Zugspitze

Po ferratách na nejvyšší horu Německa

Vyberte si termín

F251
od 19.7.2024
do 21.7.2024
Termín zrušen
3 dny
7 500 Kč
F252
od 20.9.2024
do 22.9.2024
Odjezd také z Prahy
3 dny
7 500 Kč

Divoce romantické pohoří Wetterstein na hranicích německého Bavorska a rakouského Tyrolska skrývá ve svém nitru nejvyšší horu Německa - Zugspitze (2 962 m). Pojď si užít dva báječné dny v horách, jejichž cílem je zdolat tuto krásnou horu. Užijeme si také nádhernou soutěsku Höllental a kouzelný zámek Neuschweinstein, jako stvořený pro pohádku z produkce Walt Disney.

IMG_1304Užiješ si snadné via ferraty a jako lahůdka nás čeká i nenáročný přechod po ledovci. Zájezd je určen pro zkušenější turisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti, netrpí-li však závratěmi. Celou dobu Tě bude doprovázet náš zkušený průvodce, který dohlédne na Tvoji bezpečnost. Vybavení na ferraty a na ledovec ti můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici.

Program

IMG_1304V ranních hodinách vyrazíme do Německa na parkoviště v Hammersbach, odkud začneme stoupat k horské chatě Höllentalanger Hütte. Cesta k chatě vede nádhernou soutěskou s mnoha tunely a výhledy na divokou řeku Hammersbach. Druhý den po snídani vyrazíme na vrchol přes nejhezčí ferratu v masivu Zugspitze, Höllental-Klettersteig (C). Čeká nás krátký a snadný přechod ledovce a finální via ferrata až na samotný vrchol Německa. Podrobně rozepsaný program najdeš zde.

Nocleh a strava

IMG_1304 Ubytování je zahrnuto v ceně zájezdu. První noc strávíme v chatě Höllentalanger Hütte ve společné noclehárně. Druhou noc v turistickém hostelu v obci Ehrwald. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku nebo lehký letní spací pytel.
Stravování není zahrnuto v ceně zájezdu. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách, kde se polopenze pohybuje kolem 39 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na tyto dny vlastní zásoby z ČR.

Doprava

dodavky V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Nejčastěji jezdíme mikrobusy Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce/řidič. Nabízíme nástupní místa po celé Moravě, od Ostravy až po Brno (některá za příplatek) i v Čechách (Praha a Plzeň). Detaily je nutné vyplnit v rámci přihlášky. V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je vyšší než autobusem. Vlastní doprava je také možná. Podrobné informace a fotky najdeš zde.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš zde.

Cena

Základní cena: 7 500 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu mikrobusem
 • 1x ubytování na horské chatě
 • 1x ubytování v penzionu/hostelu
 • služby průvodce
 • parkovné, poplatky
 • DPH, pojištění proti úpadku a další náklady CK

Cena nezahrnuje:

 • stravování
 • zapůjčení vybavení na ferratu a ledovec (ferratový set + 200 Kč/den, výbava na ledovec + 200 Kč/den)
 • poplatek za lanovku z Zugspitze (cca 36 EUR)
 • vláček okolo Zugspitze (cca 5 EUR)
 • vstupné do soutěsky (cca 5 EUR)
 • komplexní pojištění na cesty - Union Sport B


Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
19.7.2024 - 21.7.2024
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobDodávka
Cena 7 500 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím