Zugspitze

Po ferratách na nejvyšší horu Německa

Proběhnuté zájezdy

F251
od 7.7.2023
do 9.7.2023
Prázdninový termín
3 dny
4 900 Kč
F252
od 22.9.2023
do 24.9.2023
Poslední volná místa
3 dny
4 900 Kč

Divoce romantické pohoří Wetterstein na hranicích německého Bavorska a rakouského Tyrolska skrývá ve svém nitru nejvyšší horu Německa - Zugspitze (2962 m). Pojďte si užít dva báječné dny v horách, jejichž cílem je zdolat tuto krásnou horu. Užijeme si také nádhernou soutěsku Höllental a kouzelný zámek Neuschweinstein, jako stvořený pro pohádku z produkce Walt Disney.

IMG_1304Užiješ si snadné via ferraty a jako lahůdka nás čeká i nenáročný přechod po ledovci. Zájezd je tvořen pro zkušenější turisty, ale i pro ty, kteří nemají s lezením a zajištěnými cestami žádné zkušenosti, netrpí-li však závratěmi. Celou dobu Tě bude doprovázet náš zkušený průvodce, který dohlédne na Tvoji bezpečnost. Vybavení na ferraty a na ledovec vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vzhledem k délce a náročnosti túr je nutné být v dobré fyzické kondici.

Program

IMG_1304V ranních hodinách vyrazíme do Německa na parkoviště v Hammersbach, odkud začneme stoupat k horské chatě Höllentalanger Hütte. Cesta k chatě vede nádhernou soutěskou s mnoha tunely a výhledy na divokou řeku Hammersbach. Druhý den po snídani vyrazíme na vrchol přes nejhezčí ferratu v masivu Zugspitze, Höllental-Klettersteig (C). Čeká nás krátký a snadný přechod ledovce a finální via ferrata až na samotný vrchol Německa. Podrobně rozepsaný program najdeš v tomto odkaze.

Nocleh a strava

IMG_1304Ubytování: První noc strávíme v chatě Höllentalanger Hütte ve společné noclehárně. Druhou noc v turistickém hostelu v obci Ehrwald. Je třeba mít s sebou vlastní vložku do spacáku, nebo lehký letní spací pytel.
Stravování: Stravování je po celou dobu zájezdu vlastní. Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách, kde se polopenze pohybuje kolem 26 euro. Na denních túrách není možnost teplého jídla ani dokupování zásob, proto je třeba mít s sebou na den vlastní zásoby z ČR.

Doprava

dodavky Doprava je zahrnuta v ceně zájezdu. Nejčastěji jezdíme dodávkami Ford Transit a Ford Tourneo pro 8 klientů + průvodce. Díky tomu můžeme nabídnout řadu nástupních míst na Moravě. Vlastní doprava je ale také možná (sleva 1000 Kč). V autě je dostatek místa na nohy i zavazadla a cestovní rychlost je mnohem vyšší než autobusem. Podrobné informace a fotky najdeš na této stránce.


Důležité informace

Odpovědi na všechny své otázky k obtížnosti, Covid-19, počasí, výbavě, půjčovně, a dalším tématům najdeš na této FAQ stránce.

Cena

Základní cena: 4900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu,
 • informační materiály,
 • průvodce a jeho výdaje,
 • pojištění CK proti úpadku,

Cena nezahrnuje:

 • 2 noclehy (20 euro/noc pro členy Alpenvereinu, pro nečleny 38 euro/noc),
 • zapůjčení vybavení na ferratu a ledovec
 • poplatek za lanovku z Zugspitze cca 36 euro,
 • vláček okolo Zugspitze (cca 5 EUR),
 • pojištění Union B SPORT
 • vstupné do soutěsky 5 EUR/osobu
 • stravu,


Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
7.7.2023 - 9.7.2023
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Německo
Horská chataStrava z vlastních zásobDodávkou
Cena 4 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím