Zugspitze

Po ferratách přes nejvyšší horu Německa

Vyberte si termín

F253
od 5.8.2021
do 8.8.2021
STOP - vyprodáno
4 dny
4 200 Kč
F254
od 16.9.2021
do 19.9.2021
4 dny
4 200 Kč

Proběhnuté zájezdy

F252
od 27.9.2018
do 30.9.2018
Svátek v zájezdu
4 dny
3 900 Kč
F251
od 3.7.2019
do 7.7.2019
4 dny
3 900 Kč
F252
od 8.8.2019
do 11.8.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč
F254
od 25.9.2020
do 28.9.2020
Poslední volná místa
4 dny
3 900 Kč

Divoce romantické pohoří Wetterstein na hranicích německého Bavorska a rakouského Tyrolska skrývá ve svém jedinečném pevném vápenci fantastický svět via ferrat. Pojďte si užít dva báječné výstupy zajištěnými cestami na nejvyšší horu Německa, Zugspitze (2962 m) a na překrásný pyramidový vrchol Alpspitze (2620 m). Olympijské městečko v horách Garmisch-Partenkirchen, kouzelné údolí Höllental, ledovec Höllentalferner i úchvatné alpské hřebeny budeme obdivovat během víkendu bohatém na rozmanité klettersteigy a zajištěné cesty. Pojeďte!

Zugspitze ferraty (Pavel Mrhálek) Užijte si působivé vertikální cesty nejen na nejvyšší horu Německa atraktivními klettersteigy a zajištěnými cestami. Absolvujeme ferraty o nižší obtížnosti A až C a jako lahůdka nás čeká i nenáročný krátký přechod po ledovci. Zájezd je tvořen pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických instruktorů, kteří vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách a po ledovci pohybovat. Vybavení na zajištěné cesty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Nocovat a ochutnávat bavorské pivo budeme na útulných horských chatách. Vyražte s námi na alpskou túru zpestřenou výstupy oblíbenými ferratami v úchvatném vápencovém světě Wettersteinu!

Program

1.den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a Plzeň do Německa (noční přejezd).

2. den: Z údolní stanice Alpspitzbahn z městečka Garmisch-Partenkirchen (760 m) vyjedeme kabinkovou lanovkou na vrchol Osterfelderkopf (2033 m). Odtud výstup pohodovým Alpspitz klettersteigem (A/B) na krásnou pyramidovou dominantu Alpspitze (2620 m). Sedlem Griesskar Scharte a lehkou zajištěnou cestou Marheiskarsteig (B) sestoupíme k chatě Höllentalanger Hütte (1381), do místa našeho dnešního ubytování. Délka túry: 8 h (stoupání 600 m, klesání 1250 m)

3. den: Nádhernou soutěskou Höllental dojdeme ke středně obtížné ferratě Höllental-Klettersteig (C), označovanou jako nejkrásnější ferrata na Zugspitze. Pod hřebeny masívů Riffelköpfe a Riffelwand Spitze vystoupáme k malému ledovci Höllentalferner, po němž absolvujeme krátký snadný přechod. Finální stoupání ferratou (B/C) k oblíbenému vrcholu Zugspitze (2962 m) s možností občerstvení v chatě Münchener Haus. Až se pokocháme výhledy na Alpy, sestoupíme turistickou cestou do údolí k chatě Knorrhütte (2052 m), kde nás čeká nocleh. Zájemci mohou sjet lanovkou do dolní stanice Sonn Alpin a usnadnit si tak sestup. Délka túry: 9 h (stoupání 1600 m, klesání 900 m, s využitím lanovky klesání 500 m)

4. den: Turistickým chodníkem Plattsteig se projdeme po vrstevnici do sedla Gatterl (1897 m). Přes vrchol Feldern-Jöchl (2041 m) dorazíme do střediska Ehrwalder Alm (1502 m) a odtud pěšky nebo lanovkou k malebné tyrolské obci Ehrwald (1100 m), kde se setkáme s autobusem. Následuje přejezd Německa a Rakouska přes Plzeň, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 4 h (stoupání 200 m, klesání 900 m, s využitím lanovky klesání 500 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme na útulných horských chatách Höllentalanger Hütte a Knorrhütte. Budeme usínat ve společných noclehárnách na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách, kde se polopenze pohybuje kolem 26 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnuta doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.

Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.

Vlastní doprava je možná se slevou 600 Kč

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odjezdem (srovnejte s konkurencí).

Obtížnost:
Absolvujeme lehčí ferraty o obtížnosti A až C. Zájezd je koncipován pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 9 h chůze v horském prostředí. Nejvyšší převýšení 1600 m absolvujeme při výstupu na Zugspitzi, ostatní dny už bude převýšení nižší a existují zde možnosti využít lanovky. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty a pohyb po ledovci – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné.

Povinné vybavení:
Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty, turistický cepín, turistické mačky. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Lana k navázání na ledovci zajistíme my. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení:
Na 2,5 dne přechodu v pohoří Wetterstein si poneseme všechny věci s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při přechodu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky:
Budeme se pohybovat ve výškách 700 až téměř 3000 m ve vysokohorském prostředí. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Na vrcholu Zugspitze může být okolo 0 C. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 4 200 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu,
  • informační materiály,
  • průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku,
  • pojištění Union B SPORT

Cena nezahrnuje:

  • 2 noclehy na horských chatách (12 euro/noc pro členy Alpenvereinu, pro nečleny 22 euro/noc),
  • poplatek za lanovku na Osterfelderkopf cca 17 euro,
  • stravu,
  • dobrovolné výdaje: lanovka ze Zugspitze cca 7 euro, lanovka z Ehrwalder Alm cca 11,50 euro


Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
5.8.2021 - 8.8.2021
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 4 200 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím