Zugspitze

Po ferratách přes nejvyšší horu Německa

Proběhnuté zájezdy

F252
od 27.9.2018
do 30.9.2018
Svátek v zájezdu
4 dny
3 900 Kč
F251
od 3.7.2019
do 7.7.2019
4 dny
3 900 Kč
F252
od 8.8.2019
do 11.8.2019
Prázdninový termín
4 dny
3 900 Kč
F254
od 25.9.2020
do 28.9.2020
Poslední volná místa
4 dny
3 900 Kč

Divoce romantické pohoří Wetterstein na hranicích německého Bavorska a rakouského Tyrolska skrývá ve svém jedinečném pevném vápenci fantastický svět via ferrat. Pojďte si užít dva báječné výstupy zajištěnými cestami na nejvyšší horu Německa, Zugspitze (2962 m) a na překrásný pyramidový vrchol Alpspitze (2620 m). Olympijské městečko v horách Garmisch-Partenkirchen, kouzelné údolí Höllental, ledovec Höllentalferner i úchvatné alpské hřebeny budeme obdivovat během víkendu bohatém na rozmanité klettersteigy a zajištěné cesty. Pojeďte!

Zugspitze ferraty (Pavel Mrhálek) Užijte si působivé vertikální cesty nejen na nejvyšší horu Německa atraktivními klettersteigy a zajištěnými cestami. Absolvujeme ferraty o nižší obtížnosti A až C a jako lahůdka nás čeká i nenáročný krátký přechod po ledovci. Zájezd je tvořen pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Po celou dobu akce vás budou provázet někteří z našich profesionálních a sympatických instruktorů, kteří vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách a po ledovci pohybovat. Vybavení na zajištěné cesty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici, minimální věk pro účast na tomto ferratovém zájezdu je 15 let. Nocovat a ochutnávat bavorské pivo budeme na útulných horských chatách. Vyražte s námi na alpskou túru zpestřenou výstupy oblíbenými ferratami v úchvatném vápencovém světě Wettersteinu!

Program

1.den: Ve večerních hodinách odjezd z Brna, přes Jihlavu, Prahu a Plzeň do Německa (noční přejezd).

2. den: Z údolní stanice Alpspitzbahn z městečka Garmisch-Partenkirchen (760 m) vyjedeme kabinkovou lanovkou na vrchol Osterfelderkopf (2033 m). Odtud výstup pohodovým Alpspitz klettersteigem (A/B) na krásnou pyramidovou dominantu Alpspitze (2620 m). Sedlem Griesskar Scharte a lehkou zajištěnou cestou Marheiskarsteig (B) sestoupíme k chatě Höllentalanger Hütte (1381), do místa našeho dnešního ubytování. Délka túry: 8 h (stoupání 600 m, klesání 1250 m)

3. den: Nádhernou soutěskou Höllental dojdeme ke středně obtížné ferratě Höllental-Klettersteig (C), označovanou jako nejkrásnější ferrata na Zugspitze. Pod hřebeny masívů Riffelköpfe a Riffelwand Spitze vystoupáme k malému ledovci Höllentalferner, po němž absolvujeme krátký snadný přechod. Finální stoupání ferratou (B/C) k oblíbenému vrcholu Zugspitze (2962 m) s možností občerstvení v chatě Münchener Haus. Až se pokocháme výhledy na Alpy, sestoupíme turistickou cestou do údolí k chatě Knorrhütte (2052 m), kde nás čeká nocleh. Zájemci mohou sjet lanovkou do dolní stanice Sonn Alpin a usnadnit si tak sestup. Délka túry: 9 h (stoupání 1600 m, klesání 900 m, s využitím lanovky klesání 500 m)

4. den: Turistickým chodníkem Plattsteig se projdeme po vrstevnici do sedla Gatterl (1897 m). Přes vrchol Feldern-Jöchl (2041 m) dorazíme do střediska Ehrwalder Alm (1502 m) a odtud pěšky nebo lanovkou k malebné tyrolské obci Ehrwald (1100 m), kde se setkáme s autobusem. Následuje přejezd Německa a Rakouska přes Plzeň, Prahu a Jihlavu zpět do Brna, kam dorazíme ve večerních hodinách. Délka túry: 4 h (stoupání 200 m, klesání 900 m, s využitím lanovky klesání 500 m)

Nocleh a strava

Ubytování: Obě noci strávíme na útulných horských chatách Höllentalanger Hütte a Knorrhütte. Budeme usínat ve společných noclehárnách na matracích s teplými dekami k dispozici. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, samotný spacák potřeba není.

Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách, kde polopenze se pohybuje kolem 26 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným mikrobusem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Praha, Vyškov, Brno, Plzeň. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

Důležité informace

Povinné vybavení: Sedací úvazek (sedák), hrudní úvazek (prsák), nesešitá plochá smyčka (minimálně 160 cm dlouhá, nosnost minimálně 15 Kn), horolezecká přilba, jistící set (brzda) na zajištěné cesty, turistický cepín, turistické mačky. Toto vybavení si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Druh a množství si zvolíte v přihlášce. Lana k navázání na ledovci zajistíme my. Podrobnější informace o vhodném vybavení a jeho správném používání najdete v článku Vybavení na zajištěné cesty.

Doporučené vybavení: Na 2,5 dne přechodu v pohoří Wetterstein si poneseme všechny věci s sebou v batohu. Snadno vše potřebné sbalíte do batohu o velikosti cca 40 - 50 l. Netřeba váhu zbytečně přehánět, při přechodu by vás mohla zbytečně omezovat. Potřebovat budeme vložku do spacáku a zásoby jídla na stravování přes den. Pohodlné praktické oblečení do chladného i teplého počasí, stejně tak pro případ deště. Pevné nízké nebo kotníkové boty, podle vlastních preferencí. Věci využitelné jen na zpáteční cestě domů lze ponechat v autobusu, se kterým se znovu setkáme až na konci přechodu.

Klimatické podmínky, terén a náročnost: Budeme se pohybovat ve výškách 700 až téměř 3000 m ve vysokohorském prostředí a absolvujeme lehčí ferraty o obtížnosti A až C. Zájezd je koncipován pro zkušenější ferratisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti. Náš profesionální instruktor vás naučí jak se správně a bezpečně po ferratách pohybovat. Jednotlivci by měli být schopni zvládnout za den 9 h chůze v horském prostředí. Nejvyšší převýšení 1600 m absolvujeme při výstupu na Zugspitzi, ostatní dny už bude převýšení nižší a existují zde možnosti využít lanovky. Zdravý strach z výšek nesmí chybět, ale není radno přeceňovat své síly. Pokud trpíte panickým strachem z volné hloubky či závratěmi, nebude pravděpodobně účast vhodná. Vzhledem k charakteru aktivit na zájezdu – ferraty a pohyb po ledovci – doporučujeme připojištění k základnímu pojištění léčebných výloh, např. výhodné členství Alpenverein s celoročním pojištěním sportovních aktivit. Počasí je v Alpách jako v každých horách těžko předvídatelné. Denní teplota se může pohybovat v létě mezi 5 až 20 C, kdy nás může pěkně hřát sluníčko, ale překvapit nás může i vítr, déšť a chlad. Na vrcholu Zugspitze může být okolo 0 C. Proto je dobré, co se týče vybavení, být připraven na vše.

Cena

Cena zahrnuje: Dopravu (autobus/minibus), informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, pojištění storna zájezdu

Cena nezahrnuje: 2 noclehy na horských chatách (12 euro/noc pro členy Alpenvereinu, pro nečleny 22 euro/noc), poplatek za lanovku na Osterfelderkopf cca 17 euro, stravu, komplexní pojištění na cesty Union SPORT C (+144 Kč)
, dobrovolné výdaje: lanovka ze Zugspitze cca 7 euro, lanovka z Ehrwalder Alm cca 11,50 euro

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.9.2018 - 30.9.2018
Délka pobytu:
4 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobAutobus
Cena 3 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím