Ferraty a turistika v Raxalpe pro rodiny s dětmi

Snadné výstupy pro začátečníky

Proběhnuté zájezdy

F402
od 6.5.2017
do 8.5.2017
3 dny
2 900 Kč
F402
od 29.9.2017
do 1.10.2017
3 dny
2 900 Kč
F402
od 5.7.2019
do 7.7.2019
Prázdninový termín
3 dny
2 900 Kč
F403
od 27.9.2019
do 29.9.2019
3 dny
2 900 Kč

Doprovodíme Vás i Vaše děti pod vedením zkušených instruktorů do krásných hor nedaleko Vídně. Vyzkoušíme si jednoduché zajištěné cesty v krásné skalní oblasti Raxalpe. Pro turisty bez ambicí zajištěných cest jsme připravili pohodovou turistiku po náhorní plošině a na vrchol Schneebergu či v jeho okolí s výhledy na Alpy. Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu nebo ve stanech se snídaní a saunou v ceně. Užijeme si s dětmi dobrodružství a spoustu zábavy, stejně jako relax, grilování a pohodové večery.

Raxalpe-ferrataProgram nabízí dvě varianty: Varianta A jsou snadné výstupy a pochody po zpevněných chodnících. Varianta B nabízí zajištěné cesty viaferrata v jejich nejsnazší podobě. U obou variant vás doprovodí zkušený průvodce, který Vás naučí správnému zacházení s vybavením a bezpečně vás provede všemi nástrahami hor. Pro děti máme připraveny horské hry, aby se cestou po kopcích nenudily. Ubytování nabízí dětské hřiště, dospěláci i děti mohou využít saunu či páru. Společně tak strávíme parádní prodloužený víkend v horách.

Program

Pátek - odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst, ranní příjezd do Reichenau an der Rax.
A: pěší výstup nebo výjezd lanovkou na náhorní plošinu, turistika po místních vrcholech Jakobskogel (1736 m), Weisskogel (1765 m). Občerstvíme se v místních chatách Ottohaus, Seehütte. Okruh po Raxalpe zpět k lanovce, kde se setkáme s autobusem (16 km, 7,5 hod., nahoru 1450 m, dolů 450 m při sjezdu lanovkou nebo naopak při výjezdu lanovkou).
B: přejezd autobusem na cvičnou ferratu. Vyzkoušíme si základy lezení po zajištěných cestách s dětmi, abychom zjistili, zda si s nimi můžeme troufnout na opravdovou ferratu. Zbytek dne strávíme v zajímavé skalní soutěsce Weichtal s několika snadnými žebříky a řetazy. Nejzdatnější malí turisté mohou dojít až k chatě Kientelarhütte. (8 km, nahoru 900 m, dolů 900 m). Cestou zajímavé akční hry pro děti. Večer saunování dětí, společná pohádka a nocleh (dle počasí a zájmu ve stanech nebo v hromadné noclehárně). Dospělí večírek u grilování.
Sobota - Snídaně, krátký přejezd autobusem do nástupního místa obou variant turistiky.
A: Výstup na nejvyšší horu Dolního Rakouska Schneeberg, neboli také Klosterwappen s výškou 2076 m n.m. vystoupíme hluboko zařezanou a krásnou soutěskou Weichtalklamm s velmi snadným zajištěním řetězy a žebříky až k chatě Kienthalerhütte (1380 m) a dále půjdeme pásmem klečí a po travnatém vrcholu až k velkému kovovému kříži. V případě dobrého počasí uvidíme okolní Raxalpe a celé předhůří Alp. Na vrcholu se zastavíme na něco dobrého v chatě Vischerhütte. Sestup mírně rozdílnou cestou na místo startu (14 km, 8-9 hod, 1500 m nahoru, 1500 m dolů). Trasu lze zkrátit návratem stejnou cestou asi o 1 hod a 4 km.
B: přejezd autobusem do obce Oberhof. Zde pěší nástup asi 1 hod pod skálu. Výstup jednoduchou ferratou Wudfahrte (B) a sestup zpět ferratou Bärenlochsteig (B). Krátký přechod pod ferratu Kaisersteig (B), výstup k chatě Habusburghaus (1786 m). Občerstvení a sestup do údolí k autobusu. Možnost turistiku libovolně zkrátit nebo přizpůsobit kondici dětí i rodičů. Odpoledne přejezd pro skupinu A a dále do penzionu v Reichenau an der Rax. Večer procházka lázeňským městem Reichenau, saunování, grilování, volný program.
Neděle - Snídaně, přejezd do nástupních míst na půdenní turistiku: A: okruh Mittagstein - Feichtaberg - Knofleben - Krummbachstein - Thalhof. Celkem 14 km, 7 hod., převýšení 1250 m nahoru i dolů.
B: trénování na snadných ferratách v údolí Grosses Höllental - Schönbrunerstige (B), AV Steig (B), Gaislochtsteig (B), Rudolfsteig (B) a nebo Hovasteig (B). U srazu autobusu příjemná hospůdka u řeky Schwarza. Náročnost lze snadno přizpůsobit kondici účastníků.
V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Cestou si v autobuse pustíme nějakou pěknou pohádku a večer přijedeme do nástupních míst.
V případě nepříznivého počasí si vyhrazujeme právo na změnu programu, zejména u zajištěných cest.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu v Reichenau an der Rax. Přímo u penzionu je také kemp na trávě s výhledem na Raxalpe. V ceně kempu i penzionu je bohatá snídaně formou švédských stolů a neomezená možnost využívání místního wellness (sauna, pára, infra). V penzionu je možné zajistit ubytování v hromadné noclehárně (matrace ve velké místnosti) nebo v pokoji pro 2 osoby s přistýlkou.
Stravovat se budeme z vlastních zásob. Je možné si v restauraci objednat večeři nebo se zajít podívat na večerní lázeňské centrum Reichenau a povečeřet zde. Na zahradě před penzionem je možné grilovat.

Doprava

Doprava je zajištěna autobusem nebo mikrobusem.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Vyškov, Brno, Mikulov

Důležité informace

Zajištěné cesty jsou opravdu snadné a pečlivě vybrané tak, aby je zvládli i nezkušení rodiče s dětmi. Budeme používat dokonalé jistící prostředky a doprovodí Vás zkušení instruktoři via ferrata, kteří Vám poradí a pomohou s případnými problémy. V případě, že zajištěné cesty neabsolvujete nebo je předčasně ukončíte, vždy je možnost pěkné procházky přírodou v okolí skal.
Pro variantu B našeho programu budete potřebovat kompletní viaferratovou výstroj, kterou si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Varianta A našeho programu je zcela turistická a žádné speciální vybavení není potřeba.

Doporučené vybavení pro děti a dospělé na zajištěnou cestu:
celotělový dětský úvazek (malé děti), sedací úvazek a prsní úvazek (větší děti), pádová brzda, přilba (menší děti mohou mít cyklistickou přilbu). Vybavení je možné zapůjčit v naší cestovní kanceláři. Je nutno včas rezervovat.

Pojištění na zájezdu:
Tento zájezd nezahrnuje komplexní pojištění na cesty, které velmi doporučujeme. Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 2 900 Kč

Za Vaše peníze získáte

 • dopravu autobusem nebo mikrobusem (dle počtu přihlášených)
 • 2x ubytování v penzionu se snídaní (varianta kemp nebo hromadný nocleh)
 • práci instruktorů
 • služby cestovní kanceláře (mapky, organizace, DPH, pojištění CK proti úpadku)

Budete si muset zajistit sami nebo dokoupit

 • večeře
 • jistící pomůcky na zajištěné cesty
 • komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Slevy a příplatky

 • doprava z Ostravy + 200 Kč
 • doprava z Brna -200 Kč
 • děti do 2 let: -1 100 Kč
 • děti 2-6 let: 650 Kč
 • děti 6-12 let: -350 Kč
 • pouze doprava do Raxalpe: -1 900 Kč
 • vlastní doprava -1 000 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
6.5.2017 - 8.5.2017
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionKempSnídaněAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusMikrobus
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím