozlehlé horské louky, divokou soutěsku Jánošikových dier s žebříky a lávkami přímo nad potokem, pralesy a travnaté i skalnaté vrcholy. Přechod Malé Fatry, ve kterém se střídají luční, skalní, kosodřevinové a lesní partie, patří k nejkrásnějším hřebenovkám na Slovensku. Pojeďme si vychutnat její krásy a užít si aktivní víkend v malebné přírodě nedaleko od našich domovů, bude to jistě nezapomenutelný zážitek!

Program

mfV sobotu brzy ráno vyrazíme z nástupních míst na Slovensko. Soutěskou Jánošikových dier s mnoha vodopády vystoupáme do sedla Medzirozsutce a budeme pokračovat až na Stoh. Po hřebeni s mnoha dalekými výhledy dojdeme k našemu ubytování, na chatu pod Chlebom. Druhý den po snídani půjdeme dál po hřebeni přes Velký Kriváň, Malý Kriváň a občerstvíme se na chatě pod Suchým. Kdyby někomu docházely síly, je zde několik únikových variant, včetně sjetí lanovkou. Podrobný program najdeš v tomto odkaze.

Nocleh a strava

chata pod chlebomUbytování:
Přespíme 1 noc v nově zrekonstruované Chatě pod Chlebom (1400 m.n.m.). V pokojích jsou samostatné postele s peřinou a polštářem. V chatě je koupelna se sprchou, restaurace s posezením i venku. Stravování: Snídaně i jídlo na celý den si každý připraví z vlastních zdrojů. Večer je možné dát si teplou večeři z klasických slovenských jídel na chatě, stejně tak je možné se zde i druhý den nasnídat a samozřejmě doplnit vodu. Ceny jídel kolem 10 Euro.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 500 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.

Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně a k dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 3 300 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu mikrobusem,
  • 1x nocleh na Chatě pod Chlebom
  • práci horského průvodce
  • informační materiály,
  • pojištění CK proti úpadku, služby CK

Cena nezahrnuje:

  • náklady na individuální stravování,
  • komplexní pojištění na cesty Union TURISTA B

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.5.2023 - 28.5.2023
Délka pobytu:
2 dny
Destinace:
Slovensko
Horská chataStrava z vlastních zásobDodávkouMinibus
Cena 3 300 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím