Ferraty a turistika v Raxalpe pro rodiny s dětmi

Snadné výstupy pro začátečníky

Proběhnuté zájezdy

F403
od 27.9.2019
do 29.9.2019
3 dny
2 900 Kč
F248
od 28.10.2021
do 30.10.2021
Svátek v zájezdu
3 dny
2 900 Kč

Doprovodíme Vás i Vaše děti pod vedením zkušených instruktorů do krásných hor nedaleko Vídně. Vyzkoušíme si jednoduché zajištěné cesty v krásné skalní oblasti Raxalpe. Pro turisty bez ambicí zajištěných cest jsme připravili pohodovou turistiku po náhorní plošině a na vrchol Schneebergu či v jeho okolí s výhledy na Alpy. Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu nebo ve stanech se snídaní a saunou v ceně. Užijeme si s dětmi dobrodružství a spoustu zábavy, stejně jako relax, grilování a pohodové večery.

ferrata_deti Program nabízí dvě varianty: Varianta A jsou snadné výstupy a pochody po zpevněných chodnících. Varianta B nabízí zajištěné cesty viaferrata v jejich nejsnazší podobě. U obou variant vás doprovodí zkušený průvodce, který Vás naučí správnému zacházení s vybavením a bezpečně vás provede všemi nástrahami hor. Pro děti máme připraveny horské hry, aby se cestou po kopcích nenudily. Ubytování nabízí dětské hřiště, dospěláci i děti mohou využít saunu či páru. Společně tak strávíme parádní prodloužený víkend v horách.

Program

1. den - odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst, ranní příjezd do Reichenau an der Rax.
A: pěší výstup nebo výjezd lanovkou na náhorní plošinu, turistika po místních vrcholech Jakobskogel (1736 m), Weisskogel (1765 m). Občerstvíme se v místních chatách Ottohaus, Seehütte. Okruh po Raxalpe zpět k lanovce, kde se setkáme s autobusem (16 km, 7,5 hod., nahoru 1450 m, dolů 450 m při sjezdu lanovkou nebo naopak při výjezdu lanovkou).
B: přejezd autobusem na cvičnou ferratu. Vyzkoušíme si základy lezení po zajištěných cestách s dětmi, abychom zjistili, zda si s nimi můžeme troufnout na opravdovou ferratu. Zbytek dne strávíme v zajímavé skalní soutěsce Weichtal s několika snadnými žebříky a řetazy. Nejzdatnější malí turisté mohou dojít až k chatě Kientelarhütte. (8 km, nahoru 900 m, dolů 900 m). Cestou zajímavé akční hry pro děti. Večer saunování dětí, společná pohádka a nocleh (dle počasí a zájmu ve stanech nebo v hromadné noclehárně). Dospělí večírek u grilování.
2. den - Snídaně, krátký přejezd autobusem do nástupního místa obou variant turistiky.
A: Výstup na nejvyšší horu Dolního Rakouska Schneeberg, neboli také Klosterwappen s výškou 2076 m n.m. vystoupíme hluboko zařezanou a krásnou soutěskou Weichtalklamm s velmi snadným zajištěním řetězy a žebříky až k chatě Kienthalerhütte (1380 m) a dále půjdeme pásmem klečí a po travnatém vrcholu až k velkému kovovému kříži. V případě dobrého počasí uvidíme okolní Raxalpe a celé předhůří Alp. Na vrcholu se zastavíme na něco dobrého v chatě Vischerhütte. Sestup mírně rozdílnou cestou na místo startu (14 km, 8-9 hod, 1500 m nahoru, 1500 m dolů). Trasu lze zkrátit návratem stejnou cestou asi o 1 hod a 4 km.
B: přejezd autobusem do obce Oberhof. Zde pěší nástup asi 1 hod pod skálu. Výstup jednoduchou ferratou Wudfahrte (B) a sestup zpět ferratou Bärenlochsteig (B). Krátký přechod pod ferratu Kaisersteig (B), výstup k chatě Habusburghaus (1786 m). Občerstvení a sestup do údolí k autobusu. Možnost turistiku libovolně zkrátit nebo přizpůsobit kondici dětí i rodičů. Odpoledne přejezd pro skupinu A a dále do penzionu v Reichenau an der Rax. Večer procházka lázeňským městem Reichenau, saunování, grilování, volný program.
3. den - Snídaně, přejezd do nástupních míst na půldenní turistiku: A: okruh Mittagstein - Feichtaberg - Knofleben - Krummbachstein - Thalhof. Celkem 14 km, 7 hod., převýšení 1250 m nahoru i dolů.
B: trénování na snadných ferratách v údolí Grosses Höllental - Schönbrunerstige (B), AV Steig (B), Gaislochtsteig (B), Rudolfsteig (B) a nebo Hovasteig (B). U srazu autobusu příjemná hospůdka u řeky Schwarza. Náročnost lze snadno přizpůsobit kondici účastníků.
V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Cestou si v autobuse pustíme nějakou pěknou pohádku a večer přijedeme do nástupních míst.
V případě nepříznivého počasí si vyhrazujeme právo na změnu programu, zejména u zajištěných cest.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v příjemném penzionu v Reichenau an der Rax nebo v horské chatě Weichtalhaus. Přímo u penzionu je také kemp na trávě s výhledem na Raxalpe. V ceně kempu i penzionu je bohatá snídaně formou švédských stolů a neomezená možnost využívání místního wellness (sauna, pára, infra). V penzionu je možné zajistit ubytování v hromadné noclehárně (matrace ve velké místnosti) nebo v pokoji pro 2 osoby s přistýlkou. Pro ubytování v penzionu je nutná včasná rezervace, bývá často obsazený.
Stravovat se budeme z vlastních zásob. Je možné si v restauraci objednat večeři nebo se zajít podívat na večerní lázeňské centrum Reichenau a povečeřet zde. Na zahradě před penzionem je možné grilovat.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob nebo minibusem pro 19 osob. Díky tomuto výběru dopravních prostředků rušíme jen velmi málo zájezdů. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 8 osob.
Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa:

Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK.
Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, která obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem.
Vlastní doprava je možná se slevou 500,- Kč/osobu.

Důležité informace

Zajištěné cesty jsou opravdu snadné a pečlivě vybrané tak, aby je zvládli i nezkušení rodiče s dětmi. Budeme používat dokonalé jistící prostředky a doprovodí Vás zkušení instruktoři via ferrata, kteří Vám poradí a pomohou s případnými problémy. V případě, že zajištěné cesty neabsolvujete nebo je předčasně ukončíte, vždy je možnost pěkné procházky přírodou v okolí skal.
Pro variantu B našeho programu budete potřebovat kompletní viaferratovou výstroj, kterou si můžete zapůjčit v naší půjčovně. Varianta A našeho programu je zcela turistická a žádné speciální vybavení není potřeba.

Doporučené vybavení pro děti a dospělé na zajištěnou cestu:
celotělový dětský úvazek (malé děti), sedací úvazek a prsní úvazek (větší děti), pádová brzda, přilba (menší děti mohou mít cyklistickou přilbu). Vybavení je možné zapůjčit v naší cestovní kanceláři. Je nutno včas rezervovat.

Pojištění na zájezdu:
Nabízíme také pojištění rizik spojených s onemocněním Covid-19. Pojištění je možné objednat v rolovacím menu v průběhu rezervace zájezdu.
Informace ke komplexnímu pojištění najdete zde.

Cena

Základní cena: 2 900 Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem nebo mikrobusem (dle počtu přihlášených)
 • 2x ubytování v penzionu se snídaní (varianta kemp nebo hromadný nocleh)
 • práci instruktorů
 • služby cestovní kanceláře (mapky, organizace, DPH, pojištění CK proti úpadku)
 • komplexní pojištění na cesty Union SPORT B

Cena nezahrnuje:

 • večeře
 • jistící pomůcky na zajištěné cesty (možnost zapůjčení v naší cestovní kanceláři)

Slevy a příplatky

 • doprava z Ostravy + 200 Kč
 • doprava z Brna + 200 Kč
 • děti do 2 let: -1 100 Kč
 • děti 2-6 let: -650 Kč
 • děti 6-12 let: -350 Kč
 • vlastní doprava -500 Kč

Lehký program

Zájezd vhodný pro aktivnější lidi, rodiny s většími dětmi a seniory.

Další informace
Vybraný termín
Změnit
Termín:
27.9.2019 - 29.9.2019
Délka pobytu:
3 dny
Destinace:
Rakousko
PenzionKempSnídaněAutomobilem (Vlastní doprava)AutobusDodávkou
Cena 2 900 Kč
Doporučte zájezd ostatním

Vyražte s námi za dobrodružstvím