Triglav víkend

Víkendový výstup na nejvyšší horu Julských Alp (2864 m n.m)

Proběhnuté zájezdy

F321
od 28.6.2019
do 30.6.2019
3 dny
2 900 Kč
F322
od 23.8.2019
do 25.8.2019
Prázdninový termín
3 dny
3 200 Kč
F323
od 27.9.2019
do 29.9.2019
3 dny
2 900 Kč
F322
od 3.7.2020
do 5.7.2020
STOP - vyprodáno
3 dny
3 200 Kč
F323
od 7.8.2020
do 9.8.2020
STOP - vyprodáno
3 dny
3 200 Kč
F324
od 26.9.2020
do 28.9.2020
Svátek v zájezdu
3 dny
3 200 Kč
F322
od 2.7.2021
do 4.7.2021
STOP - vyprodáno
3 dny
3 400 Kč
F323
od 6.8.2021
do 8.8.2021
STOP - vyprodáno
3 dny
3 400 Kč
F324
od 17.9.2021
do 19.9.2021
3 dny
3 400 Kč

Užijeme si jednu z nejkrásnějších túr v Julských Alpách a vystoupíme na nejvyšší horu Triglav (2864 m n.m.). Cestujeme v malé skupince s dopravou mikrobusem pro 9 osob, což Vám umožní si hory opravdu užít naplno bez čekání na další účastníky zájezdu. Půjdeme částečně po horském chodníku a užijeme si i pěknou via ferratu na vrchol. Přenocujeme v horské chatě a síly tak rozložíme na dva dny víkendu. Triglav stojí za to vidět.

Výstup na TriglavTriglav (2864 m n.m.) je nejvyšší vrchol Julských Alp a také Slovinska. Je to nejvyšší vrchol blízkého i vzdálenějšího okolí. Je podstatně vyšší než ostatní vrcholy a proto je to opravdová výzva, kterou ale zvládne každý průměrný turista. Nejbližší vyšší vrchol se nachází přes 90 kilometrů daleko v Rakousku. Triglav je tak vidět ze všech stran z velké vzdálenosti. Chvály užívané pro jeho popsání jsou zcela na místě. Krása celého regionu Julských Alp je unikátní a to byl také důvod pro prohlášení oblasti velkým Triglavským Národním Parkem, který je zapsaný ve světovém dědictví UNESCO.

Program

pátek - odjezd v odpoledních hodinách z Ostravy přes Olomouc, Vyškov, Brno s možností nastoupit v Kroměříži. Příjezd na místo, kde se dospíme pod širákem nebo v horské chatě Aljažev Dom (1015 m n.m.)
sobota - výstup na Triglavsky dom (2515 m n.m.). Vede zde několik cest, takže podle zdatnosti aktuální skupinky vybereme tu nejvhodnější. Nabízí se tzv. Tomišenkova cesta (snazší), nebo pro zdatnější turisty výstup přes sedlo Ljukna na samotný vrchol. Nocleh na chatě.
neděle - brzy ráno výstup na nejvyšší vrchol Julských Alp - Triglav (2864 m n.m.). Sestup Tomišenkovou cestou nebo cestou Cez prag k autu. Návrat do nástupních míst v nočních hodinách.
Výstup trvá 8-12 hodin. Čas rozdělíme na dva dny. Celkové převýšení je kolem 2200 m nahoru a pak zase dolů.

Nocleh a strava

Ubytování:
Není zahrnuto v ceně zájezdu. První noc z pátku na sobotu se dospíme na parkovišti před chatou Aljažev dom (ušetříte tak 14 EUR/osobu). Nocleh ze soboty na neděli je zajištěn v horské chatě Triglavsky dom, který se nachází v sedle pod závěrečným výstupem na vrchol (35 EUR/osobu).
Stravování:
Vlastní. Každý si může vzít vlastní jídlo, případně vařič nebo si objednat jídlo v některé z chat na trase. Ceny se pohybují kolem 25 EUR za snídani a večeři.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob, minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 500,- Kč. S účastníky vlastní dopravou se setkáme na místě u Aljaževa domu.

Důležité informace

Rezervace bez rizika
Znamená, že v okamžiku rezervace zájezdu uhradíte pouze zálohu ve výši 1.000 Kč/osobu. Tři měsíce před odjezdem uhradíte zálohu na zájezd do 50 % ceny zájezdu. Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. . Doplatek do plné ceny platíte až měsíc před odjezdem na zájezd. Dle všeobecných obchodních podmínek můžete zájezd zrušit bez poplatku až do doby 30 dní před odletem (srovnejte s konkurencí).

Náročnost:
Triglav je nejvyšší vrchol blízkého i vzdálenějšího okolí. Je podstatně vyšší než ostatní vrcholy a proto je to opravdová výzva, kterou ale zvládne každý průměrný turista.

Vybavení:
K výstupu doporučujeme trekové hole, neboť zejména sestup je velmi náročný na kolena. Budete určitě potřebovat kompletní výstroj via ferrata (přilbu, sedací a prsní úvazek, ferratový set, vhodné jsou rukavice), který Vám rádi zapůjčíme v naší půjčovně.

Počasí:
Lokální informace o počasí: najdete zde..

Covid-19:
Informace o možnostech a podmínkách cestování: najdete zde..

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd zahrnuje komplexní pojištění na cesty SPORT B. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Technické vychytávky
Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena

Základní cena: 3 400 Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu do Slovinska a zpět
  • práci instruktora a průvodce
  • materiály a mapky k výstupu
  • komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Cena nezahrnuje:

  • stravování (vlastní nebo na chatách),
  • ubytování Triglavsky dom (35 EUR/osobu a noc),
  • doporučujeme pojištění Alpenverein, nebo pojištění na horskou turistiku včetně zajištěných cest
  • zapůjčení ferratové výbavy (200 Kč/den za kompletní výstroj)

Středně těžký program

Zájezd vhodný pro běžné turisty, zkušené rodiny odrostlými dětmi a zdatné seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
28.6.2019 - 30.6.2019
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Slovinsko
Horská chataPolopenzeStrava z vlastních zásobAutomobilem (Vlastní doprava)Mikrobus
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Reference

Výstup na Triglav
Martin Pátík

V celku bych to zařadil mezi zdařilé zájezdy, bezpochyby plný zážitků. Organizace zájezdu byla dobře naplánovaná a instruktoři na svém místě, kteří se o nás po celou dobu dobře starali, mohu jen s radostí doporučit.

Výstup na Triglav
Zájezdový dotazník

Zájezd byl dobře zorganizovaný. Doprava na jedničku. Hlavní průvodce Tomáš je člověk na správném místě, vždy vše s ochotou vysvětlil, když bylo potřeba pomohl jak po fyzické tak i po psychické stránce. Moc se mi tento zájezd líbil a mohu ho jen doporučit. Hlavní průvodce zvládal vše velmi dobře. Byl velmi ochotný a dokázal potřeby a síly jednotlivých účastníků slušně odhadnout a podle toho se jim věnoval. Já jsem celý výšlap zvládl bez zásadních problémů a celý víkend jsem si skvěle užil.

Irena Šafářová
Irena Šafářová

Dobrý den, zájezd na Slovinsko - Triglav mohu jen doporučit.Vše bylo zajištěno dobře a i počasí nám vyšlo na jedničku. Náš průvodce Tomáš Grasser byl super. Pro většinu z nás to byla první zkušenost s ferratami, když bylo potřeba vše s ochotou vysvětlil a pomohl jak po fyzické tak i po psychické stránce. Je to člověk na správném místě. Celkově nemohu nic vytknout, moc se mi tento zájezd líbil. Bude-li příležitost, ráda s vámi zase pofrčím 😉

Adéla Valčíková Triglav

Dobrý den, opožděně bych chtěla poděkovat za Vaši ochotu při sjednání zájezdu, velmi si toho vážím. Víkend na Triglavu byl dechberoucí, nejenom díky úchvatné přírodě a novým zkušenostem především z ferrat, ale také díky skvělé organizaci zájezdu, ochotnému a zkušenému průvodci, úžasné skupině. Nezapomenutelný víkend plný zážitků, nových zkušeností, smíchu a mírné dřiny. Děkuji! :)

Vyražte s námi za dobrodružstvím